škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı daksit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dizel
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-0-km-de-1.6-tdi-fabia-elegance-133494793/detay/

Benzin
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-23000-de-2012-kazasiz-darbesiz-temiz-htp-motor-fabia-130604817/detay

arkadaslar ben su ıkı arac arasında kaldım alltakı benzınlı arac bızım mahallede denızlıde ve arabayı her gordugumde ıcım gıdıyor aslında almak ısterım cogu cevreme soruyorum hepsı dıyorkı skoda arabamı alınırmı o para ona verılırmı bana guven ıse bu arabaların Volkswagen yaptıgı o yuzden rahat rahat bakıyorum sızce bu araclar alınırmı alırken nelere dıkkat edılmelı bu araclarda 1.2 yakı olan motor sızce ne kadar yakadar cokmu az mı

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sana bi tavsiye sana bunu diyenlerle araba muhabbetine girme çünkü o lafı söyleyenin araba anlayışı ya cliodan yada tofaştan öteye gitmez iyice incele baktır içine sinen hangisi ise al daha sonra öyle diyenleri bindir arabaya o zaman anlarlar seni

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende şu aralar fabia 2 bakıyorum.. eski aracımda fabia 1 di.. araçlar güzel hoş.. kalitesi de orta düzeyde dir.. ilandaki dizel için söyliyeyim.. arac 41.000 tl lik araba değil.. motoru güzel ama kasa kesinlikle o paraya yazık.. benzinlisi de aynen çok para.. o paraya honda jazz, golf 5 alırsın.. ben benzinlinin 2011 modeli ne bakıyorum... 20-21 bin liraya alınabilir.. hatta anlaştığım kişiler bile var..

clio lara da o kadar soğuk bakma.. iç mekan kalitesi belki biraz daha kötüdür.. ama fullersin depoyu 1000 km arkana bakmazsın.. benzinli fabia da 600 ü görürsen sevinirsin... parçası da daha pahalı..

benim bütçe ye göre 1.2 benzinli uyduğu için bakıyorum.. 2009 clio 3 olsa ..hiç düşünmem.. clio alırım..

Çevrimdışı arif1202

• Reis
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/arif.karatas
Alıntı yapılan: zaferhan;442223
bende şu aralar fabia 2 bakıyorum.. eski aracımda fabia 1 di.. araçlar güzel hoş.. kalitesi de orta düzeyde dir.. ilandaki dizel için söyliyeyim.. arac 41.000 tl lik araba değil.. motoru güzel ama kasa kesinlikle o paraya yazık.. benzinlisi de aynen çok para.. o paraya honda jazz, golf 5 alırsın.. ben benzinlinin 2011 modeli ne bakıyorum... 20-21 bin liraya alınabilir.. hatta anlaştığım kişiler bile var..

clio lara da o kadar soğuk bakma.. iç mekan kalitesi belki biraz daha kötüdür.. ama fullersin depoyu 1000 km arkana bakmazsın.. benzinli fabia da 600 ü görürsen sevinirsin... parçası da daha pahalı..

benim bütçe ye göre 1.2 benzinli uyduğu için bakıyorum.. 2009 clio 3 olsa ..hiç düşünmem.. clio alırım..

Merhaba

İlandaki benzinli aracı sıfır olarak almış ve 25.000 km yapmış biri olarak şunları yazabilirim.Skoda markasına önyargı ile bakan çok kişi var ama hepsini bir kenara bırak özellikle wv çatısına girdikten sonra bindiğin aracın logosu dışında herşeyi aynı.Dizel model için arkadaşa katılıyorum ne kadar iyi bir araç olsada B sınıfı bir araca o kadar para verilmez 2.elde o rakamlara bir çok iyi araç bulabilirsin.600 km konusuna katılmıyorum motoru iyi açılmış bir fabia çok ekonomik rakamlara imza atmakta benim aracım 100 km de ortalama 5lt / 5.5lt yakıt tüketiyor buda şuandaki fiyatlarla ortlama 25krş demek tam depoyla 800 /850 km yol yapıyor.Bakım servis olarak ben 1.5 senede sadece 300TL 15.000 km bakım parası verdim arıza kelimesini hiç bilmiyorum.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel için çok para yahu :o. Öyle diyenlere asla bakma, hatta uzak dur. Biz fabiş ilk ve tek Renault olmayan araç. Renault 9, 12, megane 1 ve 2. Zaten 2`den pek ,memnun değildik. Babam bile aracı aldığımda beni güzelcene fırçalamıştı. Bu araç kesin elimizde kalacak diye. Şimdi sıfırını bulsam alırim diyor:kiki: Sonuç olarak benzinli araçta kaza bela yoksa iyi gibime geldi. Gözünü kırpmadan al. Skoda bu motorları Vw ve Audiye satıyor. İcin ferah olsun. :ok: Düz modeli alırsan orjinale yakın bir jant, sis farı ve mercek far şart bunlara.

Çevrimdışı cenk emre

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;442223

Evet Skoda nın yedek parçası pahalıdır. Ama fren balatası değişeli yaklaşık 60 bin km olmuş hala daha lifte alınca servis elemanı " abi balataların gayet güzel değişime gerek yok " diyor. Gerekli açıklama oldu herhalde.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
abi benzinli fabiayı öldürmeyelim. bende 2011 1,4 var. 1 depo ile uzun yolda 1100 km yaptım adana antalya arası, giderken konya üstü, dönüşte sahil yolunu kullandım. araç seçimindeyse  kimsenin lafına bakma. herkes birşey söyler. daihatsu yrv turboyu aldığımda apartmandaki nene bile ' oğlum nereden aldın bu arabayı ' dedi. düşün artık insanımızın durumunu. en zevkle bindiğim ve hiç sorun yaşamadığım bir araçtı.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
murat beye katılıyorum. bende de 2011 1.4 ambiate dinamik var ve çok şükür çok memnunum. benim brc tüpü de var. bayram tatilinde ankaradan 75TL ye doldurduğum 3,82 litre lpg ile 494 km yol yaptım. ortalama tüketim 100 kmde 6,27 litre lpgdir. 15 kuruş yaktı yani. ortalama ortalama 100 km hızla geldim. ve klima da açık. parça konusunda hiç sıkıntı yaşamadım. konforlu yormayan üzmeyen bir araç. daha ne olsun. kullanmadan aracım güzelliğini anlamak zor elbette.