škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Smartlink activasyon ve fiyatlandırma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alpbal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, biliyorsunuz smartlink'in aktivasyonu için daha önce tahmin edilen fiyatların çok üzerinde değerler talep ediliyor... Bu durumdan 2015'in 22. hafta sonrası üretilen octavialar ve bazı superb'ler etkileniyor... Bu konudaki taleplerimizi toplu hale getirebilirsek... Toplu şekilde alımlarda indirim belki ücretsiz verilmesi için baskı gibi.. Şuanda sanırım bir yetkili satıcı başka bir arkadaşa 790 TL diğer bir satıcı ise bana 675 TL fiyat verdi.. aldığınız fiyatları da paylaşabilir... ayrıca kullananlar da ne kadar kullanışlı olduğu paylaşılabilir... Biliyorum bir çok konu var bu konuya ilişkin ancak çıktığına göre bu konuya kafayı takanlar  :) (Ben dahil) artık nasıl yaptıracağımızı konuşalım.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alpbal;552888
Arkadaşlar, biliyorsunuz smartlink'in aktivasyonu için daha önce tahmin edilen fiyatların çok üzerinde değerler talep ediliyor... Bu durumdan 2015'in 22. hafta sonrası üretilen octavialar ve bazı superb'ler etkileniyor... Bu konudaki taleplerimizi toplu hale getirebilirsek... Toplu şekilde alımlarda indirim belki ücretsiz verilmesi için baskı gibi.. Şuanda sanırım bir yetkili satıcı başka bir arkadaşa 790 TL diğer bir satıcı ise bana 675 TL fiyat verdi.. aldığınız fiyatları da paylaşabilir... ayrıca kullananlar da ne kadar kullanışlı olduğu paylaşılabilir... Biliyorum bir çok konu var bu konuya ilişkin ancak çıktığına göre bu konuya kafayı takanlar  :) (Ben dahil) artık nasıl yaptıracağımızı konuşalım.

Açık söylemek gerekirse, telefondan yapabildiklerimi Bolero üzerinden yapabilmek için bu kadar para vermek bana hiç mantıklı gelmiyor. Ücretsiz verilmeyecek bir hizmet dışında buna para vermem. Telefon için zaten önceki araçlarımda kullandığım silikon bir tutucu (Bir tane de cama yapışan) var ve gayet güzel iş görüyor. Koyuyorum konsolun üzerine ve herşey güzel. Bence en çok sattıkları/satmayı planladıkları modelde (ki çok da ucuz bir araç değil) neden böyle cimri davrandıkları anlamsız bir durum, tıpkı ön park sensörü gibi. Cam kenarındaki kağıt tutucu, bagajdaki poşet askıları, depo kapağındaki buz kazıyıcı gibi detay düşünenler bundan neden kaçmışlar? Kimsede olmayanları koyarak fark oluşturanlar acaba diğerlerinde olanları esirgeyerek o farkı derinleştirdiklerini mi düşünüyorlar?

Topluca baskı yapmaya hazırım, fakat çok cüzi (o da ekstra donanım takılıyorsa) miktarlar dışında para vermeye yokum.

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla ben de aktive ettirmeyi düşünüyorum ama çok pahalı o rakamlar. Bence bu işi ücretsiz yapmalılar. Sonuçta smartlink diyerek satıyorlardı arabayı.

Çevrimdışı rıfat baran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
çok isteyip'te almak istediğim ve bir türlü maddi anlamda bütçeyi denkleştiremediğim araca üç yıl sonra 82.000 tl vererek  (dün) kavuşmuş birisi olarak birtakım eksikliklerin olması gerçekten beni üzdü. bu işlem için  bu kadar fiyat istenmesi bence hiç normal değil, ücretsiz olarak  açılması gerekir,,

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende bir hafta önce teslim aldığım rapid SB'de aynı sorunu yaşıyorum, tabi bu smartlink ve mirrorlink aynı şeyler ise:)

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,

Ben de bu smartlink olayını kafaya taktım.

Fabia ve Superb ile verilen hizmeti, bolero 2 olan araçlara dahil etmemeleri sinir bozucu...

Bu işi yapan servislerin (para karşılığında) aracın sistemine müdahale edeceklerini düşünüyorum ayrıca bu durum aracın garanti dışı kalmasına sebep olabilir diye şüpheciyim.

Bu iş en nihayetinde bir güncelleme ile giderilebilecek bir durumdur. Bu skodanın resmi sitesinde halka açıldığında olacaktır. Para vermemize de gerek kalmaz, tabi bunu kendi başına yapacak arkadaşlar için söylüyorum. Servise götürdüğümüzde bize güncelleme yaptık, yapacağız işte şu kadar maliyeti var da diyebilirler.

Diğer bir nokta ise güncelleme için de resmi sitede herhangi bir güncelleme indirme linkinin olmaması. Ne için beklediklerini bilmiyorum. Fikrim de yok ama açıldığında Türkiye için olacak mı, o da meçhul.

Smartlink açıldı, kullanıyoruz diyelim de map uygulaması (iphonelar) için çalışmayacaktır. Apple Türkiye için map uygulamasına sınırlama getirmiş, başka da uygulama yüklenmediği için yandex çalışmayacaktır.

Araçlar için güncelleme gelse bile ben yüklemeyi düşünmüyorum. Hatalar içerecektir. Şu anda bile bolero bluetooth ile telefon üzerinden müzik bağlantısında kesintiye uğruyor. 2 snlik kesinti bile o kadar çok para verdiğim araç için can sıkıcı...

Bence uzun bir süre beklemekte fayda var. Sonrasında da işler hangi yolda ilerliyecek kesin değil.

Çevrimdışı Kemal Dağdelen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir 2016 Octavia styl sahibiyim ve smart linki bugün itibariyle aktif ettim.
İlk önce yüce otoyu aradım. Dünyanın lafını saydım. Bu aracı satarken böyle birşeyin varlığından haberdar etmedikleri için. Onlarda 690 lira dediler aktivasyon kod ücreti ama 510 lira ya benim için yapabileceklerini söylediler. Bende bugün yaptırdım.

Böyle bir aracınız varsa o kocaman ekranın bir işe yaraması lazım. Takdir edersinizki.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence 450-500 arası bir rakama Google Earth ya da Carplay fikri gayet makul. 135 USD falan eder ama daha fazla olmaz gibi. Sonradan skoda gibi bir markada açılabiliyor olması bile sonuçta bir mucize.

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
dün elazığ ADE otomotiv ile telefondan arayıp fıyat aldım 505 tl dedı ama su anda ındırım var 360 tl ye aktıf edebılırız ve elımızde mevcut dedı.

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

Ben aracımı dün itibari ile aldım. Forum sayfalarını araştırıyorum.Tam olarak smart Link nedir. Ayrıntılı bilgi paylaşabilir misiniz. Bunu aktif ettirince hayatımızda ne değişecek.

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hayır yaptırmadım ben sımdılık ıhtıyac duymadıgım ıcın .

Çevrimdışı netcommander

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hangi serviste var alanlar bilgi verebilir mi
çoğu yerde yok çekiyorlarmış