škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba tavsiyeleriniz :)~

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;398102
kesin bi ölçüm yapamadım ama 100 kmh civarı hızla 4,5 gibi bi ortalama yaktı sanırım. Bundan sonrası için kesin bi ölçüm yapabilmek için varmaya yakın fulledim 3,66'dan.

İç mekan küçük tabi haliyle, uzun yolda çekiş fena değil. Uzun rampalarda 4'ü erken kabullenirseniz 90'la falan sıyırıyor. Yol tutuş beklenenin üzerinde, bozuk yollarda çok tangır tungur. Direksiyon yumuşak, hepsinden önemlisi klima buz gibi soğutuyor. Çekişe etkisini bilemiyorum çünkü hep inişlerde kullandım yakıtı etkilemesn diye. Kronik, airbag ışığı yanıyor, soketi koltuğun altından geçtiği için...

Tam bi ş.içi ölçümü için yarın tekrar gırtlak doldurup ölçüme başlayacağım. Bu araçtan tek beklentim yakıt konusu...
turker bu dediğin rakam gerçekten doğrumudur,doğruysa bizede oradan kargoyla yollarmısın:lklk:eğer gerçekten doğruysa sen yat kalk dua et:tpn::tpn: ki bu kadar fark olamaz,olursa bunu nasıl ve neyle izah edilir.Ben şaşırmış vaziyetteyim.acaba patates kızarttıkları yağlardan mı pompaya enjekte ettiler.normalde piyasada vede karabuk de bile ben baktım pompa fiyatlarına po için aynen burdan farkı yok.sen kaçak iran mazotu kullanıyor olmayasın.duruma açıklık getirirsen sevinirim.eğer dediğin doğruysa ben tayinimi senin mazot aldığın en yakın camiye tayinimi istiyorum.:lklk::lklk::lklk:
mazot fiyatının cazibesinden dolayı hayırlı olsun demeyi ertelemişim.hayırlı olsun kazısz belasız inş.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;397942
İlker kırsal motorinden bahsediyor oalbilir mi acaba?
kendisinden henüz haber alınamıyor kırsal motorinden doldurmaya gitti:++: herhalde,cevap alamadık henüz,turker buralardaysan 3 vakte kadar cevap bekleriz:haha::aman:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Öncelikle herkese teşekkürler, inşaallah uzun süre binmek ve değiştirmemek istiyorum artık. İlk intiba gayet olumlu, biraz binerim diye düşünüyorum...

Burada da eurodiesel fiyatı 4.30-4,39,

Karabük'e yakın (biri 55 km, diğeri 25 km) ucuz mazotçular var. Ben 55 km kala olandan doldurdum, sonra baktım, diğerinde de fiyat aynı, 3,66. Ş.içi 5,5 litre yaksam 20 kuruş ediyor. Mazot pompası bosch ise (benimki öyle) süzme kızartma yağı ile bile kullanılıyormuş bu araç, hatta kanola yağı, bilumum bitkisel atık yağı süzdürüp kullanmaya uygunmuş. Şahsen 10 numara yağı denemek isterim :rm: Şaka bi yana şimdilik 3,66'dan aldığım mazot gayet uygun bence. Pompacıya "doldur, bu makina yakıt seçmiyormuş" dedim, "olur mu abi, bu bildiğin eurodiesel, biz bunu bmw, reno, her araca veriyoruz burada" dedi... Orası bize karanlık, ama benim araba için fazla bile, sonuçta mazot işte atık yağ falan değil...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;398142
Öncelikle herkese teşekkürler, inşaallah uzun süre binmek ve değiştirmemek istiyorum artık. İlk intiba gayet olumlu, biraz binerim diye düşünüyorum...

Burada da eurodiesel fiyatı 4.30-4,39,

Karabük'e yakın (biri 55 km, diğeri 25 km) ucuz mazotçular var. Ben 55 km kala olandan doldurdum, sonra baktım, diğerinde de fiyat aynı, 3,66. Ş.içi 5,5 litre yaksam 20 kuruş ediyor. Mazot pompası bosch ise (benimki öyle) süzme kızartma yağı ile bile kullanılıyormuş bu araç, hatta kanola yağı, bilumum bitkisel atık yağı süzdürüp kullanmaya uygunmuş. Şahsen 10 numara yağı denemek isterim :rm: Şaka bi yana şimdilik 3,66'dan aldığım mazot gayet uygun bence. Pompacıya "doldur, bu makina yakıt seçmiyormuş" dedim, "olur mu abi, bu bildiğin eurodiesel, biz bunu bmw, reno, her araca veriyoruz burada" dedi... Orası bize karanlık, ama benim araba için fazla bile, sonuçta mazot işte atık yağ falan değil...

Hah tamam şimdi oldu,bende bu nasil oluyor yahu dediydim.bizim bu taraflarda var ama denemek istemem sahsen.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Duman görmedim açıkçası ama aldığım da kırsal değil galiba. Ucuz ama euro olabilir...

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;398213
Duman görmedim açıkçası ama aldığım da kırsal değil galiba. Ucuz ama euro olabilir...

kaçak olması muhtemel.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hacılar, dün Karabük'e 55 km kala depoyu taşana kadar fulemiştim, dün ve bugün şehir içiyle birlikte toplam 96 km, (yani 55 km ş.dışı, bunun çoğu yokuş aşağı, gerişi ş.içi, mahalle içi), bu akşam yine gırtlak doldurdum, aldığı mazot 3,32 litre :rm:

Ama şehir dışının yokuş aşağı olması önemli çünkü zirvede bi yerden doldurmuştum...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Henüz kesinleşmemiş, resmi olmayan sonuçlara göre :rm:

Biraz daha fazla yakacağını tahmin ediyorum aslında, depoyu ilk doldurduğum yerin rakımı 1000 vardır, burası 250...

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gerhard Plattner 'i geçmeni bekliyorum :) Şampiyon bizden olsun :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok canım :) araba yakarsa bize sadece sabır düşüyor... Bi gün eşit rakım şartlarında minimum denemesi yaparım bakalım. Şimdilik bu akşamdan itibaren ş.içi ölçümüm başladı.

Çevrimdışı Ümit

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi arabayı alayım konusunda insanın acayip kafası karışıyor

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla Saxo ekonomik, pratik, ama küçük. Pedallara basarken ayağınız döşemelere denk gelebiliyor mesela. azcık alışmak gerekiyor. Gerçekten sürpriz yanları var, mesela kliması gayet iyi geldi bana. Direksiyonu, frenleri güzel, gayet iyi yol tutuyor mesela, virajda hiç yatmıyor neredeyse... Zayıf yanları da var, başta küçük olması, aynaların basit olması, cam açma düğmelerinin yerinin baya zor olması, zayıf izolasyon (bence motor sesi fazla değil, onu belirteyim).

Tercih olayı beklentilerle alakalı tamamen. Şu an yakıt 1. önceliğim. + biraz yeni bi araç istiyordum, tüplü olmasın istiyordum, biraz ığğ geldi galiba tüpe karşı. Arabanın orjinal halinin üzerine lpg'nin eklediği bazı haller işte bilirsiniz... Bunun üzerine eski model benzinli arabaların ateşleme sorunları (buji, buji kablosu, distribütör gibi) da eklenince bujisiz ateşlemesiz bi araba nedense daha cazip geliyor bana. Yakıt ya da daha yeni bi araç yerine iç hacim öncelikli olsa Sephia ya da 2000 model gibi bi Elantra da gayet iyi çözümleri mesela bu paraya...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi birde aklıma yeni geldi koltuk döşemelerinin fermuarlı gibi olması lazım kirlendiğinde çamaşır maknesinde rahat yıkarsın.
elegance=ugurcnplt