škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Alaturka dan alafrangaya donusum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu hafta yine ufak bir tadilat yaptık. Kayınvalide in helaya klozete çevirdim. Yaklaşık 2-3 saatlik ve tek başıma çalışma sonucu tüm işçilik bana ait.
Malzemeler : klozet takımı, 100 luk ara boru, 100 luk 50 Lili çatal, süzgeç, acılı 50 lik dirsek, 40 lik spiral, musluklar, plastik dirsek boru 3/4 dirsek teflon bant ödünç plastik boru kaynak makinası.

Önce taşı kırdım, taş seviyesi fayansları 2 cm aşağıda olduğu için tamamını kırmadım dedim burası harçla dolar seviye aynı olursa ayak yerlerinde kırmak lazım,içindeki eski boruları çıkardım, yeni boruları ve süzgeci monteledim, çıkan artıkları boru etrafına doldurdum, üstüne kum serdim, beyaz çimento ile harç hazırlayıp 3-4 cm beton döktüm, üstüne bol derz harcı kapatıp klozeti oturttum, su tesisatını hazırladım, bascek vanaya monteledim, klozet deposunun içini hazırlayıp tesisata bağladım, su kaçak kontrollerini yaptım, sistem faal. Bu arada çalışma esnasında alt kat tuvaletide kontrol ettik kaçak varmı diye sıkıntı yok. Olsada bacanak oturuyo zaten onun kafasına iseriz en çok.

Yapmak yaptırmak isteyene örnek olsun.

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 10:53:04 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Helal olsun, temiz iş valla. Nedense elinden iş gelenleri, ortaya bir ürün çıkaranları bir başka seviyorum. Ha bu arada çevreye katkılarından dolayı atık toplayanlara da ayrı bir muhabbetim var. Çevreye katkıları kazandıkları üç kuruştan daha fazla.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet abi [MENTION=69]mdindas[/MENTION] ne dua almışsındır, valla eline emeğine sağlık. Çok güzel olmuş.