škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 16 v bbz yağ pompası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ihsan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkdaslar merhaba
aracımın km bakımı gelmişti triger be ön salıncak burcları ve yağ degişimi. servisten parca fiyatı istedik 2000 tl üzeri rakam çıkınca mudail markalardan dışarıdan 600 tl fiyat çıktı ve bakımlarını yaptık.
     1-fakat arabamda eskisi gibi degil bir ugultu vınlama sesi cıkıyor ozellikle 2000 devirde ayağımı gazdan cekince cıkıyor. sizce sıkıntı ne olabilir.
     2- bakımdan 1 hafta sonra muhafazadan süzülen yağ farkettim ustaya goturdum dediki motorun arkasında birsey havalandırma tahliyesi varmıs oringi gitmiş tadilat yaptı kurtulduk derken bi baktım yağ halen devam ediyor bu sefer usta dediki oringi tamir ettik zayıf olan yerden krank keçesinden yapıyor dedi hadi tamam dedik değiştirelim değistirirkende motorun komple altında karter yağ pompası conta ve keçeleride değiştirdik birde subap fincanlarınıda değiştirdik. tam oldu derken sabah bi baktım hala arabamın altından yağ süzülüyor. ustaya götürdum yağ pompanda çatlak var gibime gelmişti dedi. bu hafta sonu arabamı gene ustaya götürecem malesef arkadaslar sizce sıkıntı ne olabilir. böyle surekli bi yerlerden patlayacak mı . cok sevdigim arabamdan soğumaya başladım :(

Çevrimdışı fabia1.4AQW

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
malesef benim de yağ pompası arızalı çıktı değiştirilmesi gerekiyorfakat hiçbiryerde fabia 1.4i için yağ pompası ve müşürünü bulamadık. Allah yardımcımız olsun