škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yokuşu çıkamadım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar2018 1.6 dizel superb aracımla bugün çok dik olmasa da bir yokuşun ortasında durdum. Tekrar hareket etmek istedim ama asla ilerlemedi ve hatta yavaş yavaş geri geldi.
Manuele aldım gene olmadı. Aşağıya kadar geri geldim hızlanıp çıktım.
Sorun nedir? Yaşayan var mı?

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baskı balata tam kavrama yapmadığındandır. Muhtemelen sorun kavramada oluştu. Yokuş kalkış desteği, frene tam basıldığında çalışır. Geriye salmaz ancak 'belirli bir süre' sonunda devre dışı kalır. Gaza tam basılmadığında, düz veya eğimli fark etmeksizin önce yarım kavrama, sonra tam kavrama şeklinde çalışıyor. Yarım kavramada eğer araç fazla eğimli yerdeyse, tekerlere yeterli tahrik verilmediğinden geriye kayması normaldir. Auto Hold yok mu aracınızda?

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;656052
Baskı balata tam kavrama yapmadığındandır. Muhtemelen sorun kavramada oluştu. Yokuş kalkış desteği, frene tam basıldığında çalışır. Geriye salmaz ancak 'belirli bir süre' sonunda devre dışı kalır. Gaza tam basılmadığında, düz veya eğimli fark etmeksizin önce yarım kavrama, sonra tam kavrama şeklinde çalışıyor. Yarım kavramada eğer araç fazla eğimli yerdeyse, tekerlere yeterli tahrik verilmediğinden geriye kayması normaldir. Auto Hold yok mu aracınızda?

Aynen dediğiniz gibi oluyor. Auto Hold açık ama hareket edecek gibi olunca o pek devreye girmedi. Bu ay servis bakımı vardı. Garantiden bi baktıralım.Teşekkürler

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dsg konfor amaçlı aracı 2. viteste kaldırmaya çalıştığı için gaz tepki mesafesi baya bir artıyor araçta dizel olduğundan turbo devreye geç giriyor o yüzden gaza yüklendiğinizi sanıyorsunuz ama araç verdiğiniz tepkiyi uzun bir süre sonra anlıyor tavsiyem pedala normalinden biraz daha fazla basmanız.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Baskı balata aşınmış olsa gerek.
Araç kaç km de? Akünüzü ölçtürdünüz mü yakın zamanda?
Servis sonuçlarını bekliyoruz merakla...
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2020, 07:09:20 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;656245
Baskı balata aşınmış olsa gerek.

Araç kaç km de? Akünüzü ölçtürdünüz mü yakın zamanda?

Servis sonuçlarını bekliyoruz merakla...
Araç 16 bin km de
Akü servis tarafından 3-4 ay önce garantiden değişti.
Baskı balata neden aşınmış olabilir ki, yıllardır otomatik kullanıcısıyım. Ani fren veya ani hızlanmalardan kaçınırım. Zaten araba 2 yılda 16 bin km çok az.
Bu km ye kadar birsürü sorun çıktı. Servise gittiğimde "Abi bütün kronik sorunları bulmuşsun" dediler.  :)

Önümüzdeki ay servise gitcem. Sonucu paylaşırım.