škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti 1.6 TDI Chiptuning

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Konuyu aradım ama yeti ile alakalı bulamadım. Bugün aracıma chiptuning yaptırdım. Megachips Bursa. Değerler 145Hp ve 320 Tork olacağını söylediler. Tabi dyno olmadığı için ölçemedim. İlk izlenimlerim;

1- 1. vitesteki kalkışta ilk devirlenmede aracım irkiliyordu. Yazılımdan sonra daha stabil bir ivmelenme oldu.
2- 2000 d/d sonra turbonunda etkisiyle daha iyi bir ivmelenme oluyordu. Yazılımdan sonra ivmelenme alt devirlerden itibaren değişmeden devam ediyor.
3- Araç 5 vites olması ve vites aralıklarının uzun olması nedeniyle 3ten 2ye veya 2den 1e düşmek gerektiği durumlarda vites küçültmeden dolayı bir zıplama oluyordu. Yazılımdan sonra pek vites küçültme gereği duymadım.
4- Bursa inegöl arasında rampalara 170 girdiğim zaman 150e kadar düşüyordu. Yazılımdan sonra 120 girdiğim rampadan hızlanarak 165e kadar çıktım.
5- Yazılımdan sonra daha az gaza bastığımı düşünüyorum.
6- Kullanım sırasında aracın rahat ilerlediğini hissetmek gerçekten daha çok keyif veriyor. Önceden devirli kullanmadığınızda sanki araç çok hantalmış hissi veriyordu.

Uzun zamandan beri düşünüyordum ve nasib bugüneymiş. Umarım uzun yıllar sağlıklı ve kazasız bir şekilde kullanırız. Herkese iyi forumlar...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, aracım 1.6 TDİ Ambition DSG 2015 Model Yeti... Henüz 3000 km. deyim. YETİ'mden her yönüyle ve ziyadesiyle memnunum. Ancak belirttiğiniz değerler 145 hp ve 320 tork çok cezbedici... Tek korkum "dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak"..?? Dimyat' tan pirinçle döneceğime evdeki bulgurdan olmayacağıma  dair ayrıntılı izahta bulunulursa çok müteşekkir ve minnettar kalırım. Tecrübelerinize, tavsiyelerinize ve açıklamalarınıza iftar saati bekleyen oruçlu gibiyim. Hayırlı Ramazanlar efendim..

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
5 ileri dediğine göre manuel olduğunu düşünüyorum.

Düz vites olmasından dolayı tork sıkıntı çıkartmayacaktır,dsg şanzımanlı arabalar için çoğu yazılım firması torku 250 nm de sabit tutup beygirleri yükseltiyorlar.

Bende 1.2 için çok düşündüm ama sonradan gereksiz bir operasyon olucağını düşünüp ellememe kararı aldım.

Belki 150 hp liklerden alırsam biraz oynayabilirim.

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin43;521876
Merhaba, aracım 1.6 TDİ Ambition DSG 2015 Model Yeti... Henüz 3000 km. deyim. YETİ'mden her yönüyle ve ziyadesiyle memnunum. Ancak belirttiğiniz değerler 145 hp ve 320 tork çok cezbedici... Tek korkum "dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak"..?? Dimyat' tan pirinçle döneceğime evdeki bulgurdan olmayacağıma  dair ayrıntılı izahta bulunulursa çok müteşekkir ve minnettar kalırım. Tecrübelerinize, tavsiyelerinize ve açıklamalarınıza iftar saati bekleyen oruçlu gibiyim. Hayırlı Ramazanlar efendim..

Engin bey aracınız hayırlı olsun, chip tuning cazip gelebilir ama garantisi devam eden aracın herhangi bir işleme sokulmaması gerektiği kanısındayım hele de DSG şanzuman var ise , garanti süresince sorun çıkarmadan bir rüştünü ispat etsin önce, garanti sonrası düşünülebilir ama ben olsam gene de yaptırmazdım, tercih sizin.:)

Çevrimdışı engin43

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Böyle bir tercihi yapacağımı sanmıyorum.Çünkü YETİ'min mevcut halinden ( hp si ve torku dahil) hiçbir şikayetim yok. Ancak yapılan işlemin teknik ve mekanik düzlemde nasıl gerçekleştirildiğini, bunun nasıl mümkün olabildiğini merak ettim sadece... Yapılacak operasyonun , hormonlanmış sebze ve meyvelerin sağlıksız sonuçlarıyla bizi yüzyüze-başbaşa bırakacağını kuvvetle muhtemel görüyorum. Sayın SENSOY , uyarınıza ve ilginize teşekkürler.. Sağlıcakla kalınız.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;521866
Yeti'niz düz mü, dsg mi?

Aracım manuel