škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Merkezi Kilit Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni aldığım fabianın merkezi kilit sistemi ile anlaşamıyoruz :)

Bu arabada güvenlik kilidi gibi bişey var galiba. Kullanma kılavuzunda öyle yazıyordu. Bu fonksiyon açıkken araba kilitlendiğinde sol kapıdaki küçük lamba yanıp sönüyor. Sorun şu: Benim arabada bazen bu özellik kendi kendine devre dışı kalıyor yani arabayı kilitlediğimde sol kapıdaki lamba yanmıyor. Bu haldeyken merkezi kilitle arabayı açtığımda tüm kapılar açılıyor fakat ön sağ kapı açılmıyor. Bu durumda sadece içteki koldan açılabiliyor.

Kullanma kılavuzunda 1 saniye içinde 2 kez kapama düğmesine basınca güvenlik kilidi aktif olur yazıyordu. O şekilde yapıp ön sol kapıdaki ışığı yakmayı başardığımda sorun çözülüyor. Fakat bir süre sonra kendiliğinden aynı sorun ortaya çıkıyor veya bilmeden ben bişey yapıyorum.

Bu konuda fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım kapı kilidiniz bozulmuş bizdede şöför kapısında aynı durum vardı kilit değişti düzeldi.Sıfır fiyatı 200 tl nin üzerinde çıkma alırsanız daha uygun :)

Birde açarken kumandada 1 kere açın baktınız o kapı açılmadı 3-5 sn bekleyip tekrar açma tuşuna basın belki o zaman açılır.

Çevrimdışı bulicuk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3-5 saniye bekleyip tekrar basınca açılmıyor. Ancak dikkat ettim sol kapıdaki kırmızı ışık yandığı zamanlarda sorun yok. O ışık hangi durumlarda yanıyor ve nasıl devre dışı kalıyor acaba?

Çevrimdışı malis

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende de öyle bir proplem var. araç kilt açıkken bazen bağaj kapısı açılmıyor arka kapılardan birini açınca bagaj kapısı açılıyor

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulicuk;155791
3-5 saniye bekleyip tekrar basınca açılmıyor. Ancak dikkat ettim sol kapıdaki kırmızı ışık yandığı zamanlarda sorun yok. O ışık hangi durumlarda yanıyor ve nasıl devre dışı kalıyor acaba?

Cordoba ile Fabia'daki durumun aynı olduğunu farz ederek cevap veriyorum: Eğere aracınızı normal şekilde 1 kere basarak kitlerseniz ışığın devrede olması lazım. Ancak siz aracı kitledikten sonra belli bir süre içinde kitleme tuşuna bir kere daha basarsanız (mesela "kitlemiş miydim ya ben aracı ?" deyip emin olmak için bir kez daha bastığınız durumlarda) o ekstra kilit devreden çıkıyor ve kırmızı ışık yanmıyor.

Cordoba'da durum bu şekilde. Fabia'da da aynı olduğunu tahmin ediyorum.:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı sinankalkan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
O ışık süper lock kilit ışığı aracın içine binip kilitlendiğinizde o ışık yanıp sönmeye başladığında kapıları hiç bi şekilde içerden açamazsınız. Kumandadan bir kez daha kilit tuşuna basarsanız süper lock devreden çıkar sadece normal kilitli halde kalır içerden açılabilir. Skodayı seviyorum ilginç bi araba :)