škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Sis farı değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Bildiğiniz gibi MK1 fabiaların 1.2 htplerinde sis farı bulunmuyor. Aracımın benden önceki sahibi sis farı taktırmış. Ancak uygun soket bulunmadığı için farları arkadan deldirerek bağlantıyı yaptırmış. Haliyle içine su ala ala paslı berbat bi hal aldılar. Tanesi 35 tl ye aldığım ithal sisleri kendi uygulamamla ustalara sorarak ve fikir alarak taktım :)

Soket girişinin duvarını keserek işe başladım

resİm yÜkleme

Girişleri için söylenen doğrultusunda dişi fiş yaptım

çoklu resim upload

Bilmeyenler için; sökmesi çok zor değil. Sis farının hemen yanındaki panjuru açınca civataları çıkıyor zaten ortaya

bmp resim yükle

Değişimden sonra

hızlı resim yükle

Bunlar da bitmiş halleri

resim gönder

resim yüke

bmp resim yükle

ha bir de rölesinin yerinide değiştirdim birde sigorta taktım ama onları fotolamayı unutmuşum :(

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık benimde sis farları içine su almış değiştirmem lazım ama bana orjinal şart erime problemi gözümü korkutuyo açıkçası köyde yeri geliyo saatlerce farlar sisler açık gece tarlada iş yapabiliyoruz traktörlere biçerdövere tamirat işi olabiliyo o yüzden risk alamıyorum

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim :) ben de orjinal almayı düşündüm ama tane fiyatı 252 tl olunca vazgeçtim haliye. bunların yapısı güzel incelediğimde ampulün kendine ait bi yuvası var ve sağa sola değmesi çok zor bi ihtimal gibi duruyor. öncekilerde de erime falan yoktu sadece su aldığı için içi fazlasıyla pas tutmuştu aynası falan berbat durumdaydı.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel iş çıkmış, güle güle kullan...
sis farının orjinal olmayanından korkmanıza gerek yok, yıllardır kullanıyorum, (tanesi 40 lira olanlardan) halojende de, xenonda da hiç birşey olmadı.
2 sis+ sisli far anahtarı 40+40+50=130 a malolur.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;553742
Güzel iş çıkmış, güle güle kullan...
sis farının orjinal olmayanından korkmanıza gerek yok, yıllardır kullanıyorum, (tanesi 40 lira olanlardan) halojende de, xenonda da hiç birşey olmadı.
2 sis+ sisli far anahtarı 40+40+50=130 a malolur.

abi teşekkür ederim. benim bağlantıyı benden önceki sahibi yaptırdığı için direksiyonun altından vermiş anahtarı. hiç değiştirmeye gerek duymadım ben de. gündüzleri farları yakmadan sisleri açıyorum gündüz farı etkisi oluyor hatta :D:D

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;553740
teşekkür ederim :) ben de orjinal almayı düşündüm ama tane fiyatı 252 tl olunca vazgeçtim haliye. bunların yapısı güzel incelediğimde ampulün kendine ait bi yuvası var ve sağa sola değmesi çok zor bi ihtimal gibi duruyor. öncekilerde de erime falan yoktu sadece su aldığı için içi fazlasıyla pas tutmuştu aynası falan berbat durumdaydı.

Eskiden foruma üye olan bi arkadaşımın fabiasında başımıza geldi o gün bugündür önyargılıyım pahalıda olsa şimdi almam daha sonra alırım ama orjinal alırım kafasındayım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal iyidir. Eridiklerkni bende duydum. Mert engin abi ne marka bu farlar?

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;553943
Eskiden foruma üye olan bi arkadaşımın fabiasında başımıza geldi o gün bugündür önyargılıyım pahalıda olsa şimdi almam daha sonra alırım ama orjinal alırım kafasındayım

bana erimez gibi geliyor ama bakalım ne olacağını zaman gösterecek. zaten erirse bi dahakine orjinal alırım :)

Alıntı yapılan: DDŞ!;553946
Orjinal iyidir. Eridiklerkni bende duydum. Mert engin abi ne marka bu farlar?

yanılmıyorsam DPA marka. yarın söker bakarız seninle de bana gayet kaliteli gibi geldiler :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ya iste goruntuden anlasilmiyo malesef. Kullanilan plastik kalitesi cok onemli. Farba falansa iyidir dicektim de dpa yi bilmiyorum hic

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dpa, diamond skodapar'ın çinde ürettirdiği markadır.

Çevrimdışı ffatihh23

• Müşir
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
beyler bende hafta sonu taktırdım ama resim ekleyemiyorum
ya arkadaş bi resim bu kadar zor ve detaylı eklenir ne diyim yapana helal olsun
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 17:40:38 Gönderen: ffatihh23 »

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Resminizi http://www.hizliresim.com a upload edin orda size linkler verilecek forum için olanı kopyalayıp yapistirin bu kadar basit

Çevrimdışı snopy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sis farlarının ampul numarası nedir acaba ?
Park lambası gibi yanıyor benim aracın ki :/