škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aynı sorun bendede oldu kumanda arızası hatası bir çok neden vardı ,lakin wolksvagen formda gördüğüm yazı beni rahatlattı. kartaldan shell nitro yakıt almıştım bu olayın sonrası başıma geldi yani yakıt farklı yerden alınınca oldu daha sonra ankaraya geldiğimde sıradan bir istasyondan olan devamlı aldığım yerden aldım 1 hafta içinde düzeldi 2 aydır sıkıntı yok servise kalsa bir sürü sensör vb. değişecekti

Çevrimdışı hakankuzay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, benim aracım 2016 dsg octavia cr.. Şöyle bi sıkıntı var araç soğuk iken rölantide motordan değişik bi ses geliyor sanki rulman triger sesi gibi erya otomotive götürdüm triger gergisini sıktık dedi ama aynı ses var hala servisten çıkmadan da söyledim bana verilen cevap yok abi sana öyle geliyor oldu böyle rezil bi servis görmedim ben ses te hala devam etmekte ve ısınınca motor sesi biraz azalmakta çok farkedilmiyor benim gibi böyle bir sıkıntı ile karşılaşan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;611439
Aracınız hangi paket? (Ambition-Optimal-Style)
Saat yazısı çıktıktan sonra daha beklediniz mi? Veya, SAAT yazısı çıkınca butonu bıraktınız mı?
SAAT yazısı geldikten 1 sn sonra AKÜ ibaresi gelmeli.

2016 style; akü bende de çıkmıyor.

Çevrimdışı Meda

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Octavia 2014 tdi kullanıyorum geçenlerde hararet göstergesi 120 lere  çıktı. Sonra 5 dk rolantide çalışınca 90 a indi. Böyle bir durumla karşılaşan  oldu mu.

Çevrimdışı volkan.44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2016 1.6 tdi dsg ile ilgili olarak yakıt değerleri nedir. Bir depo ile şehir içinde ve şehir dışında kaç km yol yapıyor. Bende daha önce 2012 1.6tdi dsg passat vardı bir depo ile şehir içi 1100km yapıyordu. Octavia ile yarının altına düşdü 380km yol yaptım. Bana yakıt oranı fazla geldi. Passat 70 litre alıyordu oktavia 50 ama. Oranlama yapınca fazla gibi geldi. Sizlerin ölçümleri ve yakıt oranları nedir. Uzun yolda 410km de 110₺ yaktı

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.44;612217
2016 1.6 tdi dsg ile ilgili olarak yakıt değerleri nedir. Bir depo ile şehir içinde ve şehir dışında kaç km yol yapıyor. Bende daha önce 2012 1.6tdi dsg passat vardı bir depo ile şehir içi 1100km yapıyordu. Octavia ile yarının altına düşdü 380km yol yaptım. Bana yakıt oranı fazla geldi. Passat 70 litre alıyordu oktavia 50 ama. Oranlama yapınca fazla gibi geldi. Sizlerin ölçümleri ve yakıt oranları nedir. Uzun yolda 410km de 110₺ yaktı

İlk 5000 km de 600km yapıyordum, zamanla 650-700km oldu. Şuan aracım 21bin km de 750km yol gidiyor 1 depo ile ...

Çevrimdışı Ali Emre Emiroğl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Meda;611894
Octavia 2014 tdi kullanıyorum geçenlerde hararet göstergesi 120 lere  çıktı. Sonra 5 dk rolantide çalışınca 90 a indi. Böyle bir durumla karşılaşan  oldu mu.

Benim 2 kez başıma geldi. Devirdaim bozuk. Hatta arkadaşım hararetin çıktığını fark edemeyerek devir daimi patlattı.

Bu şekilde kullanmaya devam ederseniz sıklaşarak devam edecektir.

Garantisi yoksa Skoda iyi niyet garantisinden %50 sini karşılıyor. Dün servisteyim orada bir müşterinin başına geldi. %50 sinin ödendiğine orada vakıf oldum.

Çevrimdışı AyPars

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba 2012 octavia elegance aracım var. Aracım gün geçtikçe sağından solundan gıcırtı tıkırtı oluyor nasıl onları kesebiliriz.

Çevrimdışı ragyu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim araçta sürekli lastik basıncı uyarısı veriyor. Hava basıncını kontrol ettim fakat yine de devam ediyor uyarı. Sebebi ne olabilir?

Çevrimdışı volkan.44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volkan.44;611395
Teşekkür ederim. Sıcakken ve soğukken ayrı ayrı bu sorunu yaşadım. Sıcak olduğunu düşündüğüm olayda ise yaklaşık 3-4 km yol ancak yapmıştım. Bugün servise gittim randevu aldım. Çarşamba günü bakacaklar. Akü seviyesine bakarım ancak akü de 3 gün önce değişti. Bugün herhangi bir sorun yaşamadım. Ama peşini de bırakmayı düşünmüyorum [emoji4]

İki hafta önce bahsettiğim sıkıntının sebebini galiba çözdük. Işık'ta beklediğim zaman motor duruyordu start stop ile daha sonra çalışmıyordu. Sorun marş motorunda çıktı. Servis yenisi ile değiştirdi.

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba,

Dün itibari ile 2016 1.2 TSİ Style ikinci el arac alarak bende foruma katılmış oldum. Bu başlık altındaki tüm soru ve cevapları okudum. Bunların arasında olmayan ancak aklımda olan birkaç husus var. Cevap bulabilirsem çok mutlu olacağım.

- Aracım ikinci el olduğu için inip binerken zamanla ön kapılardaki kapı için hoparlor bölmesinin yan tarınfaki bej renk olan  kısımda siyah ayakkabı izleri oluşmuş .Bu izleri nasıl temizleyebilirim.

- Birde bu bej koltuları nasıl temiz kalmasını sağlayabiliyorsunuz.

- Aracın ayna altı, iç aydınlatma, ayak aydınlatma bagaj ve sis farlarını led yapmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim. Önereceğiniz  bir marka var mı? Montajı vs. konuda yardımcı olabilir misiniz? Polo Bluemotion aracımda kendim yapmıştım.
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2017, 13:08:01 Gönderen: Thsin »

Çevrimdışı ÇağrıBey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm 2016 1.0 tsi ambition manual aracımda sis farı yok aceba tesisatı döşeli mi sadece far mı almamız lazım

Çevrimdışı netcommander

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ragyu;613413
Arkadaşlar benim araçta sürekli lastik basıncı uyarısı veriyor. Hava basıncını kontrol ettim fakat yine de devam ediyor uyarı. Sebebi ne olabilir?
Komik gelebilir belki ama benim aracın kablolarını sansar yemişti ve ayn uyarıyı veriyordu servis en son kabloları yeniledi sorun çözüldü

Çevrimdışı Barave

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 1.0 tsi aracımda motor sıcakken kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda arabadan 5 sn. süreyle uğultu sesi geliyor. bu sizce normal mi?
teşekkürler.

Çevrimdışı mustafan60

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mhaktanir;566681
Merhabalar, bugün farkettiğim bir olayla ilgili soru sormak istiyorum. A7 octavia style paket aracımızı hanım benim kullanmadığım anahtar ile aracı çalıştırıp kullandı. Hava soğuk olduğu için aynaların otomatik kapanmasını iptal etmiştim. Ancak bu ikinci anahtar ile aracı kilitlediğimde bugün aynaların katlandığını gördüm ve şaşırdım. Başka bir olayda da yine bu ikinci anahtar ile ayna katlanması etkin iken aracı kilitlediğimde aynaların otomatik katlanmadığını fark ettim.

Bununla karşılaşan bir arkadaşımız var mı? Bu durum bir sorun teşkil eder mi?
Yarın öbür gün servise bunu anlatmaya kalksam anlatabileceğimi de sanmıyorum.

Başka bir durum da sileceklerle ilgili, silecekler çalıştıktan ve kapatıldıktan sonra yani silme işlemi tamamlandığında yolcu tarafındaki sileceğin bir kademe daha aşağıya inmesi, kaputa doğru saklanması gerekiyor. Ancak her seferinde bu silecek yukarıda kalıyor ve aşağıya bir kademe inmiyor.

Şimdi bu iki durum bana yazılımsal olarak araçta bir sorun olduğu hissi uyandırıyor. Kronik sorunlar dışında bunlarla karşılaşmam can sıkıcı bir durum oldu.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Ayrıca başlığın açılmış olması bence çok faydalı oldu. Teşekkürler.

Sileceklerin milimetrik yukarda kalması normal. Silecek kollarını servis konumuna getirip motor kaputuna zarar vermeden kaldırmanız için silecek kollarını boşa çıkarıyor. Bu sebeple silecekler yukarıda kalıyor. Silecekleri manuel olarak yukarı kadar sildirip kaldırmanız için bi özellik.