škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 12v güncel yakıt denemesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabiator

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
200 km de 12 litre benzin 2004 1.2 classic için normal midir arkadaşlar ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
6 lt/100km lik değer gerçekten iyi. ekonominin dibine vurmuşsunuz adeta..

Çevrimdışı Kağan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu değer şehir içiyse çok iyi. yol billgisayarındaki ortalama hızınz ne kadardı acaba

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir dışı için iyi. Şehir içi için çok çok iyi.

Çevrimdışı fabiator

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şehir dışı değer , kırıkkale rafineriden kayseri pastırmacılar parkı arası 203 km falan , 12 lt aldı tam . hız ortalamam da 110-115 . aracı yeni aldım , tüp gerekir mi acaba diye test edeyim dedim sanıyorum bu değerler ile gerekmiyor :))

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 htp de tüpe hiç gerek yok zaten 1.2 daha ne olsun fotosentez falan mı yapsın araç

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiator;456740
şehir dışı değer , kırıkkale rafineriden kayseri pastırmacılar parkı arası 203 km falan , 12 lt aldı tam . hız ortalamam da 110-115 . aracı yeni aldım , tüp gerekir mi acaba diye test edeyim dedim sanıyorum bu değerler ile gerekmiyor :))

valla abi bende de 1.2 fabia var ve tüplü. şehir içi ortalama olarak 50 tl gaz ile 175-200 km arası yol yapıyorum.( genelde devirli kullanıyorum ama ve gazı da 2.78 tlden alıyorum) ona göre hesabını yap (: aklına takılan birşey olursa bende yardımcı olurum (:

Çevrimdışı fabiator

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lpg sisteminin markası nedir acaba , o kadar fark eder mi ya

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
9 senedir benzinli 64 lük HTP kullanıyorum, ş.içi ortalamam max. 8.1 lt/100km oldu...ş.dışı genelde 5.5 lerde görüyorum.Sakin kullanım tarzım var.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiator;456745
lpg sisteminin markası nedir acaba , o kadar fark eder mi ya

lovato sıralı sistem simit tüp

Çevrimdışı neslisoner

• tonmaister
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba yeni 2005 model skodafabia. 1.2 htp 64 hp 50 tl benzinle 11.3 lt şehir içi şu an için 106 km yol yaptım yol bilgisayarı 0 km gidebilirsiniz diyor benzin ibreside 0 da daha ne kadar yol gidebilirim birde çok fazla yakıyor gibi km de 45 kuruşa tekabül ediyor şaştım kaldım

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: neslisoner;490065
Arkadaşlar merhaba yeni 2005 model skodafabia. 1.2 htp 64 hp 50 tl benzinle 11.3 lt şehir içi şu an için 106 km yol yaptım yol bilgisayarı 0 km gidebilirsiniz diyor benzin ibreside 0 da daha ne kadar yol gidebilirim birde çok fazla yakıyor gibi km de 45 kuruşa tekabül ediyor şaştım kaldım

gerçekten de çok yakmış araba 8 lt. üzerine çıkmamanız lazım fakat bulunduğunuz şehir konumu olarak sürekli rampa ve trafiğin çok sıkışık olduğu yerlerdemi kullandınız?:gaz:

Çevrimdışı neslisoner

• tonmaister
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Adana normal düz yollar çok şaşırtıcı satacam galiba çok üzülecem ama malesef

Çevrimdışı EMİR_EFE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: neslisoner;490162
Adana normal düz yollar çok şaşırtıcı satacam galiba çok üzülecem ama malesef

Aracın bakımları zamanında yapıldımı? özellikle debriyaj baskı balatası bitime yaklaşmışsa araba çok yakar diye bir kavram var. Kendim bursa da yokuşu ve trafiği bol şehirde araç kullanıyorum 6,5 lt ortalamayı tutmuştur herzaman. Bu arada sormadan geçemiycem arabayı sakinmi kullanıyorsunuz yoksa sert ve dinamik bir şekildeki mi?

Çevrimdışı neslisoner

• tonmaister
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet zamanında yapıldı ama bugün farkettim motor havalandırma çıkışından yağ sıZıntısı oluyor yarın yaptıracağım ondan olabilir diye düşünüyorum şu an. Sakin kullanırım vites geçişlerini de zamanında yapmaya özen gösteririm