škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

75 km de 0 km araç almak.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese kazasız sürüşler öncelikle. Çok sevdiğim bir arkadaşıma tavsiyeler sonucu 2016 Octavia DSG style araç aldırdım. Sultanbeyli Çakıroğlu Skoda bayiinden siyah renk 17" jantlı bir adet bulmuş beğenmiş ve almış. Aracı teslim aldıktan sonra Ümraniye ye yaklaşık 10 km kadar gelmiş ancak eve geldiğinde km yi gördüğünde 85 km gösteriyormuş.
Bu araç sıfır arkadaşlar yapsa yapsa en fazla 3 bilemedin 5 km yapar. yaklaşık 75 km de araç satmışlar arkadaş a. Tabi bunun nedenini açıklamasını isteyen arkadaş satıcının Türkiye ye gümrükten 72 km ile giriş yaptığını belirtmiş.
Satıcı muhtemelen Çek Cumhuriyetinde fazla teste tabi tutulduğunu belirtmiş.
Ben mantıklı bir açıklama çıkartamadım. Kendim de mantıklı bir cevap bulamadım. Fikri olan yardımcı olmak isteyen var ise cevaplarınızı bekliyorum. Arkadaşımın içi içini yiyor şu an.:confused:

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
16-17-18 gibi rakamları çok duydum. Ama 75i ilk defa duydum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kimsenin gunahini almiyim ama bana uydurmasyon gibi geldi. Buyuk ihtimal sats muduru vs bir git gel de kullanmis olabilir

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
150 km ye kadar itiraz hakkınız yok yasal sınır arac dedikleri gibi ekstra teste tabi tutulmuş yada stokta cok fazla yer degistirmis olabilir bunlar mümkün olan seyler bizde ortalama 20 km de teslim ediyoruz ama geçen gün 80 km de denk geldi

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunla ilgili forumda bir konu daha olması lazım, biraz araştırırsanız daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Aslında bunun nedeni çok sayıda olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam araçta herhangi sıkıntı olduğunda testler tekrarlanıyormuş. Belkide ondandır...

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 40km idi dert etme bence :)

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hayat böyle şeylere takmak için çok kısa :) Ben de 16-17 km gibi teslim aldım ama sizinki de çok anormal gelmedi.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı GoldemRoo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eylülde 76km de almıştım octi style dsg sıkıntı yok dertte etme bence

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı şirketin farklı bayilerinde bazen araç yanlış bayiye indirilebiliyor,bu sebeple de aradaki mesafeyi araçla gidebiliyorlar. Örneğin eskiden bir Fiat bayisi vardı İstanbulda adını vermeyeyim,araçlar aynı şirketin Pendik taraflarındaki bir bayisine indirilmişti yanlışlıkla,yaklaşık 1 tır araç kendi tekerlekleri üzerinde Esenlerdeki bayiye getirilmişti,araçların fabrika çıkışı 20 küsür km iken bu 80 lere çıkmıştı,büyük ihtimalle öyle bir durum vardır..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde 15-25 km arası olur, 75 km çok fazla..
Üretimde bir sorun çıkmış olup, sorunu giderip tekrar tekrar test sürüşü yapılmış da olabilir...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam araçla müşterilere birkaç test sürüşü yaptırılmış.
Daha önce Otomobil sektöründe çalıştığım için biliyorum.
Mercedes, Audi, Bmw dışındaki yetkili satıcıların hemen hemen hepsi yapar bunu. Nedeni ise şu; Aracı Türkiye'ye getiren distribütör firma, yetkili satıcılara test aracı bulundurma zorunluluğu getirir, bu test araçlarını da ücretsiz vermez, satar. Yetkili satıcılar da araçları bir süre müşterilere test ettirdikten sonra satarlar, test aracı kategorisinde satarlar. Malum km yapmış test aracı daha ucuza gidiyor, haliyle bu durum Yetkili Satıcıların hoşuna gitmiyor. Ellerinden geldiği kadar az test aracı almak, satmak için aldıkları araçları da arada test aracı olarak kullandırarak, test aracı açığını kapatmak gibi maliyet düşürme politikaları uyguluyorlar.
75 km yapmış bir araç test aracı değildir, yüksek muhtemel test aracı açığını kapatmak için kullanılmıştır.