škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

favorit ve masraflar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı esoes06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugun 94 model bı temız dıye bıldıgım bı arac aldım favorıt lx

bısmıllah dedık ve ılk masraflara kalın bı sekılde gırdık

arac benzınle calısmıyordu benzın otomatıgı alındı
aracın lpg kesıcısı ve benzın kesıcısı arızalı ımıs degıstı lpg tesısatı atıker
sola sınyal verınce korna calısıyodu sınyal kolu degıstı
akü kutup başları perişandı onlar değişti
lpg ayarı yapıldı bi kaç ampül değişti

cepten cıkan 160tl oldu

yarında trıger setı degısecek cok fena ses yapıyor
el frenı cekılı vazıyette durmuyor tam anlamıyla wrc tip el freni gibi
sibob ayarı yapılacak
sanıyorum bı 160 da yarın gıdecek

bırde aklıma takılanlar ıc aydınlatma cok zayıf
takometre aydınlatması cok zayıf
ve gogustekı dugmelerın aydınlatmalarının bazıları ya yanmıyor yada cok sonuk bunlara ne yapılabılır
galıba merkezı ya yok yada arızalı

bunlar ıcın tavsıyeler nelerdır

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: esoes06;465235
...trıger setı degısecek cok fena ses yapıyor
Tüketim ve performans için değiştirmek ancak işini düzgün yapan birine değiştirtmek şart.
el frenı cekılı vazıyette durmuyor tam anlamıyla wrc tip el freni gibi
Kasaya sabitlendiği aparatın kaynakları atmıştır. Kaynakla düzeltilir. Kaynak sonrası o kısma mutlaka pas önleyici kimyasallarla uygulama yapın
sibob ayarı yapılacak
Bu da performans ve tüketim için şart.
bırde aklıma takılanlar ıc aydınlatma cok zayıf
takometre aydınlatması cok zayıf
ve gogustekı dugmelerın aydınlatmalarının bazıları ya yanmıyor yada cok sonuk bunlara ne yapılabılır
Göstergede yanmayan ampuller değiştirildiğinde düzelecektir. Yine de yeterli gelmiyorsa daha güçlü ampuller kullanılabilir veya şerit LED takılabilir.

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dip not ateşleme sistemini de elden geçirin buji kabloları bujiler dispirtör çok fazla para tutan şeyler değil bunlar ama tüketimde çok etkisi olan şeyler ateşleme kablolarını da gözden geçirin gevşeme kopma eğilimi varsa sağlamlaştırın hava filtresini mutlaka değiştirin yolda bırakmayan az yakan bi aracınız olması için ufak ama gerekli şeyler
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı esoes06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2 gün önce bır dızı masraf daha yapıldı triger seti değişti motor kulak takozları degıstı yağ ve fıltresı hava filtresi bujıler ve kabloları trıgerın ordakı keçe sınyal kolu ve dortlu flaşörü değişti benzin geri dönüşüm değişti sılecekler degişti cam suyu pompası degişti sibop ayarı yapıldı gaz ayarı yapıldı ve daha bir sürü ıslem lpg de uzun yolda 100-110 km arası hızda ortalama 19krs yaktı

Çevrimdışı esoes06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teyp ve hoparlor ıle beraber 600 küsür lira harcadım arabaya
ama harcanmasıda gerekıyordu
arac kaporta yonunden kusursuz hıc kazasız sadeve sol ıkı kapıda boya var oda duvara surtmeden dolayı
gerı kalan her yer fabrıkadan cıktıgı gıbı
ama motor cok seslı calısıyor bı turlu alısamadım
bıde bagaj kapagı kılıt mekanızması en kucuk kasıs veya bozuk yolda bıle takır tukur sakır sukur ses cıkartıyor o sesı kesemedım ona gıcık oluyorum

yakıtı az once tekrar bırdaha degerlendırdım uzun yolda lpg ıle yakıtım 100km de 7 lt
aracı baska bı favorıt kullanıcısına surdurdum çekısı benı tatmın etmıyordu
suren kısı cekısı gayet normal bu arabalarda anca bu kadar dedı ve cekıs konusunu kapattım
yanlız 7 litre sankı bana bıraz fazla gıbı gelıyo yanı bu arabaya bence fazla gıbı

bende 528i vardı 6 silindir 2.8lt 1700kg arkadan ıtıs trıptronık
lpg de uzun yolum tam 8 litre ıdı aynı kullanım seklıyle yanı 100-110kmh arası hızda
burdan yola cıkarsak sankı bıraz daha dusuk olmalı gıbıme gelıyor

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lpg de 7litre çok da fazla değil aslında. 80lerin sonundan kalma bir motor sonuçta.

hemen hemen herşeyini yapmışsınız az daha masraf edin. radyatör ve hortumlarını bir de müşir ile termostatını değiştirin. uzun yıllar binersiniz.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok küçük bir anımı aktarayım. 1997 yada 1998 yılıydı.Kullandığım ve gümrükten aldığım 1983 opel kapitanla EGO genel Müdürlüğü önünde frenlerim birden boşalıp Bir belediye otobüsüne arkadan geçirmeye ramak kalınca aracı yaptırıp sattım. Araç ararken o tarihte 65.000 km. civarında bir 1995 formen buldum. O tarihlerde tek bildiğim servis Uludağ dı. Gittim aracı gösterdim. Niyetimde LPG taktırmaktı. Adını tam hatırlayamıyorum. Usta bu motorların LPG' ye uygun olmadığını Özel yağ kullanılmasına rağmen sibop yataklarının uzun vadede sorun çıkarttığını Conta yakma sorunu ortaya çıktığını 1996 dan sonra LPG' ye uygun motorlu geleceğini söylemişti. Fiyatta biraz pahalı gelmişti Opelin üstüne bir o kadar daha koyacaktım, almadım. Sadece bu yıllarda satılan 1.6 motorların uygun olduğunu söylenmişti.
Bu bölümde dolaşırken birden aklıma geldi. Eğer bu bilgi doğruysa 2. el alırken bu noktanında sorgulanmasında yarar var diye düşünüyorum. Hatta 1988-1993 arası motorlarda kurşunsuz benzin dahi kullanılamayacağı ve özel yağ kullanılması gerektiği de söylenmişti. Malum kurşun aslında çevreye verdiği zarar yanında süper bir yağlama sağlıyordu.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Picasso;468970
Kullandığım ve gümrükten aldığım 1983 opel kapitanla .

Abi, Opel Kapitan çok daha eski yılların aracı sanırım, 1983 Opel Kapitan yazım hatası olabilir mi? :p

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;468971
Abi, Opel Kapitan çok daha eski yılların aracı sanırım, 1983 Opel Kapitan yazım hatası olabilir mi? :p
Aynen öyle 1963 olacaktı. 6 silindir 2.6 motordu.elimde tutabilseydim bu gün klasikler içinde değerlendirilebilirdi.

Çevrimdışı alwaysloser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
eski bi araç alıosunuz muhakkak masrafları olacaktır çok nadir çok ama çok bakımlısını bulabilirsiniz benim aracımı alan kişi hala masraf yapmamış mesela ama ben 6400 e vermiştim

gösterge ışıklarına gelince  göstergeyi sökmek çok basittir zamanla kendiniz açık yapabilrsiniz araca biraz alışın tuşların içnde de lambaları var patlamıştır değiştirilir hayırlı olsun