škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

xenon farın yanına uzun far ampulü?

fmaka · 11 · 10175

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kısalarda xenon kullanıyorum hb dan aldgm 4300 k.uzunlarda mtec 5000 k mtec gece yolculuğunda xenonda kayboluyor.menzil kısa gibi geldi.aklımda osram nb  yada bosh un uzun far ampulünü kullanmak var.xenon kullananlar fıkrinizi alabilrmiyim?teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
H ile başlayan Xenon kitler selektöre gelmez. Tavsiye etmem şahsen.

Hem ömrü kısa olur, hem 7-8 sn sonra gerçek gücüne kavuşuyor.

Ama yeni araçlardaki 5. nesil Xenonlar hariç, onlar selektöre de uygun.

Ayrıca menzil reflektörle ve far ayarıyla ilgili, aynı yuvaya takılacak güçlü ampul menzili uzatmaz, sadece lümeni artar ;)

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende denedim yanına mtec in normal ampullerinden taktım fakat gündüz far açıksa selektör belli bile olmuyor onun dışında gece de gücü sarı ampullere gre daha düşük. xenon takan arkadasım da wardı o da ilk selektörüde çat die patlıyor xenon olduğu için ama hemen arkasından yapamıyorsunuz irfan abinin dediği gibi beklemeniz gerekiyor 4-5 sn. en güzeli yine sarı olarak bırakın güvenlik açısından:ok: yada Bi Xenon olayına gireceksiniz :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımız fabia2, roomi, octi a4 falan olsaydı bi-xenon gibi hareket eden h4 motorlu xenon kit takardık ne güzel...Fabia2 ve roominin merceklileri h4 değil galiba ama...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;134324
Fabia2 ve roominin merceklileri h4 değil galiba ama...

H7 var merceklilerde.

6000K Xenon ampullerim vardı, şimdi 4300 K sipariş ettim, daha iyi aydınlatma için  :)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim mesajı yanlış yazdm sanırım.kısalarda xenon var.uzunlar normal ama o uzunlarda yanıp yanmadığı belli değil.mtec 5000k normal ampül.uzunlar için öneriniz ne olur?elmde osram Nb var önerirmisinz?
Yorum yazan dostlara tesekkurler
irfan hocam engüzeli D2s yenon set herhalde ama oda masraflı...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kısa süreli yanacağı (çok uzun ömürlü değiller pek) için Osram Night Breaker olabilir uzunlar için.

Çevrimdışı mertozbek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
osram ne renk yanıyor bilmiyorum ama xenon yoksa sarı öneririm dış tarafı genelde boyadıkları için beyaz yansın diye ışık çok az çıkıyor

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde kısalar xenon uzunlar normal hiç taktırmayın derim beyazın içinde o sarı ışık belli olmuyor doğru düzdün ondan dolayı uzun kısa yapmak gerekiyor çoğu zaman bulabilirseniz 4300 xenon yapın onuda sürekli sellektor yapılmıyor sonuçta fazla ömrünün kısalacağını sanmıyorum

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;134339
4300 xenon yapın onuda sürekli sellektor yapılmıyor sonuçta fazla ömrünün kısalacağını sanmıyorum

Selektör yapınca hemen yanmıyor ki Xenon far, keşke yansa.

Bir geç karşısına bak, İlk 5 sn'de bile tırt...

Sana hızlı, ani ışık lazım, karşıyı uyarmak için. Senin ömrün önemli, ampulün değil  ;)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;134344
...Senin ömrün önemli, ampulün değil  ;)
:blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede:  :blg: :dede: