škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tasarruflu ampulden tasarruf etmenin yolu

mşah · 25 · 7483

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: wertasd;567149
Merhaba
Deniz yıldızları ile ilgili olan hikayeyi bilirsiniz sanırım. Henüz denk gelmediyse bi okumanızı tavsiye ederim :ok:

Bilirim tabii de bu konuyla ilgisini kuramadım...?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kaç resimle anlatmaya çalışayım, Ampulü ek yerinden ayırdıktan sonra resimde işaretli yerlerden telleri pimlerden ayırıyoruz

Ölçü aleti yada kontrol lambası ile tek taraflı olarak 1 ile 1, 2 ile 2 yi kontro edin kopukluk yoksa ampul kullanılabilir eğer herhangi birinde kopukluk varsa elektronik kısmı kullanılabilir, diğer ampulün sağlam kısımları ile çenç yapınca işlem tamam, birleştirip bantlayın yada yapıştırın.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Frequency;567131
...tasarruflu ampulün tanesi 3-4 liradan başlıyor ve en az 3 sene bozulmuyor...

Öyle deme Abi... Bugüne kadar aldığım tüm tasarruf ampulleri 5-6 aydan fazla dayanmadı.. Hemi de filibiz(philips), osram gibi markalardı. Bu ampullerle yıldızım hiç barışmadı :(:uve:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar Mehmet :)
Şu kontrol lambası dediğin "kontrol kalemi" mi acebağ?

« Son Düzenleme: 27 Mart 2016, 23:42:43 Gönderen: Toygar »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2-3 ay dayanan da var aynı marka ampul 1 yıla yakın kullandığım da var, artık kullanım süresi mi etkiliyor yoksa ortam sıcaklığımı bilemiyorum

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar,evet kontrol kalemi ama telin diğer ucundan akım vermen gerekiyor o biraz zahmetli ölçü aleti daha pratik olur

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yada hassas kontrol kalemleri var metal kısmını tutunca lambası yanıyor onunla daha kolay, telin bir ucundan tutup diğer ucunu kontrol kalemi ile bakılabir

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağol. Peki "Ölçü aleti" nasıl bir şey ki? Ampermetre, voltmetre..?

Elektrikçiye "Bu meretler bende niçin dayanmıyor amca?" diye sordum, "Kullandığınız duylarda arıza olabilir" dedi :(

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duyla alakası olduğunu sanmıyorum yeterki ampul gevşek kalıp fazla ısınmasın

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;567589
Öyle deme Abi... Bugüne kadar aldığım tüm tasarruf ampulleri 5-6 aydan fazla dayanmadı.. Hemi de filibiz(philips), osram gibi markalardı. Bu ampullerle yıldızım hiç barışmadı :(:uve:

O zaman şans diyeyim... Şimdiye kadar hep pazardan marketten no-name PRC ampullerden aldım, fiyatlarına göre uzun gittiler, belki sizin şebeke yüksek voltaj veriyor olabilir.