škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımdaki folyoyu sökmek istiyorum Önerileriniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Aracıma yaklaşık 6 ay önce yaptırdığım folyoyu sökmek istiyorum sökme işlemi için yaklasık 500 TL istiyor kaplama işini yapan yerler biraz araştırdım kaplama 1. sınıf ORACAL malzemesiyle yapıldığı için sökmede çok olmaz deniliyor. Kendim de deniycem ancak yine de görüşlerinizi almak istedim.

Sökme işlemi için özellikle Vigo Ultra Folyo Sökücü öneriliyor.

https://www.astech.com.tr/pages/VIGO/FOLYO-S%C3%96K%C3%9CC%C3%9C.htm

Eğer sökmeden sonra kalıntı olursa vigo tutkal sökücü gerekiyormuş veya erdem boyada bir ara satılan sunfix tutkal sökücü

Önerilerinizi bekliyorum :)
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2015, 13:59:18 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kırmızı çok yakışmış, neden sökmek istiyorsunuz? Ruhsata işli değilse, sökme işçiliğinden daha kolay işletmesi...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bence de kirmizi cok cok yakismis abi bu arabaya. Sokme islemi icinse isi tabancasini alicaksin eline vericen isiyi vericen isiyi isininca gevsiyo sokuluyo. Sonrasinda da gaz yagiyla falan silersin yuzeyini. Uzerine de bi pasta cila iyi olur.

Ah iste kaucuk kaplama boyle mi? Tut kenardan sok at gitsin

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;532850
Kırmızı çok yakışmış, neden sökmek istiyorsunuz? Ruhsata işli değilse, sökme işçiliğinden daha kolay işletmesi...

Alıntı yapılan: DDŞ!;532884
Valla bence de kirmizi cok cok yakismis abi bu arabaya. Sokme islemi icinse isi tabancasini alicaksin eline vericen isiyi vericen isiyi isininca gevsiyo sokuluyo. Sonrasinda da gaz yagiyla falan silersin yuzeyini. Uzerine de bi pasta cila iyi olur.

Ah iste kaucuk kaplama boyle mi? Tut kenardan sok at gitsin

Chili Kırmızıyı bende cok severek yaptırdım ruhsata da işlettim 160 TL vererek simdiye kadar sorun yasamadım kaliteli malzemeden yapıldıgı için sadece cok yagmurlu kıs zamanlarında alt marspiyeller tırtıklı oldugu için attı birde gecen camurluga bir taksi geri gelirken surttugu için o parcada yapılmak zorunda kaldı parca bası iş yapıyorlar ve baya masraflı camurluktada yırtık vardı onunla birlikte camurluk kaplamasına 400-500 TL istiyorlar kaskoyada sonradan işletmiştim sigortadan karsılaması için baya ugrastım asıl sebebse kaplamayı yapan folioplusla yasadıgım bir sorundan oldu yani kaplama işi cok ugrastırıyor acıkcası yada bana bunlar olunca ozellikle yasadıgım sorun soguttu beni limon sarısı renkte spor araclar için standart cıktıgından spor arac oldugunu belli etiiğini dusunuyorum yani en cok da sogutan bu seylerden dolayı kaplamayı cıkarmayı dusunuyorum bu malzemelerle veya ısı tabancasıyla deneyecegim zira sokmeye en dusuk aldıgım fiyat 350 en yuksekse 750 diyorlar :)))

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle