škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tümsekten geçme

kcan · 5 · 1460

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün bir tümsekten 60km ile yanlışlıkla geçtim fakat tümsek öyle böyle değil öyle dik ve yüksek yapmışlarki o an direksiyon elimden kaçtı işin komik yanı yarım saat önce aksi yönde aynı yerdeki tümseği son anda görüp burada görmeden geçenin canı yanar demiştim.

Daha önce aranızda böyle bir şey yaşayan oldu mu  bu hafta gidip bir baktıracağım yine de ön bilgi olsun diye sorayım dedim

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir önceki aracım 2011 Corolla ile çok sık yaşadığım bir olay ama bir şey olmuyor merak etmeyin sizin aracınızda da bir sorun olmamıştır. Corolla altı yere en yakın araçlardan biri ne kadar dikkatli de olsanız çoğunlukla altı vururdu.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Affedersin sorum eksik olmuş, kafama takılan asıl soru amortisör kulelerinde bir şey olmuş olma korkusu, jantlarda göze çarpan bir şey yok onları da lastikçi arkadaşta kontrol ettireceğim

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kontrol ettirin tabi ama kesinlikle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bir seferinde ben de tümseği son anda fark etmiş ve birazda hızlı girmiştim müthiş bir çarpma sesi geldi aracın altı koptu sandım fakat daha sonra lifte kaldırıp baktığımda neresinin vurmuş olduğunu bile anlayamadık. Sadece bu tür olaylarda bir tavsiye vermem gerekirse tümseği son anda fark etmiş iseniz kesinlikle tümseğe çıkarken vs sert fren yapmayınız frenleme anında ön taraf aşağıya doğru daha da esneyecek daha kötü sonuçlar ve sorunlar çıkabilecektir.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet kesinlikle fren yapmak sakat oluyor,