škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

EPC ve Motor arıza lambası YARDIM!!'

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aixtron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arabayı aldım alalı pişman oldum. İlk önce arabada motor arıza lambası yandı götürdüm akücüye normal dedi oradan egr valfini temizletmeye gittim ışık söndü aradan 1 gün geçti tekrar yandı haliyle eyvah dedim gene çektim kenara tekrar çalıştırm ışık söndü rahatladım herhalde benzinden dedim bu arada araba aynı viteste gidince anlık gaz yememezlik yapıo geçer dedim haliyle bugun artık iş çığrından çıktı arabayı çalıştırmamla araba ateşleme yapmadı ve Epc lambası ile motor arıza lambası yandı ve araba benzini içmeye başladı.Nereden başlıcağımı yada nasıl bir yol izliceğimi bilemiyorum böyle sorunla karşılaşan yada bilen arkadaşım varsa yardımlarını bekliyorum.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hemen servise gidip bilgisayara bağlatıp sorunun ne olduğuna baktırırsan daha iyi olur. En azından ağrıza hemen tespit edilir. Bana sanki gaz kelebeğinde bir problem var gibi geldi

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gaz yememe,yakıtın artması,EPC, bencede gaz kelebeğine işaret ediyor..
EGR temizliğinde sadece EGR değil,EGR den emme manifolduna giden aliminyum boru var onunda temizlenmesi gerekiyor.ama Motor ışığı çiğ yakıt yüzündende yanmış olabilir...

Vag-com bağlamak en doğru sonuca ulaştırır...