škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

4 Eylul 2018 Tarihli Zam

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar yine zam geldi.
araba 125bin e dayandi.

bugun kaza yapan aracimi maslak dogus otoya birakinca bir bakayim dedim fiyatlara.

opak kirmizi fabia hurda indirimi ile 95bin indirimsiz 105bin tl den satiliyor

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
zam yapmaya devam etsinler ellerindeki araçları şeytanlara satarlar
55 FB 375

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: irfun4ever;641907
Arkadaslar yine zam geldi.
araba 125bin e dayandi.

bugun kaza yapan aracimi maslak dogus otoya birakinca bir bakayim dedim fiyatlara.

opak kirmizi fabia hurda indirimi ile 95bin indirimsiz 105bin tl den satiliyor

Konya Konmar'ın elinde bir sürü Fabia var ve üzeri tozlanmış öylece yatıyor. Geçen ay hız sabitleyiciyi taktırırken kendimce durumları tahlil etmeye çalıştım. Satın aldığım kişiye sordum elinizde üzeri tozlanmış ve muhtemelen uzun süredir bekleyen araçlar var. Ciddi alıcılara bir şeyler yapıyor musunuz sonuçta bu araçlar buraya geldiğinden bu yana dünya zam yedi dedim. Güncel fiyat ve kampanyalar haricinde bir şey yapmıyoruz dedi.

Konya Konmar küçük bir bayi. Zihniyetleri normal şartlarda kötü ama şuan bu durumu kenara bırakıp da yorumlayacak olursak bence döviz bazlı borçla alındı bu araçlar ve maalesef zam oldukça da kur bazındaki yükseliş trendine giriyorlar. Fakat satılmaya satılmaya ne olacak. Yada sen küçük çaplı ve borçlu bi bayiisin diyelim ne olacak. Gücü olan bayiiler atı alıp Üsküdar'ı geçecek. Misal Skoda Yüncüler 2017 yılının satış şampiyonu oldu ve takip ettiğim kadarıyla stoklarındaki eski tarihli araçları piyasanın daha doğrusu liste fiyatının çok altında Instagram da teklif ediyorlar.

Bu fiyat yükselişini olumlu yönde avantaja çevirip ellerinde ki eski fiyatlı araçları uygun fiyattan müşterileriyle buluşturan bayilere helal olsun diyorum.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfırı 124.000 TL olan aracın iki yaşındaki 2. elleri 70 bin TL'den nasıl satılıyor anlamıyorum. Bu ülkede pazar payı çok küçük olan Suzuki'nin bile 2. ellerdeki değer kaybı daha az.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;641940
Sıfırı 124.000 TL olan aracın iki yaşındaki 2. elleri 70 bin TL'den nasıl satılıyor anlamıyorum. Bu ülkede pazar payı çok küçük olan Suzuki'nin bile 2. ellerdeki değer kaybı daha az.

124.000 Lira'dan kimse almadığı içindir hocam. Herkes eski fiyatlardan aldığı için ona göre koyuyor ama dediğiniz gibi satan yenisini alamaz.

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Zamların ikinciele yansıması 5-6 ayı bulur. Aciliyeti zaruriyeti olmayanın aracını satması akıl karı değil.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Pazartesi Trabzon CKR skoda Bayisine yıllık bakım için gittim (zamdan bir gün önce, hatta bana yarın zam geleceğini de söylemişlerdi) adamların çok da araç satma gibi dertleri yok. Servis vızır vızır işliyor hiç boşları yok. Servisten kazandıkları yeter bence

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;641977
Pazartesi Trabzon CKR skoda Bayisine yıllık bakım için gittim (zamdan bir gün önce, hatta bana yarın zam geleceğini de söylemişlerdi) adamların çok da araç satma gibi dertleri yok. Servis vızır vızır işliyor hiç boşları yok. Servisten kazandıkları yeter bence

Hocam aracim kaza yapinca Istanbul Maslak dogus servisine goturdum. Bilen bilir burasi gorulebilecek en kalabalik VAG servisidir. devasa bina ve cok kalabaliktir hep. Ben gittigimde sasirdim baya bostu ve hemen aracimi isleme almislardi.

Onumuzdeki 1-2 ayda resim baya netlesecek.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar fabia almayı düşünenler için sahibinden.com da sıfır 7-8 tane araba var. 88.000 TL gibi fiyatlardan satıyorlar. Sanırım ellerinde kalan son style paket araçlar. İlgilenenler kaçırmasın derim.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;641977

Bayiler satıştan değil, servisten kazanır. Satılan arabalardan elde edilecek kar payını, aracın garanti süresince mecburmuş gibi lanse edilen 3 adet yetkili servis bakımından kat kat çıkarıyorlar zaten. Bu yüzden araç satışındaki firma kârını kolaylıkla sıfıra indirebiliyorlar.

Çevrimdışı nothıng01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
5-6 ay sonra yani en azından nisan 2019 a kadar yılsonu kampanyaları ile sıfır araca yönelir insanlar ikinci ele yansıması daha uzun vadede olacak gibi.