škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kayseri Yetkili Skoda Servisi-Memnuniyetsizlik

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,
Geçtiğimiz Mayıs ayında 2006 Octavia aracım uzaktan kumanda problemi sebebiyle Kayseri İncar yetkili servisine gitti.Ben olmadığım için araçla babam ilgilendi.
Araç gittiği gün 2-3 saatin sonunda babama bugün halledemedik.Biz düzeltince arayalım sizi diyorlar.Babamda o gün otobüsle Kırşehir'e dönüyor.Ertesi gün arıyorlar.Hocam hallettik diyorlar.Zaten çalışan yedek anahtarı verip hocam bunu kodlayabildik diğeri kod kabul etmiyor diyorlar.250 -300 lira arası servis ücreti alıyorlar.İsterseniz yenisini getirtelim diyorlar.Babamda kalsın diyip dönmüş.
Ne yaptınız diye sorduklarında hocam söktük immobilizer alıcısını elden geçirdik diyorlar.Faturaya baktığımda zaten değişen bir parça yoktu.Fatura araba da.Arabaya inice faturayı da konuya eklerim.
Mevzu buradan sonra başlıyor.Babam alırken dikkat etmemiş.Yola çıktığında bir bakmış dolu depo yarım olmuş.Genel kmden baktığında ise 400 km civarı arttığını görmüş.Telefonla arayıp sormuş,müşteri hizmetleri test etmişlerdir demiş.
Ben anahtar yere vs düştü immo çip kırıldı diye tahmin ettiğimden üzerine düşmedim fazla.Çünkü anahtar arabayı açıyor ama çalıştırmıyordu.
Geçen haftasonu Ankara'da Ostim de bir anahtarcıya girdim.Verdim sıkıntılı anahtarı.Adam 15 dk da cihazıyla ölçtü anahtarın sinyallerini.Diğer anahtardan kodu aldı aktardı 50 liraya halloldu.Şu an iki anahtarda faal çalışıyor.

Küfretmek istemiyorum,en azından forumdan veya internetten gören kişilerin bu servise gitmelerine engel olmak amaçlı bu konuya açıyorum.Zaten önce ki Octavia'mda da bir iki kere gitmiştim.Orada da bir işe yaramayıp yüklü meblağlarla ufak problemleri çözmeye çalışmışlardı.(Örneğin 20 30 liralık bir müşirin yarattığı problem için çok daha kapsamlı büyük parçaları değiştirmeyi önermişti.)

Tek yapacağı iş anahtarı kodlayıp yarım saatte işi bitirmesi gereken servis arabayı 1 gün serviste tutuyor veya artık nereye gittiyse geziyor,üstüne üstün de arızayı gidermeden servis ücreti alıp aracı gönderiyor.Arabasını emanet bile vermeyen bizler için yapılacak en büyük hakaret bu yaptıkları.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
Bir gün orada tutmalarının sebebi sanırım aracın dışarıda olmasıydı.
Yani boşver gidip alalım arabayı deyip servise gitseniz şok olacaklardı demek ki.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
400km lik nasıl bir test? durmadan 100km hız ile gitseler (ki test dediğin en fazla 100km yapılır osnra mecburi durulur) 4 sat sürer. sizin arabayla nerdne baksan 6-7 saat gezmişler. ulan mesai zaten 9 saat. 1 saat yemek kaldı geriye 8 saat. 1-2 saat arabayı kurcala 6-7 saat test yap? o nasıl oluyo?

ulan madem gezdin içine mazot at bari.

bir anahtarı becerememeleri de ayrı bir konu zaten..
yazık. doğuş grubu bu yüzden bir gün her şeyini kaybedecek. insanlar sıfır vag almayacaklar. bir gün kapılarında kuyruk olunan bayiler sokakta gel vatandaş diye araba satacak. inanıyorum ve temenni ediyorum..

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun.
peşine düşün bence. yüce oto merkeze ve şikayetvar a falan yazın. çözüm olmasa da en azından kafaları ağrısın

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;588797
400km lik nasıl bir test? durmadan 100km hız ile gitseler (ki test dediğin en fazla 100km yapılır osnra mecburi durulur) 4 sat sürer. sizin arabayla nerdne baksan 6-7 saat gezmişler. ulan mesai zaten 9 saat. 1 saat yemek kaldı geriye 8 saat. 1-2 saat arabayı kurcala 6-7 saat test yap? o nasıl oluyo?

ulan madem gezdin içine mazot at bari.

bir anahtarı becerememeleri de ayrı bir konu zaten..
yazık. doğuş grubu bu yüzden bir gün her şeyini kaybedecek. insanlar sıfır vag almayacaklar. bir gün kapılarında kuyruk olunan bayiler sokakta gel vatandaş diye araba satacak. inanıyorum ve temenni ediyorum..

Anahtarda da bir sıkıntı yokmuş.Ben immo bozuldu,o yüzden yapılamadı sandım.Kodladi calisti.
Tahminim araba bi il dışı yapmış gelmiş.

Doğuş servisleri öyle bir hale geldi ki.Arabayı sağlam aldık diye sukredicez.
İçerde kaza yapıp arabayı boyayıp haber vermeden geri veren yetkili servisler bile var.
Ben orada olsam ayrilmazdim başından ama işte orada değildim.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ceza yemeseler bari. Yerlerse seyreyle gozum senligi..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok sinir bozucu bi durum! 400 km neyin testi neyin kafası anlamıyorum. Anahtarı yapmak için değilde araba lazım olduğu için bir gün kalsın demişler demekki. Geçmiş olsun, her türlü şikayet edin bence...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adamlara kullanmalık araba lazımmış, araba kiralayacaklarına, ayağına gelen sizinki denk gelmiş,

400 km kullanmışlar, vas cihazına bile bağlandığını sanmıyorum,
kullandıktan sonra ''zaten çalışan'' kumandayı, ''kodladık'' deyip, üstüne de 300 tl almışlar...

Fazla iyi niyetlisiniz, hem mazot parasını, hem ''vermedikleri hizmetin'' parasını geri almanız gerek, üzerinde de ''mahkemeye kadar gidebilecek'' bir şikayet süreci başlatmalısınız.

Şu an bu durumu gülerek birbirlerine anlattıklarından eminim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;588878
Adamlara kullanmalık araba lazımmış, araba kiralayacaklarına, ayağına gelen sizinki denk gelmiş,

400 km kullanmışlar, vas cihazına bile bağlandığını sanmıyorum,
kullandıktan sonra ''zaten çalışan'' kumandayı, ''kodladık'' deyip, üstüne de 300 tl almışlar...

Fazla iyi niyetlisiniz, hem mazot parasını, hem ''vermedikleri hizmetin'' parasını geri almanız gerek, üzerinde de ''mahkemeye kadar gidebilecek'' bir şikayet süreci başlatmalısınız.

Şu an bu durumu gülerek birbirlerine anlattıklarından eminim...

Abi elimde bu durumu kanıtlayacak birşey olsa dakika durmam ama herhangi kayıt kürek birşey yok elde.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servisler giriş çıkış km sini yazmiyormu ?(bilmediğim için soruyorum)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olay soğumadan üzerine düş bence.Sorunu çözememelerini geçtim arabayla gezmek büyük bir ayıp..Faturada yazan km ile yola çıkılabilir.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen mayısta oldu olay Doğan.Babamda eve 150km kullandıktan sonra farketmiş.Benim haberim Haziranda oldu.
Ben anahtar duzelmiyor ugraamislar olmamış sandım.Meger tamir bile etmemişler.
En azından buradan duyurayim olayı,gitmeyi dusunen bir daha düşünsün.
elegance=ugurcnplt