škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Alacağım Superb Hakkında Opsiyon Tavsiyeleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyitaras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar ismim Seyit, forumunuza yeni katıldım ve kısmetse yakın zamanda 1.6 TDİ DSG Prestige bir Superb almayı düşünüyoruz. Şuan ki aşamada ekleyeceğim opsiyonları araştırıyorum ve bu opsiyonlar aşağıdaki gibi;

Karartılmış Arka Camlar
Panaromik Sunroof
Isıtmalı Ön Camlar
Arka Koltuktan Ayarlanabilen Elektirikli Ön Yolcu Koltuğu
Şerit Takip & Kör Nokta & Akıllı Far Asistanı
Canton 610W 12 Hoparlörlü Müzik Sistemi
Colombus 9,2" Navigasyon Sistemi
Sirius 19" Cilalı Aliminyum Alaşım Jantlar

Konu hakkında bilgisi olanlardan nacizane tavsiyelerini aktarmalarını rica ederim, merak ettiğim hususlar ise 19" jantlar konforu çok etkiler mi ve birde Canton müzik sistemi kullananlar memnunlar mı ? Tatmin ediyormu standart ses sisteminde farklı olarak ve birde subwoofer'ının bagajdaki montesi nasıldır yani çirkin bir görüntü mü bagajda çok yer kaplıyor mu bilmiyorum ilgili bir görsel bulamadım.

Eklenmesi veya çıkarılmasını düşündüğünüz opsiyon önerilerinizi, araç hakkında tavsiyelerinizi varsa uyarılarınızı bekliyorum.
Şimdiden herkese teşekkür eder iyi günler dilerim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyitaras;623419
Merhabalar ismim Seyit, forumunuza yeni katıldım ve kısmetse yakın zamanda 1.6 TDİ DSG Prestige bir Superb almayı düşünüyoruz. Şuan ki aşamada ekleyeceğim opsiyonları araştırıyorum ve bu opsiyonlar aşağıdaki gibi;

Karartılmış Arka Camlar
Panaromik Sunroof
Isıtmalı Ön Camlar
Arka Koltuktan Ayarlanabilen Elektirikli Ön Yolcu Koltuğu
Şerit Takip & Kör Nokta & Akıllı Far Asistanı
Canton 610W 12 Hoparlörlü Müzik Sistemi
Colombus 9,2" Navigasyon Sistemi
Sirius 19" Cilalı Aliminyum Alaşım Jantlar

Konu hakkında bilgisi olanlardan nacizane tavsiyelerini aktarmalarını rica ederim, merak ettiğim hususlar ise 19" jantlar konforu çok etkiler mi ve birde Canton müzik sistemi kullananlar memnunlar mı ? Tatmin ediyormu standart ses sisteminde farklı olarak ve birde subwoofer'ının bagajdaki montesi nasıldır yani çirkin bir görüntü mü bagajda çok yer kaplıyor mu bilmiyorum ilgili bir görsel bulamadım.

Eklenmesi veya çıkarılmasını düşündüğünüz opsiyon önerilerinizi, araç hakkında tavsiyelerinizi varsa uyarılarınızı bekliyorum.
Şimdiden herkese teşekkür eder iyi günler dilerim.

Selam,

Navigasyon harici saydığınız tüm opsiyonlar bende var.

-Karartılmış arka camlar yerine konfor paketi almanızı tavsiye ederim. 230 V, arka usb girişi ve tablet tutucu geliyor ekstra olarak. 230 V çok kullanışlı. Bundan sonraki aracımda bu özellik yoksa konvertör alıp kullanırım, o derece.

- Sunroof bir süre sonra trim sesi yapıyor. Ayrıca çok güneş alan bir yerde yaşıyorsanız perdesi yetersiz kalabilir. Gerekirse güneş ışığını engelleyecek bir film yaptırırsınız.

- Isıtmalı ön cam. Olmasa da olur dediğim bir opsiyon.

-Arka koltuktan ayarlanan ön yolcu koltuğu. Gerekli olmayan bir opsiyon , fiyatı ucuz olduğu için tercih edilebilir.

-Şerit takip & kör nokta & akıllı far asistanı. Şerit takip bazen sıkıntı yaratıyor. Sağa ya da sola çok yanaşabiliyor. Karşınıza çukur ya da başka bir engel çıktığında, sağınızdaki solunuzdaki çok yanaştığında anlık olarak sorun olabiliyor. Kör nokta güzel çalışıyor. Akıllı far asistanı ise bence çok gerekli. Kısa farları biraz yetersiz. Bu yüzden şehirler arası yollarda, hele ki karanlık ve gidiş gelişse çok çok işe yarayan bir özellik. Bazen karşı tarafı rahatsız ettiği oluyor ama genelde işini iyi görüyor.

- Canton. Bana orijinal ses sistemi bile yeterli geliyor. Canton da çok daha tatmin edici. Subwoofer bagajda gözükmüyor. Yer de kaplamıyor.

-Colombus. Bence gereksiz. Car Play ya da Mirror Link ile telefonunuzu Navigasyon olarak kullanabiliyorsunuz. Hatta Android ise telefondaki her işlemi ekrana yansıtabiliyorsunuz. Üstelik navigasyonun güncellenme gibi bir derdi de olmuyor. Colombus'a vereceğiniz paranın yarısına güzel bir telefon alın daha iyi. :)

- 19" jant. Çok net söylüyorum, SAKIN ALMAYIN. Hem alırken ekstra masraf, hem lastikleri çok pahalı ve alternatifi az. Konfor ise ciddi oranda farkediyor. Birkaç gün 17" jantlısını kullandım Superb'in, çok net fark var arada. Ona vereceğiniz farkla, en iyisinden 4 tane kışlık lastik alın çok daha mantıklı bana göre.

Bende ekstra olarak 3. bölge iklimlendirme var. Arka koltukta oturan yolcu olacaksa işe yarayabilir ama çok da önemli değil. Ön bölge frenleme asistanı bende standart (2015 model), eski aracımda bir iki kez kaza önlemişliği var. F1 vites özellikli direksiyon 2016'dan itibaren standart , benim aracımda opsiyon olarak var, olmasaydı onu da tavsiye ederdim. Bir de ısıtmalı cam suyu püskürtme var, 150 TL gibi bir fiyatı var, o da eklenebilir.

Aracın size maliyeti ne kadar olacak? 185 - 190 arası olması lazım liste fiyatının. Şimdiden hayırlı olsun.

Çevrimdışı seyitaras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle uzun uzun yazıp hepsini cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim.

-Yine de arka koltuk konfor paketine dahil olmuyor değil mi karartmalı camlar ayriyeten sipariş verilmeli o opsiyonda sanırım.

-Isıtmalı ön cam önceki aracımızdan da alıştığımız bir özellik kışın donan camlarda işe yaradığı için gerekli görüyoruz kayseri de yaşıyorum çok aşırı olmasa da kış kuru bir soğukla geçiyor.

-Arka koltuktan ayarlanan koltuğu söylediğiniz gibi ucuz olduğu için ekliyorum sadece ve tavsiyeniz üzere ısıtmalı su püskürtücüleri de ekleyeceğim.

-Canton ses sistemini halen düşünüyorum fakat teybi eleyebilirim çünkü navigasyon işlevinin akıllı telefon ile kullanılabildiğini bilmiyordum. Kullandığım cihazlar Galaxy s8 ve İphone 6. İos'ta var mı bilmiyorum ama Android'te var demişsiniz öyleyse sorun olmaz teyp benim için.

-19" jantların arabayı daha dolu gösterdiği düşüncesindeyim ve en düşük 18" takmayı düşünüyordum. 19" jantlara yönelmemin sebebi ise 18 ila 19 arasında çok aşırı bir fark olmayacağı tahminimdi. Lastik masrafından ziyade beni düşündüren sadece konfor seviyesiydi açıkçası.

-Ön bölge frenleme asistanı da eklenebilecek güzellikte bir opsiyon gözden kaçırmışım onu.

Aracın maliyeti teyp opsiyonu hariç 188 bin civarı oluyordu teyp opsiyonu eklendiği takdirde birde +8700 gibi bir rakam oluyor.

Tekrae teşekkür ederim ilginiz alakanız için memnun oldum. [emoji4]

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seyitaras;623423
Öncelikle uzun uzun yazıp hepsini cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim.

-Yine de arka koltuk konfor paketine dahil olmuyor değil mi karartmalı camlar ayriyeten sipariş verilmeli o opsiyonda sanırım.

-Isıtmalı ön cam önceki aracımızdan da alıştığımız bir özellik kışın donan camlarda işe yaradığı için gerekli görüyoruz kayseri de yaşıyorum çok aşırı olmasa da kış kuru bir soğukla geçiyor.

-Arka koltuktan ayarlanan koltuğu söylediğiniz gibi ucuz olduğu için ekliyorum sadece ve tavsiyeniz üzere ısıtmalı su püskürtücüleri de ekleyeceğim.

-Canton ses sistemini halen düşünüyorum fakat teybi eleyebilirim çünkü navigasyon işlevinin akıllı telefon ile kullanılabildiğini bilmiyordum. Kullandığım cihazlar Galaxy s8 ve İphone 6. İos'ta var mı bilmiyorum ama Android'te var demişsiniz öyleyse sorun olmaz teyp benim için.

-19" jantların arabayı daha dolu gösterdiği düşüncesindeyim ve en düşük 18" takmayı düşünüyordum. 19" jantlara yönelmemin sebebi ise 18 ila 19 arasında çok aşırı bir fark olmayacağı tahminimdi. Lastik masrafından ziyade beni düşündüren sadece konfor seviyesiydi açıkçası.

-Ön bölge frenleme asistanı da eklenebilecek güzellikte bir opsiyon gözden kaçırmışım onu.

Aracın maliyeti teyp opsiyonu hariç 188 bin civarı oluyordu teyp opsiyonu eklendiği takdirde birde +8700 gibi bir rakam oluyor.

Tekrae teşekkür ederim ilginiz alakanız için memnun oldum. [emoji4]

Karartmalı cam arka koltuk konfor paketine dahil olmalı ama siz yine de sorun. Kayseri'yi bilirim, 2 kez de gitmiştim, güzel şehir. O zaman cam ısıtma şart :) İki telefonunuz da uyumlu, kablo ile bağlamanız navigasyon için yeterli olur. Ekranı tamamen yansıtmak için S8'i kullanabilirsiniz. Detaylar forumdaki konularda mevcut. Ben aracımı satmayı düşünmeseydim 17 hatta 16 inç janta geçerdim, hem maliyet hem de konfor açısından.
Yakın olsaydık görüşüp aracımı incelemenizi isterdim, İstanbul'a yolunuz düşerse beklerim.
Hayırlı günler.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15982]seyitaras[/MENTION] Zaten genelde hepimiz komple cam filmi yaptırıyoruz o yüzden karartılmış arka camlar gereksiz. Saydığınız opsiyonlar arasından gerekli olan iki şey var birisi sunroof diğeri kör nokta paketi. Bir de bana göre front asist çok gerekli.bu arada aracım 2015 model prestij ve sunrooflu.hiç trim sesi yaşamadım.yani sunroofsuz araba bana hiç estetik gelmiyor. herneyse benim size asıl tavsiyem şu gereksiz ek donanımlara bir dolu para vereceğinize 2.0 tdi alın. Hem kuru yerine ıslak kavramalı şanzımanız olur hem de daha az yakan 190 hp lik bir arabanız.

Çevrimdışı erhan126

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2.0 TDI çok pahalı opsiyondan vazgeçip alınacağına 1.4 TSI alınır daha iyi.Biraz performanstan kayıp olur ama konfordan kazanç olur.Bence artık güçlü hızlı araba devri kapandı her taraf radar,otomobil,yol çalışması,ışık...Benim kesinlikle olmazsa olmaz tavsiye edeceğim opsiyonları söyleyim ki ben de bu olayın içindeyim her an çıldırıp kredi işine girip opsiyonlu Superb alabilirim :

Akıllı Park Asistani 3.0 : Bu kadar büyük otomobillerde en büyük lükslerden biri.Çünkü arabayı her binmek arabayı sürmek sonrasında park etmek demek her zaman kullanılan hep lazım bir özellik.

Canton Ses Sistemi :
Standart ses sistemi güzel Superb'in test ettiğim kadarıyla hatta şöyle diyim bu fiyat ve aşağısındaki herhangi bir arabanın standart ses sistemlerinin hemen hepsinden iyi (Volvo hariç çok deli ses sistemi var opsiyon olmadığına inandıramadılar).Ama yine de Canton her türlü alınır ama baştan söyleyim alışınca kötü ses sistemli arabalara binemezsiniz,benim arabada Sony var çok güzel,arabaya her binip sesi biraz açınca ne dert kalıyor ne tasa.Benim için özel sipariş bir araba alacaksam ekleyeceğim ilk özellik olur,özel sipariş arabayı niye alasın ki yoksa vs...

Arka Koltuk Konfor Paketi : Bu paketin içinde 230V var,yani priz var priz söylerken bile sevinç doluyor insanın içi.Dizel otomatik,625 litre bagaj,konfor,devasa arka diz mesafesi bu ne demek?Benim için tatil demek,gezmek demek,uzun yol,çoluk çocuk demek.230V priz hayat kurtarır yemin olsun bu dediğim şeyleri düşününce.Geçen tatile arabada priz olsa ne işimize yarardı...

Bence herhangi bir araba için Türkiye'de kesin alınmaması gereken opsiyonları söyleyim:

Adaptif Hız Sabitleyici :
Şerit Takip Asistanı :
Çarpışma Önleyici Sistemler

Bu özelliklere Türkiye'de gerek yok,şerit mi var hak mı hukuk mu var,araba sürmeyi bilen adam mı var,önüne kıranlar,80'le sol şeritten gidenler,bir hızlanıp bir yavaşlayan öndeki sürücüler vs.Otoyolda sabit hızda çizgisinde gidemeyen adamların olduğu bir ülkede bu opsiyonlar çöpe atılan para.Şehir içinde de zaten cin gibi ayık olmak zorundasınız hiç birşey hiç bir çarpışma engelleyici sistem korumaz sizi er geç kaza yaparsınız,insanlar delirmiş çok tuhaf hareketler yapıyorlar.

Para varsa alınabilir çok güzel opsiyonları söyleyim :

Akıllı Uzun Far Asistanı :
Şimdiki arabamda var.Manuel-DSG konforu ve aradaki fark neyse geceleri bu opsiyon o demek hatta artı bir de güvenlik demek.Alışınca aranan özelliklerden ona göre alın sonra hep ararsınız yeni arabalarınızda...

Kör Nokta : Olsa çok işe yarar.

Navigasyon : Hiç bir arabada adam akıllı çalışmıyor,adres aramak tam bir eziyet,benim arabada var gerçekten uğraştım 3500km tatil de 1 kere kullanmadık işkence.Zaten tlfnun yanına yaklaşamaz pratik kullanımda.Özetle bedava verse alınmaz demeyim,alınır ama yine kullanılmaz :) "Mirror link=en güzel navigasyon" bence.Şimdi baktım 8700 TL'imiş.Sakın diyorum,8700'ü vermeyin,ben bu fiyatı bilmiyordum,almayacağınıza dair msj atarsanız çok sevinirim bu büyük sevaba girme fırsatını kaçırmak istemiyorum :)

Ayrıca şunları da söyleyim:18 inç jant biraz fazla olmuş Superb'e benim test ettiğim kadarıyla,her ne kadar bazı arkadaşlar bana katılmasa da :) Konforu bozuyor,burda arabanın suçu yok bizim ülkemizde yollar belli,18 ve üstü jantı kaldıracak araba sayısı az bence.16 inç jant da bu boyut ve ağırlıkta ve 200km/h hıza çıkabilen bir araba için bence biraz az ve güvensiz.En ideali 17 diye düşünüyorum.Isıtmalı cam suyu opsiyonu 150 TL bence alınır,en ucuz opsiyon :) Koltuk soğutma olmayacaksa deri koltuk hiç bir araba için alınmaz,çünkü burası Türkiye ve çok sıcak.

Çevrimdışı gokberk611

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
halihazırda 19 kullanıyoruz, lastikler pahalı dikkat etmek lazım doğru şeyler fakat arabayı gösteren şey de jantları haliyle. 18lik olanını da kullandım, bindim aman aman konfor farkı yok hissetmiyorsunuz bile. ki yanak genişlikleri de birisi 45/18, biri 40/19. ama risk almayayım diyorsanız opsiyon 18lerde güzel oluyor standart 18lerin yerine. 17 janta falan göz ucuyla bile bakılmaz.

Çevrimdışı seyitaras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Erhan bey öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim o kadar güzel yazmışsınız ki keyifle okudum durmadan sıkılmadan [emoji4]

Colombus teypten vazgeçtim zaten erhan bey rahat edebilirsiniz sizden önce de yazmışlardı sevabına ortak oldunuz sayılır [emoji4] Onun dışında jant konusunda tercihim 19 olacak Gökberk beyin de dediği gibi çok bir konfor farkı olmayacağı kanısındayım bende zaten 19 olmasa 18 alırım daha küçüğüne sıcak bakmıyorum superb gibi bir araca yakışmayacağını düşünüyorum.

Çıkaracağım opsiyonlar olarak karartmalı cam ve Colombus teyp var.

Başta belirttiğim opsiyonlara artı olarak ekleyeceklerim ise ,

Isıtmalı ön cam suyu püskürtücüleri
Arka bölüme Usb- 230V priz
Birde belki Ön Bölge Frenleme Asistanı.

Koltuk soğutma düşünmüyorum çünkü tam deri koltuktan ziyade alcantara olan daha estetik ve kullanışlı bence.

Vaktini ayırıp yazan herkese teşekkür ederim , aranıza katılmadan önce bu kadar dayanışmaya ve yardımlaşmaya önem veren ilgili insanların bulunduğu bir forum olduğunu tahmin etmemiştim açıkçası. Aranıza katılmanın da en az "230V Priz" opsiyonu kadar yerinde bir karar olduğunu değerli yorumlarınızı okuyunca anladım. [emoji4][emoji4]

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15934]erhan126[/MENTION] fikirlerinize saygı duymakla beraber size katılmadığım hususlar;
1)bu devirde 200 bin tl lik bir arabanın 120 hp olması bana komik geliyor. İnsan rampada klima açık sollamaya kalktığında yüksek beygir ve tork hayat kurtarır, 220 v priz değil. 2.0 tdi için pahalı demişsiniz ama liste fiyatı 208 bin.konu sahibi de zaten 200 binlik bir araç almayı planlıyor sanırım. Ama hakkınızı yemeyim,208 bin,200 bine göre biraz pahalı tabi:)
2)geçenlerde yandakine 1 milisaniye döndüm, o an önümdeki taksici meğer yolcu alacam diye kazık freni çakmış,neyseki front asist var araç zınk diye durdu. Olmasa kesin vurmuştum.
3)akıllı park asistanı malasef çok yavaş çalışıyor.onun iki araç arasına girme süresinde ben iki kere aracı park ederim.
4)prestijde 18" jant zaten standart.style arabalara yandan baktığınızda 17" in küçük kaldığını söyleyebilirim. Bence superbin hakkı asgari 18". Öyle konfor filan eksikliği de hissetmedim ben.ama 19" çok daha şık duruyor. Konfor konusunda da 19" kullananların sesine kulak vermek lazım.
5)ben cc yi çok kullanan biri değilim. Acc benim araçta yok, ama forumda defalarca konuşuldu bu konu.çok yüksek oranda acc sahiplerinin memnun olduğunu, bunu çok gerekli gördüklerini söyleyebilirim. Bir de aracın acc ile oto kalkış yapması insanların hoşuna gidiyor sanırım:)
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2017, 23:47:44 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
allah gonlunuze gore versin. Turkiyede ucuz arac yok ama baz donanimi 90bin olan bir araca 190bin vermek bana mantikli gelmiyor heleki araci zevk alarak kullanacak kadar vaktiniz yoksa. En azindan superb bu farki haketmiyor. Koltuga oturdugunuzda iki modelde ayni gosterge paneli, ayni multimedya ayni konsola ve ayni guvenlik donanimlarina sahip. Belki deri koltuk iceriye biraz premium hava katiyor ama alt donanim koltuk sungerlerine deri kaplamak yakismamis. En azindan 190bin verilen bir aracin 2000li yillarin sade ic tasarimindan kurtulup daha gosterisli bir konsol ve hayalet gostergeye sahip olmasi gerekirdi.
Suan is yogunlugum nedeniyle superbi sadece A noktasindan B noktasina gitmeye yarayan bir arac olarak kullaniyorum. bunlar tamamen sahsi goruslerimdir.

Çevrimdışı erhan126

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11879]kolgezer[/MENTION] ben de izninizle sizin fikrinize saygı duyarak bazı noktalara açıklık getireyim dediklerim için:

1)Araba 200 bin olmuyor opsiyon ve indirimlerle 180 bini geçmez.Ne arabaları ne paralara satılıyor begir olayından çıkmış artık.Bu devirde çoğu yol çift şerit oldu "tek şerit yokuşta araba sollamak" çok nadir karşılaşılacak durum tabi herkesin kullandığı yer farklı aracını.Öyle olsa bile 120hp arabaya göre sollamaya çıkılır.Tabi "öndeki aracı hemen şu an bu yokuşu bitirmeden sollamazsa ölecek" hastalığına o an yakalanmadıysa.Zaten 190hp olması bişeyi değiştirmez bu sefer arabaya güvenip yine daha zor şartlarda sollamaya kalkılır aynı şeye denk gelir.Begirler hayat kurtarmaz dikkat ve mantık kurtarır.Ben mecaz olarak demiştim hayat kurtarır diye :)
2)Yanındakine 1 saniye döndüğünde böyle bir durumla karşılacak kadar öndeki araca yaklaşmamak lazım zaten,basit bir trafik kuralı "takip mesafesi".Yine de Front Asist güzel bir özellik keşke standart olsa bütün güvenlik opsiyonları.
3)Superb in akıllı park asistanı nasıl çalışıyor bilmiyorum ama benim arabanın ki iyi memnunum,elbette biraz yavaş ama olması güzel insanın içini rahatlatıyor "en kötü sakin bir yere asistan yardımıyla park ederim" düşüncesi bile güzel hatta ben çoğu zaman rahatlıkla park edebileceğim yerlere bile asistanla bile park ediyorum kolaylık oluyor.Şunu da belirtim asistanların park ettiği her yere park edebilirim.Eşinizle arabayı kullanacaksanız bu özellik çok işine yarar malum kadınların korkulu rüyası park etmek.
4)Superb 18 benim araba 17,bana konforsuz geldi süspansiyon konusunda tabi ki devasa fark yok çok az farkla,onu da 18 inç janta bağladım.Daha şık durduğu aşikar Prestige donanım alıp 17 inç jant takarım demiyorum ama Style donanım alacak olsam 18 inç jant ekletmem.Ayrıca 18 inç jantı bu kadar iyi tolere edecek nadir araçlardan biri olduğunu düşünüyorum Superb'in.Ama 19'a hiç sıcak bakmıyorum kendi adıma.
5)CC bana biraz araba test eden kişilerin videolardaki yorumlarıyla daha doğrusu övmesiyle meşhur oldu gibi geliyor.Olsa tabi ki çok güzel bir opsiyon ama çoğu insan adaptif şasi opsiyonu almazken aynı paraya CC alıyor bu bana biraz tuhaf geliyor.Tabi ki arabayı nerde kullanacağınız da önemli,benim kullandığım yerlerde ve kullanış tarzımla arabamda olsa bile kullanamayacağım bir özellik.

[MENTION=13384]Forever[/MENTION] Yorumunuz mantıklı geldi,ben de bazen arabalar için böyle düşünüyorum.Hocam siz hangi donanımla alınmasını tavsiye edersiniz,1.6 TDI Active DSG alınır mı?

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracta ihtiyaclariniz onemli. Allaha sukur park etmede sikinti yasamiyorum. Esimde benim aracimi kullanmaz zaten. Eski aracimi ilk aldigimda koltugunu ayarladim 6 yil ayni sekilde bindim, hafizali koltuk benim icin gereksiz mesela. DSG yi Kisa sureli kullandim, ekonomi odakli ve benim kullanim tarzimda sorun cikaracagini dusunuyorum, o yuzden 10-15 bin tl vermem. 60'la 6 viteste giderken sollamaya cikip 2.vitese alip 90'a kadar uzatan bir adamim. Yillik 15bin km yaptigim icin dizelde tercih etmedim.
Benim sifir arac takintim yok, o yuzden ilerde temiz 2,3 yasinda a4, 5.20 veya E180 arasinda secim yapmayi planliyorum.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Ben de standart prestige var eger imkanım olsa ek olarak isteyeceğim donanımlar
Kör nokta sistemi
Serit Takip
Ön bölge frenleme
Cam Tavan olurdu ama buna da şükür :)

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2000 motor araca opsiyon ekleyince fiyat 30 bin lira civarında artıyor, opsiyon fiyatlar 1600 ile aynı değil. Hatta net fiyatı 100.000'i geçeceği için %110 vergi dilimine giriyor. Dolayısıyla aynı araçlar arasında 50.000 belki de daha fazla bir fiyat farkı oluyor. 1600 motor güçsüz değil, ayda yılda bir gidiş geliş yolda kamyonun arkasına denk geleceğiz diye 50.000 TL fazladan vermenin alemi yok. Hatalı sollama yapılmadığı sürece sıkıntı olmaz.

Çevrimdışı adorno

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;623513
2000 motor araca opsiyon ekleyince fiyat 30 bin lira civarında artıyor, opsiyon fiyatlar 1600 ile aynı değil. Hatta net fiyatı 100.000'i geçeceği için %110 vergi dilimine giriyor. Dolayısıyla aynı araçlar arasında 50.000 belki de daha fazla bir fiyat farkı oluyor. 1600 motor güçsüz değil, ayda yılda bir gidiş geliş yolda kamyonun arkasına denk geleceğiz diye 50.000 TL fazladan vermenin alemi yok. Hatalı sollama yapılmadığı sürece sıkıntı olmaz.

Guclu motor surus keyfi verir ve yormaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
[SIGPIC][/SIGPIC]

Superb 1.4 tsi elegance
next YE-G828 Plus 4.3"
sonyericsson p1i