škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İkinci araba olarak Favorit

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süredir evde babamın vetolarından sonra onaylamasını istediğimiz karar çıktı.Annem için araba kullanmasını pekiştirecek aynı zamanda şehiriçi ufak tefek yollara gideceğimiz bi yere çarptığında falan bizi üzmeyecek bir araba bakınıyorduk.İlk önce Maruti aklıma yattı.
  Marutiye baktım 0.8 motor subaru vivioya baktım 667 cm^3(667 cm^3 ama 4 çeker olanı bile var.)bunlardan düşündüm:blm: önce ama baktım fiyatlar favo ile aynı.En azından Favorit de biraz daha geniş iç hacim vs var.Parça bakımından da Favorit her türlü diğerlerinin önüne çıkar.Birde bu diğer arabanın temel hali olan Maruti'ye  göre konfor donanım(ne bekliyorsam sanki :D)daha iyidir diye düşünüyorum.:sun:

Günlük 3-4 km yapacak hafta sonu arada bir bahçeye gideceğimiz(20 km)araba lazım.Birde çok sağlam bişeyse Arada bir Istanbul'a veya Ankara'ya gidip gelicek annem araba kullanmayı öğrenince bile otomatik düzgün bişey alındığında (şimdilik kendi fikrim):D hiç satılmadan eriyene kadar elimizin altında kalacak kardeşimin bile araba kullanmayı  öğreneceği emektar birşey bakınıyorum.
Aklımdan geçen favoritin + ları
Bir kere skoda,İki skodayı yanyana parketmek haz verir birkerem
Lastik ebadı küçük,trigeri zincirli vergisi en alt dilimden.Kısacası f/p oranı iyi gibi hissettim.
Birde forumların birkaçında bakındım.Direksiyonu sert deniyor ama 900 kglık bir arabanın direksiyonu niye sert olur anlayamadım.
5000 lira civarında önerebileceğiniz arabalar varsa değerlendirebilirim.

:favo3::favo3::favo3:

Birde şöyle morundan oldummu anneme bak nasıda datlıymış bu derim.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2013, 20:32:00 Gönderen: ugurcnplt »
elegance=ugurcnplt

Ugur A.

• Ziyaretçi
1- Fotoğraftaki Prima serisi, az sayısa vardır. Aramaya değer mi? Bence hayır. Koltuk döşemesi farklı, gövde rengi değişik farklı. Başka hiç bir numarası yok.
2- Lastik ebatının orijinali 165/70/13. Küçüktür ucuzdur diye düşünme zira 175/65/14 fiyatlarıyla satılıyor, o da bulabilirsen.
3- Direksiyon takımında veya ön takımda sıkıntı varsa gerçekten ağır oluyor. Hele ki ön lastiklerin havası inmişse, "patladı mı ya?" dedirtir.
4- Triger zincirlidir ancak herhangi bir gergi mekanizması olmadığı için; acemi bir elde veya hor kullanımda zincir çok çabuk kendini bırakıp bollaşır ve bu da ses ile birlikte hiç bir zaman tutmayacak bir avans ayarı sahibi olmaya neden olur. Tabii ki bunlar da performansın olumsuz etkilenmesine neden olur.

Temizini bulursan ve çok fazla bir şey beklemeden kullanılacaksa üzmez bence. Ancak en yenisi 1995 model olan bir araçtan çok fazla bir şey beklenmemeli.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ugur abi l le lx glx gibi seceneklerde kayda deger bir fark var mi?
elegance=ugurcnplt

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ugurcnplt;448997
Ugur abi l le lx glx gibi seceneklerde kayda deger bir fark var mi?
136L serisi Türkiye' deki en baz Favorit' tir. Öyle ki arka camda silecek ve fıskiye yoktur, devir sayacı yoktur. Döşemeleri naylondur. Sert frenden sonra koltuğa tekrar yerleşmen gerekir.:D
135LS; farkı devir sayacı ve arka camda silecek ve fıskiyedir. Ara modeldir.
135L; VW' e geçtikten sonraki ilk seridir aslında. Çok ufak tefek farklar olmuştur bu modelde. Koltuk döşemeleri kadife olmuştur. Elektrik tesisatında iyileştirmeler yapılmıştır.
Prima, Sportline gibi 135L bazlı ara modeller çıkarılmıştır.
135LX; Kapsamlı bir makyajdan geçmiştir. Kapı döşemeleri daha modern olmuştur, koltuk döşemeleri, taban halısı daha modern bir havadadır ve bu modelden öncekilerde iç aksam hep kahverengi iken bu seriyle birlikte siyah ve nispeten daha kaliteli bir plastiğe geçilmiştir.
Blackline,Silverline serileri alaşım jantları, özel siyah veya gri renkleri, merkezî kilitleri, sunroofları, değişik koltuk formları ile çıkmışlardır.
GLX serisi ise aynı özelliklerde ancak daha standart renklerde çıkmıştır.Bir de kapılardaki cam çerçeveleri siyah plastik bir malzemeyle kaplıdır.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octaviayı verin bence.:D

Şaka bir yana bir kadına Favorit hoş olmaz bence:) Bunun Allah korusun kazası var, arızası var var oğlu var.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;449059
Octaviayı verin bence.:D

Şaka bir yana bir kadına Favorit hoş olmaz bence:) Bunun Allah korusun kazası var, arızası var var oğlu var.

Hacı aslında kullanabilse verirdik harbiden de.Hild holder falan olduğundan pek geri kaçırmaz diye düşünüyordum.
Bu yaz bahçedeyken beni bir çarşıya götür dedi.Bende biraz cesareti gelsin ne de olsa bomboş yol diye anahtarı verdim.
Daha bizim bahçeden çıkmadan bahçenin içindeki kaldırım taşına marşbiyeli vurunca (sonradan ben denedim direksiyonu tam kırıp kaldırıma doğru yürüdüm çarpamadım :( )hem peder bey ambargo koydu hem de annemim hevesi kalmadı pek.O yüzden günde 2-3 km yapmalık arada bir bizim bahçeye gitmelik bir araba bakınıyoruz.Benim aklımdan 97-98 polo otomatik geçiyordu aslında.Babam da iyice öğrensin böyle bir arabada sonra eli yüzü düzgün taze birşey alırız dedi.
Eğer önerin varsa 5000 liralık bakınıyım bi.Unolara da baktım 7-8 binin altında pek görünmüyor gibi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
favo o aralara en alınası araba bence de. Temizi olursa güzel olur.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;449135
favo o aralara en alınası araba bence de. Temizi olursa güzel olur.

Senin silverline geldi şimdi aklıma abi.2000 devirde 160 yapıyordu :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
blackline'dı o :D hız saati tatmin ediciydi :D ama asıl güzel favoritim ilk aldığım blackline'dı. Tanıdıktan piyasanın üzerinde almıştım ama süper arabaydı.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;449096
Hacı aslında kullanabilse verirdik harbiden de.Hild holder falan olduğundan pek geri kaçırmaz diye düşünüyordum.
Bu yaz bahçedeyken beni bir çarşıya götür dedi.Bende biraz cesareti gelsin ne de olsa bomboş yol diye anahtarı verdim.
Daha bizim bahçeden çıkmadan bahçenin içindeki kaldırım taşına marşbiyeli vurunca (sonradan ben denedim direksiyonu tam kırıp kaldırıma doğru yürüdüm çarpamadım :( )hem peder bey ambargo koydu hem de annemim hevesi kalmadı pek.O yüzden günde 2-3 km yapmalık arada bir bizim bahçeye gitmelik bir araba bakınıyoruz.Benim aklımdan 97-98 polo otomatik geçiyordu aslında.Babam da iyice öğrensin böyle bir arabada sonra eli yüzü düzgün taze birşey alırız dedi.
Eğer önerin varsa 5000 liralık bakınıyım bi.Unolara da baktım 7-8 binin altında pek görünmüyor gibi.

Bak o kadarını düşünemedim ben.:) O zaman temiz bir araba bakmalı.Artık günde 20kez bakman gerekecek sahibindene:)

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-satilik-skoda-favorit-1994-model-hic-tup-takilmadi-142634610/detay/

Bu ilan aslında tam kafama yatanlardan biri ama biraz süphelerim var.
Artıları ilk sahibindenmiş ve lpg takılmamış bunlar gerçekten istediğim şeyler.
İlan sahibinin üyelik tarihi daha yeni hemde.
Boyası orjinal demiş ama boya orjinal gibi pek durmuyor canlı sanki biraz.(Sakın boyasız araba arıyorum anlaşılmasın.)
Birde arka stoplar değişmiş galiba diğer blacklinelerde o sarı kısımda şeffaf.
Birde Sinopta hiç tanıdık yok :(
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;449166
Bak o kadarını düşünemedim ben.:) O zaman temiz bir araba bakmalı.Artık günde 20kez bakman gerekecek sahibindene:)

Zaten günde 20 kere girerim sahibindene ama şimdi en azından bakacağım arabalar belli :D
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet stoplar değişmiş kesin. Ama yaşadığım için biliyorum, teki kırılınca mecbur böyle yapıyorsun. Ben kırılan stopun siyah sinyal kısmını turuncu kısmı kesip yama yapmıştım, baya sanat gerekiyor :) araba parlak biraz ama baktırma şansı varsa baktır bence.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence Blackline daha alınable.

Anılarım depreşti :uve: