škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 16 v 101 bg fabia sadce benznli ne kadr yakıyor?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2.ci bir fabia almayı planlıyorum fakat benznli tüüp olmıcak aracta kmh de ne kadr yakıyor benznli olcak ..elegance fabia alcam sadce yakıt ve birde nasıl hızlanmaları ramplarda nasıl

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu zamanda benzinli araçlar şehir içi en az 0.40 TL yakar..Hızlanma açısından sorun olmayan bir motor.Kesinlikle memnun kalınacak bir motor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Fabia919;418557
Ben 2.ci bir fabia almayı planlıyorum fakat benznli tüüp olmıcak aracta kmh de ne kadr yakıyor benznli olcak ..elegance fabia alcam sadce yakıt ve birde nasıl hızlanmaları ramplarda nasıl

Şehir içi 10 litre altında zor, 100 km.de

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 16v 101 hp special kullanıcısıyım . şehir içi sakin kullanımda 8 litre ortalamasını tutturmak  mümkün. bu soğuk aylarda tüketim biraz daha fazla. rampalarda hantal düz yolda hızlanması fena değil. Onun dışında konforlu sürüş zevki veren  bir araba.
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2013, 13:54:04 Gönderen: biHEmta »

Çevrimdışı alperbaysal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 16 valf specıal kullanıyorum sehırıcı 35 - 37 kurus arası yakıyor (Izmır) yokus harıc aractan memnunum yenı lpg taktırdım aracın performansda gözle görulur bır duşüş pek hıssetmedım yakıtı henuz ölçme fırsatım olmadı

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
E fakat şole bişi var Alper bey bn tüplü almcıam sadce benzinli rampda yine hantallaşma oluyormu bnde ki fabia 1.4 MPI 68 ps  bn 2. fabiayı alcam şimdi ondan oda benznli olcak tüplü arabaya binmem yazan herkeze teşekkrler buarada elegance modelini alcam elegance da varmı genetik bi sorun

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Düşük devirler cansız ama devirlı kullanırsan gayet seri

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ya yeri geldimi tabi ki kovalıcazz 4 -5 bn deviri 1.6 araclarla kapışacak kadar serimidr??

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 htp araçla..  yol bilgisayarını sıfırladım ..50 tl lik benzin aldım.. evle iş arası 3km bir yol ve tirafik..şehir içi (dur kalk) yol gittim..benzin bitince bilgisayarın verilerine baktım...gittiğim yol 100km...ortalama hız 16 km/h...  yakıt miktarı 10.1L /100km ..yani 50 kuruş yapıyor.. lastikler 185.65.14 kar lastiği..yol düz yokuş yok..kullanırken max. 3000 devir (sollarken filan)... genelde 2500 devir...max. 3. vites...hava sıcaklığı -3 ile 5 derece arası değişiyordu..

1.4 ü sen hesapla artık...
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 17:49:59 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
usta senin aracne kadr cok yakıyor yabnde şimdi ki skoda fabia 1.4 MPI 68 beygr bnde öl.çtm 250 krş yakıyr  senin verilere göre 500 krşyakar herlde   bakın bugün daha 50 tl lik benzle Trabzon Rize yaptm Trabzndan aldm gittm geldm ışığı yeni yandı 150 1700 krş arası yakıyor  50 tl benzle Trabzndan rizeye gidip geldm Trabzna hala benzn var Allha şükr aracm muhteşem dercede az yakıyor dizeller e aynı yakıyrm
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 20:15:11 Gönderen: Fabia919 »

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
trabzon-rize arası max 80 km..git gel 160 yapar. oda  32 kuruş eder ki.. uzun yol için normal zaten... senin hesabında yanlışlık var bence..

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;418681
trabzon-rize arası max 80 km..git gel 160 yapar. oda  32 kuruş eder ki.. uzun yol için normal zaten... senin hesabında yanlışlık var bence..

bencede arkadaşın km litre hesabına göre 27-30 tl arası bişey olması lazım. ama 50 tl ile gidip gelmiş hemde kaymak gibi sahil yolunda. kesinlikle yanlış hesap var..

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
iyide benzn ışığı aldığımda yanıyrdu ve ben benzin bittiğini söylemedm ki arkdşlar hesapta sorun yok  arkdşlar yanlış anladı gaşba dedgnz hesaba göre evt 320 krş eder fakat bn benzin bttgini demdm buarada tekrar bütün verilerii ayzarak tekrar yazcm arkdşlar o zman hesabı doğru tutğunu göreblrler başlang bitiş yazdm cok pardon

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
kardesm bak sunuda hesapla Burdn Ankara ve tRABZON ARASNI hesapla sonra yaktgm benzn parasını sölim hesapla 150 tl giderken aracım gelrken son sürat ile geldim 180 tl benzn yaktı ve ışığı yeni yanmıştı benm aracımın deposu 212 tl ye doluo geri kalanı şehr içinde rahat rahat kullandm