škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yakıt deposu sesi üretim hatası??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam geçenlerde özel bir serviste arabasını gösterirken benim arabada ki yakıt deposundan gelen dizelin depo duvarına çarpma sesini sormuş. Usta o sorunun yakıt deposundaki üretim hatasından kaynaklandığını   ve yetkili servise bu sorunun bildirilmesi halinde yakıt deposunun değiştirilebileceğini söylemiş. Böyle birşey olabilir mi sizce?

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Usta resmen sallamış ve bilgisizmiş,bu octavia nın kronik bir sorunudur depoda dalga kıran yok ve eger depoda  %75 den Fazla yakıt varsa ses gelir.
Arabanızın deposunu değiştirmezler

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yani ben de sizin gibi düşünüyordum ama babam böyle diyince açıkcası olabilir mi acaba diye düşündüm. Daha önce forumda da bu sorun tartışılmış zaten. Peki servise bu sorunu danışan oldu mu?

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
ben de ilk defa fulledim, astrada da durum aynı kıyamet kopuyor arkada :)

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunu daha öncede söylemiştim. depo içindeki dalgakıranlar herhangi bir kaza çarpışma esnasında depoyu delip guvenlık zafıyetı olusturdugu için artık kullanılmıyor merak etmeyın aynı sorun bmw 520 de bıle var yapacak bırseyyok

Çevrimdışı SemperFi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
guvenlik amaciyla kaldirilmis denmesi yeterli cevap degil.Ozellikle Almanlar hersey bitmis ve sifir araba kullanirken depoda ki yakit sesi ile yasamak hic mantikli degil.Bunun baska bir aciklamasi olmali...Bana gore kesinlikle ozellikle 5 Kasada olmasi saka gibi...

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende servise danıştım ancak, kendi imkanlarımla bagaj içi ses yalıtım malzemesi ile kaplanmamı önerdi, onun dışında birşey yapamadıklarını söylediler.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
uzun yol harici çok doldurmamak belki geçici çözüm olabilir. Astrada da lak luk vuruyor malesef. Ş.içi artık yarım doldururum herhalde.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;489661
bunu daha öncede söylemiştim. depo içindeki dalgakıranlar herhangi bir kaza çarpışma esnasında depoyu delip guvenlık zafıyetı olusturdugu için artık kullanılmıyor merak etmeyın aynı sorun bmw 520 de bıle var yapacak bırseyyok

herhangi bir kaza anında depoyu delmeyecek malzemeden dalgakıran yapmak bugünkü teknolojide çok zor olmamalı bence. ayrıca dalgakıran dediğimiz bölümler sıvının hareketini sınırlandırdığı için de aracın dengesine olumlu katkısı oluyor.

Çevrimdışı Drmehmet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;490243
herhangi bir kaza anında depoyu delmeyecek malzemeden dalgakıran yapmak bugünkü teknolojide çok zor olmamalı bence. ayrıca dalgakıran dediğimiz bölümler sıvının hareketini sınırlandırdığı için de aracın dengesine olumlu katkısı oluyor.
Benim bildiğim dalgakıran kaza anında yakıtın hemen boşalmasını engellediği için risk oluşturuyor. Yani dalgakıran koymamalarındaki amaç kaza anında delinen depodan yakıtın hemen boşalmasını ve uzaklaşmasını sağlamak

maliilhan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hakan_by;489435
Babam geçenlerde özel bir serviste arabasını gösterirken benim arabada ki yakıt deposundan gelen dizelin depo duvarına çarpma sesini sormuş. Usta o sorunun yakıt deposundaki üretim hatasından kaynaklandığını   ve yetkili servise bu sorunun bildirilmesi halinde yakıt deposunun değiştirilebileceğini söylemiş. Böyle birşey olabilir mi sizce?
dalga kıran e250 bile yok artık

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dalgakirani kumas turevi yari gecirgen bir malzemeden yapsalardi soruna buyuk olcude cozum olurdu. Bunu da mi ben soyleyeyim?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu güne kadar (14 ay) depoda hiç ses duymadım depo genellikle dolu oluyor ve çalkalanma sesi vs hiç duymadım. Demek ki Mercedes ve Bmw de bile olmayan dalga kıran Yeti'de mevcut :gut: