škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Colombus ekran ve bolero farklari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rivaldinho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Slmlar... arkadaşlar superb de (2015 ve ustu yeni kasalar) bolero ile colombus ekran arasındaki fark sadece buyukluk ve navigasyon paketimi?
Aceba başka ne farklar var? 2.el araç almayı dusunuyorum... bazılarında bolero ekran oluyor... bazılarında colombus...
Aceba küçük ekranlı bolero bir araç alsak sonradan serviste orjinal colombus  ekrana cevirebilirmiyiz? Kaça mal olur?
Not 2.0 prestige yada ların klement alacağım....

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Colombusla beraber canton müzik sistemi de geliyor.
 Ayrıca colombuslarda araç sesini azalatabilmek ters kare dalga ses üretip yol sesini sönümlüyormuş. yıllar önce üst sınıf audilerde sunulan bir özellik idi.
 servisler boleroyu söküp yerine colombus takmaya yanaşmıyor. bunu dışarıda vw grubunda uzmanlanmış kişilere yaptırabilirsiniz. misal istanbulda Apo usta var. abdullah vural. ben aracıma otomatik park etme özelliğini eklettim orada.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;625525
 Ayrıca colombuslarda araç sesini azalatabilmek ters kare dalga ses üretip yol sesini sönümlüyormuş. yıllar önce üst sınıf audilerde sunulan bir özellik idi.
 servisler boleroyu söküp yerine colombus takmaya yanaşmıyor. bunu dışarıda vw grubunda uzmanlanmış kişilere yaptırabilirsiniz. misal istanbulda Apo usta var. abdullah vural. ben aracıma otomatik park etme özelliğini eklettim orada.

Bir yanlışınız var..

Colombus'u ayrı sipariş verebiliyorsunuz, Canton Müzik sistemini ayrı. Yani Colombus aldığınızda size Canton'u da vermiyorlar.

Ayrıca sadece Colombus'ta olan video dosyalarını oynatma foksiyonu var. Tabii eğer kodlama ile çözemezseniz araba hareket halinde iken video oynatımı duruyor.  
Ayrıca Colombus ile birlikte DVD oynatıcı geliyor.
Video'yu hem usb'de hem sd kart girişinde ve DVD oynatıcıda izleyebiliyorsunuz.
Boleroda bildiğim kadarı ile tek sd kart girişi var.

Bildiğim farklar bunlar...

Düzeltme : Laurent Klement'te Canton Standart olması lazım - haklısınız...
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2017, 17:08:09 Gönderen: imotro »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cantonu vermiyorlar. ama bolero alıyorum deyince canton alma şansınız hiç yok. genelde cantonla beraber sipariş ediyor insanlar. ben o genel kanıya dayanarak yazdım.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;625546
cantonu vermiyorlar. ama bolero alıyorum deyince canton alma şansınız hiç yok. genelde cantonla beraber sipariş ediyor insanlar. ben o genel kanıya dayanarak yazdım.

Benim aracımda 6.5 inç bolero ve Canton var. Araç 2015 model, yeni modellerde durum nedir bilmiyorum.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bolero ve canton alınca herhangibir güçlendirici kullanılıyor mu sadece hoparlor m farklı ? mevcut hoparloru kaliteli ile değiştirsek daha iyi ses alır mıyız ?

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;625626
bolero ve canton alınca herhangibir güçlendirici kullanılıyor mu sadece hoparlor m farklı ? mevcut hoparloru kaliteli ile değiştirsek daha iyi ses alır mıyız ?

Bolero'da 4 ön kapıda + 4 arka kapıda = Toplam 8 hoparlör var.
Canton ilave gelince hoparlör sayısı 12'ye çıkıyor.
Yani ilave olarak :  
 - ön kapılarda 2 adet kolon
 - Ön konsolda 1 adet kolon
 - Arka bagajda 1 adet subwoofer
geliyor.
Ve yine Canton alınınca bütün bu hoparlörleri besleyen 12 kanallı DSP özellikli bir anfi mevcut.
Ve zannederim Bolero için koydukları hoparlörler ile Canton ses sistemi için koydukları hoparlörler farklı.

Sorunuza gelince :  sadece Bolero için takılmış olan hoparlörleri değiştirseniz ses kalitesi açısından bir fark olacağını zannetmiyorum.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aracimda columbus ve canton var .anfi bas twet.vs asagidaki gibi.gayet tatmin edici ses .heleki youtub veya spotif muzikleri baslari mukemmel .

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ardaak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;625525

Hocam ne kadara mal oldu?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1500 tl. 2015te opsiyon listesinde de o fiyattı bu ağustos yaptırdım.