škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni bir sorun daha!...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zaza12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
100 bin TL verip,  büyük bir hevesle 4 ay evvel aldığım Superb III aracının kapılarının kaydığu için arabanın kapılarının tam kapanmadığı şikayeti ile servise gittim. Usta bana kapı kromajları kaymış dedi ve biraz iterek yerine oturtulması gerek deyip, sorunu çmzeceğini söyledi. Gerekli işlemden sonra sorun giderildi denilerek diğer sorunum ( ki bu sorun kronikleşti kışlıkları taktığımdan beri) olan balans ayarı da yapılınca servisten ayrıldım. Çevre yolunda denediğim kadarı ile balans yapılmıştı. Balans sorun yok. Gerçeği bundan evvel yaptığımda da balans bi ay içinde bozuldu. Ama asıl sorunum kapının halen açılıp kapanırken camların üst kısmındaki kromajları kapıya sürtünme olayının devam ediyor olması. Zaten usta kromajları kaydı deyince bende pek üstelemedim. Çünkü halen bendeki asıl düşünce kapının gönyesinde yani ayarında bi sıkıntı olduğu. Asıl  dikkatimi çeken şey ustanın kapının ayarında bozulma olması İhtimali  yokmuşçasına davranması. Acep bu arabaların kapılarının ayarı bozulmasının ihtimali yok mu? Sizce sorunu nasıl çözebilirim. Şimdiden tşk ederim.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç Resim çekip atabilirmisiniz ?Egiklik varsa sizde tespit edebilirsiniz bunu aslinda.Kapi arasindaki mesafeyi asagidan yukarı ölçün

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4-5 aylik aracta kapi ayarinin bozulma ihtimali yok denecek kadar az. Fabrijadaki kalite kontrolun gozunden kacmis olmasi gerek ve ayni zamanda hatali uretim olmasi da gerek.

Zaten boyle bir kayiklik gozle bariz gorunur.

Kapilarin birbirleriyle, marspiyellerle ve camurluklarla aralarindaki bosluklari inceleyin. Hepsinin esit araliklarla puruzsuz olmasi gerekir.

Ustanin dedigi gibi kromajin kaymasi ihtimalini de dusunun

Çevrimdışı SuperBe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğer kış lastiklerinizi orjinal jantlarınıza taktınız ise ya lastiklerinizde üretim hatası vardır ya da aracınızı sıklıkla bozuk yollarda uzun süreli kullanıyor iseniz buna bağlı balans bozukluğu olabilir, kışlıklar için ayrı bir jant aldıysanız balans probleminin kaynağı jantlarda olabilir.

Kapıların ayarının bozulması için ya bağlantı menteşelerindeki vidaların kurcalanması yada aracın direklerinin herhangi bir sebepten dolayı yamulması gerekir. Bence asıl sorun krom çerçevelerdedir.