škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavi Ön Tavan Lambası Hk.

Thsin · 13 · 4665

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Aliexpress den sipariş ettiğim T10 Dipsiz led ler geldi.Bagaj,arka tavan aydınlatma ve torpido aydınlatmalardaki değiştirdim ancak on tavan aydinlatmasini açamadım. Aracimda sunroof var ve onun açma mekanizmasida aynı yerde bu yüzden acamamis olabilirim. Çokta zorlayıp yaralamak istemedim.Bu konuda destek olabilir misiniz?YouTube da benzer bir video var ancak sanırım onu on aydinlatmasi farklı benim için çözüm olmadı. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Yeti de benzer şekilde fakat gözlük yeri kapak olsa da yok. Ben de buzlu cam gibi plastik kapağı kredi kartı gibi bir şey ile kanırtınca yerinden çıktı ve arkasındaki iki adet vidayı sökünce lambalar ve cam tavan kumandası yerinden çıktı. Ortaya çıkan T10 ampullerin arkasındaki yuvayı çevirince söküp ledlerle değiştirdim ve tekrar çeyrek vidalayarak yerine taktım. Tüm iç ışıkları torpido hariç led yaptım, gayet hoş oldu.:)

Kapağı söktüğünüz kısımda vidalar yoksa tırnaklar vardır, lamba olan kısmı eski kredi kartı gibi bir şeyle arasına sokup kanırtmaya çalışın.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2017, 21:34:24 Gönderen: rsimsek »

Çevrimdışı 06CCC06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
T10 LED'leri aldığınız linki paylaşmanız mümkünmü ? Bende daha önce netten bulduğum bir linkten sipariş verdim 45 gün sonra çok farklı ledler geldi

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yusuf kardesim
Cikartman gereken plastik parca, lambalarin oldugu parca. Benim aracimda da sunroof var.
Ben sunroof tarafından değil de doseme tarafindan sokmustum. Degisimden sonra sol taraftakini tam oturtamadim ama. Hala da oyle kullaniyorum. Icerinin havasini cok degistiriyor gercekten. Insallah anlatabilmisimdir.

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;623683
Benim Yeti de benzer şekilde fakat gözlük yeri kapak olsa da yok. Ben de buzlu cam gibi plastik kapağı kredi kartı gibi bir şey ile kanırtınca yerinden çıktı ve arkasındaki iki adet vidayı sökünce lambalar ve cam tavan kumandası yerinden çıktı. Ortaya çıkan T10 ampullerin arkasındaki yuvayı çevirince söküp ledlerle değiştirdim ve tekrar çeyrek vidalayarak yerine taktım. Tüm iç ışıkları torpido hariç led yaptım, gayet hoş oldu.:)

Kapağı söktüğünüz kısımda vidalar yoksa tırnaklar vardır, lamba olan kısmı eski kredi kartı gibi bir şeyle arasına sokup kanırtmaya çalışın.
Hocam günaydın, resimde görünen kapağı sokulmuş siyah alanın içerisinde metal renkte  iki adet tork vida var.Son anda gördüm ama denemedim.Acaba onları sökersem kapağı acabilirmiyim.Sizde benzer bir vidayi mi soktunuz.

Teşekkürler.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet, iki vidayı sökünce cam tavan kumandası ile komple aşağı indi. Ön tarafı tırnaklar tutuyordu. Sonra da lambaların arkasındaki siyah yuvayı çevirince lambayı söktüm, LED i takınca yerine vidaladım. Dikkat edilmesi gereken LED i takınca yanıp yanmadığını kontrol etmeden montajı yapmayın. Eksi, artı polariteden dolayı ters takılmışsa yanmayacaktır, çıkartıp çevirerek tekrar takın.

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;623850
Evet, iki vidayı sökünce cam tavan kumandası ile komple aşağı indi. Ön tarafı tırnaklar tutuyordu. Sonra da lambaların arkasındaki siyah yuvayı çevirince lambayı söktüm, LED i takınca yerine vidaladım. Dikkat edilmesi gereken LED i takınca yanıp yanmadığını kontrol etmeden montajı yapmayın. Eksi, artı polariteden dolayı ters takılmışsa yanmayacaktır, çıkartıp çevirerek tekrar takın.
Teşekkürler Hocam,bu akşam zaman bulursam deneyecegim

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İşlemi az önce yaptım yarını bekleyemedim.Sorun yok.Sira plaka ve ayak aydınlatmada.Herkese tesekkurler

« Son Düzenleme: 14 Eylül 2017, 20:38:58 Gönderen: Thsin »

Çevrimdışı Thsin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
rsimsek hocam, siz arka sinyal ve geri vites lambasını led ile değiştirdiniz mi?bana önerebileceğiniz bir model var mı?

Çevrimdışı 06CCC06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu ledlerle arka sinyal ve geri vites lambasını değiştirdiğimizde normal çalışıyor mu ? Led için direnç mi ne lazımmış çok anlamıyorum ama birde arıza ışığı yakar mı ?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bendeki gündüz farlarını da led yapmıştım ve onları alırken dikkat etmemiştim arıza lambası yakar mı diye. 15 ohm 10-20 watt civarı taş direnç paralel bağlanırsa halojen ampulun çektiği akımı çekeceğinden ışık yakmıyor. Dirençleri aldım fakat bağlamadım. Dolaysıyla daha sonra aldığım led lerde arıza ışığı yakmayanlardan aldım. Zaten ışık yandığı için arkaya taktıklarımın arıza ışığu yakıp yakmadığına emin değilim. Sipariş ederken daha sonra dirençlerle uğraşmak istemiyorsanız arıza ışığı yakmadığına dikkat etmekte fayda var.