škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım sonrası yakıt artışı !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar, Fabia 3 model aracımın ilk bakımını yaptırdığımdan beri gözle görülür biçimde yakıt artışım oldu bunun nedeni ne olabilir sizce? Normalde yağ ve filtreler değiştiği için dahada iyi verim almam gerekirken aksine tüketimim arttı.

örnek vermem gerekir ise şehir içi yoğunlukta 6lt. yakan aracım 8-9lt yakmaya
trafiksiz,ışıksız yolda 4lt yakan araç minimum 5,7-6lt yakmaya başladı.

Çevrimdışı ceyupoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetilhan;644041
Selam arkadaşlar, Fabia 3 model aracımın ilk bakımını yaptırdığımdan beri gözle görülür biçimde yakıt artışım oldu bunun nedeni ne olabilir sizce? Normalde yağ ve filtreler değiştiği için dahada iyi verim almam gerekirken aksine tüketimim arttı.

örnek vermem gerekir ise şehir içi yoğunlukta 6lt. yakan aracım 8-9lt yakmaya

trafiksiz,ışıksız yolda 4lt yakan araç minimum 5,7-6lt yakmaya başladı.

Hangi marka yağ kullanıldı? Yağ markası ve vizikotesine bağlı olarak yakıt artışı olabiliyor.

Diğer yandan genelde ilk bakımdan sonra biraz yakıt artışı görülüp 1000 km sonra falan tekrar düşüş olabiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ahmetilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceyupoglu;644042
Hangi marka yağ kullanıldı? Yağ markası ve vizikotesine bağlı olarak yakıt artışı olabiliyor.

Diğer yandan genelde ilk bakımdan sonra biraz yakıt artışı görülüp 1000 km sonra falan tekrar düşüş olabiliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bakım Altur yetkili servisinde yapıldı yağ, filtre marka modelini sorgulamadım. hafta sonu 250-300 km yakın yol yaptım ama iyileşme söz konusu değil belki de dediğiniz gibi daha uzun kullanmak lazım

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
30 bin km bakım sonrası benimde yakıtta artış oldu, Avekte yaptırdım. İstanbul trafiğinde normal kullanım 6 litre civarıyken, 8 litreden aşağı göstermiyor bu ara.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis bilgilerini sıfırlarken yakıt sarfiyat bilgilerini de sıfırlamış olabilirler mi? Bu şekilde uzun süreli düşük hesaplanan tüketim kısa zaman için yüksek gelmiş olabilir.

Çevrimdışı ahmetilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dün bu sorun için Altura gitmek durumunda kaldım uzun mesafeli test sürüşü yaptık anlık tüketimde gereksiz artış olduğunu söyledi sonrasında servise geri dönüp bilgisayara bağladılar ve verileri resetlediler. sonrasında takip edin hala devam ederse tekrar gelirsiniz dediler bir süre bu şekilde kullanıp deneyimlerimi editlerim sizlere de.

not: Bu arada ilk bakım sırasında ekran donmasından bahsetmiştim ekrana güncelleme attıklarını söylemişlerdi.

Çevrimdışı Ozkan_

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetilhan;644170
Dün bu sorun için Altura gitmek durumunda kaldım uzun mesafeli test sürüşü yaptık anlık tüketimde gereksiz artış olduğunu söyledi sonrasında servise geri dönüp bilgisayara bağladılar ve verileri resetlediler. sonrasında takip edin hala devam ederse tekrar gelirsiniz dediler bir süre bu şekilde kullanıp deneyimlerimi editlerim sizlere de.

not: Bu arada ilk bakım sırasında ekran donmasından bahsetmiştim ekrana güncelleme attıklarını söylemişlerdi.

Merhaba
Bende aracımda ilk bakımdan sonra bir yakıt artışı meydana geldi deneyimleriniz ne yönde nasıl bir yol izlemeliyim

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de yakıt artışı bakım sonrası başladı ve hala devam ediyor.. 6 litreleri görmez oldum.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Atilan guncelleme emisyon degerlerini de etkilemis ve daha az emisyon veeisi cikarmak icin tuketim artmis olabilir. Guncelleme sadece ekrandan mi ibaret yoksa komple software guncellemesi olmus ondan emin olmak gerek. Aslinda Irfan Bey de bu maksatla size guncellemeyi sormustur. Emisyon vs. hususuna dikkatinizi cekmek icin.

Çevrimdışı ahmetilhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, hala değişen bir şey yok yüksek yakıt değerleri görmekteyim sakin kullanıyorum gaz fren kombinasyonlarına çok dikkat ediyorum ani kalkış sert frenden kaçınıyorum ama bir düşüş söz konusu değil.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
motor sıcakken ya da sogukken bir farklılık varmı?

bir de bu servislerin klasık lafi "efendim motor sogukken olur oyle seyler" ama her şeyde oyle diyorlar. Ben Rusya gibi kuzey memleketlerde yaşayan insanları merak ediyorum nasıl arac kullanıyorlar diye :D

saka bir yana o kısma da dikkat edin, bunu serviste soracaklardır.

Akü ve özellikle devreden gecen amperajı da bir ölçsunler istem dısı bir sey gereksiz güç çekiyor mu?

bir de aracın çekişi nasıl fark varmı. yakıt tuketimi fazla ama çekiste de aynı orana yakın dusum hissediyormusunuz? ya da o cekisi yakalamak ıcın daha mı cok yukleniyorsunuz?

duz yolda hıc egim yokken 85, 95 km/h arası hızda stabil iken anlık tuketım 3,3 ila 3,8 arasında olmalı mın max egim gersekten yokken 3,4'u gorebilirsiniz. test edebiliyorsanız buna da bir bakın.