škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

:mad: Kapı Lastikleri için Yüceye Mail Yağmuru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ordic

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ordic;585956
Arkadaşlar diğer bir başlık vardı onu bulamadım bende buraya yazmaya karar verdim, k.bakmayın. Aşağıda fotoğrafını paylaştığım yerden gacırdama sesi geliyor. Önceleri sesin tam nereden geldiğini anlamak için başka birisine sürdürüp arka koltukta ses avına çıkmayı düşünüyordum ancak bugün durduğu yerde bakmak fikri aklıma geldi. Bu fotoğrafı çekerken koltukta kımıldadıkça bile gacırdama sesi çıkıyordu. Takip edenler hatırlayacaktır arkadan bana çarptıkları için bagaj kapağı değişmişti ve ben bir süredir bu sesin tamir gören bir yerden geliyor olduğunu düşünüyordum ve Altur'a geri götürmeyi düşünüyordum bu yüzden. Ancak arka koltukta oturup sesi dinleyince çok net plastik gacırdama sesi geldiğini anladım. Bende daha önce sesten şikayetçi olduğumu yazmıştım ama tam olarak nereden geldiğini bilemiyordum, son tahlilde araçtan gelen ses sadece resimdeki yerden çıkıyor (şimdilik)
Aynı yerden ses gelen varmı? çözüm için ne önerirsiniz?

Arkadaşlar merhaba, konuyla ilgili senelik izine çıkmadan evvel altura uğradım. Sesin istepne lastiğinden ve üzerindekilerden geldiğini tespit ettiler. Birde sağ kapının fitillerine sprey sıkmışlar ama ses olayı pek kesilmedi. Bunu sinopun ilçeleri arasındaki mıcırı çıkıntılı asfalt yolda daha iyi anladım. Sıcak asfaltta yada şehir içindeki kilit taşlı yolda yavaş gidildiği için pek fark edemiyormuşum anlaşılan

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;587753
Hiçbir şey yapılmadı silikon sprey sıktılar buna rağmen ses geçmedi. Kaportada kapı ayar falan girdi(kapı değişmiş gibi olmasın vs dedim olmaz öyle birşey yapmayız dediler bir umut bıraktım) ama değişen hiçbir şey yok. Fabrika çözüm üretmeye çalışıyormuş. Yersek

Öncelikle ses, aracın kasasındaki lastiklerden gelmiyor arkadaşlar, onları boşuna spreylemeyin. Sesin geldiği yer, camı çevreleyen çerçeve dışında bulunan keçemsi sıyırıcı fiitile benzer fitiller. Kapıyı kapadıktan sonra çerçeve dışında kalan lastiklerin üstüne bastırırsanız gıcırtının geldiği yeri göreceksiniz.

ben ağustos ayının başında servise gittim, servise gitmeden 10 gün kadar önce de ön kapı camlarının çerçevesindeki keçemsi fitillleri önce endüstriyel temizleyiciler ile güzelce temizleyip tozunu çektim. sonra da wirth'ün silikon spreyini güzelce yedirdim, sonuç ise mükemmeldi. yaklaşık 40 gün oldu ve hiç gıcırtı yok.

ağustos ayının 10'unda servise gittim ve sprey kullanmadığım arka kapılarla ilgili ve gereken açıklamayı yaptım, bu şikayetlerin geldiğini ama yağlayıcı spreyle çözüm yoluna gittiklerini söylediler. aracı ilk aldığım güne nazaran sesler çok azalmıştı ama farklı bir fikirleri varmı öğrenmek istedim.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;587960
Öncelikle ses, aracın kasasındaki lastiklerden gelmiyor arkadaşlar, onları boşuna spreylemeyin. Sesin geldiği yer, camı çevreleyen çerçeve dışında bulunan keçemsi sıyırıcı fiitile benzer fitiller. Kapıyı kapadıktan sonra çerçeve dışında kalan lastiklerin üstüne bastırırsanız gıcırtının geldiği yeri göreceksiniz.

ben ağustos ayının başında servise gittim, servise gitmeden 10 gün kadar önce de ön kapı camlarının çerçevesindeki keçemsi fitillleri önce endüstriyel temizleyiciler ile güzelce temizleyip tozunu çektim. sonra da wirth'ün silikon spreyini güzelce yedirdim, sonuç ise mükemmeldi. yaklaşık 40 gün oldu ve hiç gıcırtı yok.

ağustos ayının 10'unda servise gittim ve sprey kullanmadığım arka kapılarla ilgili ve gereken açıklamayı yaptım, bu şikayetlerin geldiğini ama yağlayıcı spreyle çözüm yoluna gittiklerini söylediler. aracı ilk aldığım güne nazaran sesler çok azalmıştı ama farklı bir fikirleri varmı öğrenmek istedim.

Bu dediklerinizden sonra 3m filmi kapıya yani yanlış yere uyguladığımı farkettim en kısa sürede şase üzerinde cam keçelerini karşılayan noktaya uygulama yapacağım tekrar teşekkürler.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yaptıklarınızın fotoğraflarını atar mısınız?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;588111
arkadaşlar yaptıklarınızın fotoğraflarını atar mısınız?

Yakın zamanda yapıp test edeceğim mutlaka paylaşırım.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;588001
Bu dediklerinizden sonra 3m filmi kapıya yani yanlış yere uyguladığımı farkettim en kısa sürede şase üzerinde cam keçelerini karşılayan noktaya uygulama yapacağım tekrar teşekkürler.

bende rulo halinde 3M şeffaf folyo aldım ancak henüz uygulama yapmadım. ancak siz uygulama yaptıktan sonra sonuç bildirirseniz ilerleyen zamanda olası gıcırtıya karşı yapacaklarımız konusunda fikir sahibi olabiliriz. Ayrıca aldığım folyoyu kapı eşiklerinde de kullanmayı düşünüyorum, çocukları arabaya indirip bindirmek harabiyete yol açıyor.

Bu arada kapı eşikleri demişken
Omsa'nın krom kapı eşikleri cuk oturuyor arkadaşlar aklınızda olsun. Taşma sarkma yok ve gayet şık duruyor.

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Uygulama resimlerini ve malzeme listesini sizler paylaştıktan sonra bende yapacağım. Şikayetim 6000 km geldiğim halde yok ama sonrası muhtemel.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı gıcırdama sorununu sonunda bende yaşadım. Arkadaşların dediği gibi araç çapraz olarak, yani sol yanı aşağıda sağ yanı daha yüksekte iken yürürken yapıyor.

Çevrimdışı DaNGeRouS_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen gün arkadaşımın Seat Leon'una bindim. Tam da gösterdiğiniz noktadan gacır gucur sesler geliyordu. Hakikaten rahatsızlık verici..
Aracı daha 10bin km'de..

Çevrimdışı RevengeJB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi günler bugün 2. El 1.6 tdı 48.000binde rapid almak için istanbul avrupa bölgesinden pendiğe gittim araba dıştan güzeldi sağ çamurlukta sürtme vardı fakat arabayı test etmek için bindiğimizde arka 2 kapılardan gacır gucur sesler gelince işkillendim ve sanki arabada arkasında esneme var ve arabayı almayı vazgeçtim bu satten sonra skoda ya bakmamayı düşünüyorum.Daha önce forumda bu konuyu okudum ama ben bazı rapidlerde yapıyordur diye fazla şüphelenmemiştim ama sizi şimdi çok ciddi anlıyorum.

"Sent from my iPhone using Tapatalk"

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RevengeJB;589728
Herkese iyi günler bugün 2. El 1.6 tdı 48.000binde rapid almak için istanbul avrupa bölgesinden pendiğe gittim araba dıştan güzeldi sağ çamurlukta sürtme vardı fakat arabayı test etmek için bindiğimizde arka 2 kapılardan gacır gucur sesler gelince işkillendim ve sanki arabada arkasında esneme var ve arabayı almayı vazgeçtim bu satten sonra skoda ya bakmamayı düşünüyorum.Daha önce forumda bu konuyu okudum ama ben bazı rapidlerde yapıyordur diye fazla şüphelenmemiştim ama sizi şimdi çok ciddi anlıyorum.

Bütün rapidlerde olan birşey 7 bin km de başlıyor yakında paylaşacağım bir yöntem olacak fitil ile şase arasına şeffaf film çekeceğim ve bu sesin geçeceğini düşünüyorum. Yoksa aracın kalitesi kapıların tokluğu vs diyecek birşey yok. Kullandığınız araçta da sorun yok biraz uğraşarak sesi kesebilirsiniz. Araç kafanıza yattıysa, fiyatta uygunsa değerlendirin emsallerine göre çok kaliteli.

Çevrimdışı RevengeJB

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;589752
Bütün rapidlerde olan birşey 7 bin km de başlıyor yakında paylaşacağım bir yöntem olacak fitil ile şase arasına şeffaf film çekeceğim ve bu sesin geçeceğini düşünüyorum. Yoksa aracın kalitesi kapıların tokluğu vs diyecek birşey yok. Kullandığınız araçta da sorun yok biraz uğraşarak sesi kesebilirsiniz. Araç kafanıza yattıysa, fiyatta uygunsa değerlendirin emsallerine göre çok kaliteli.

Ön kapılar tok sesliydi arkalar kapatırken boş teneke sesi geliyordu forumda okuyunca komple skoda rapidden soğudum şahsen bayramdan sonra bakıcam eğer olmaz ise dayımda 2014 model 1.6 benzin lpg 23.000binde kazasız arabası var satmayı düşünüyor ev almak için piyasaya 48 49 dan koycam dedi eğerki biz alırsak 45 46.500 arası vercek kısmet olursa onu almayı düşünüyoruz.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Semih hocam merakla paylasiminizi bekliyoruz her ne kadar benim aracimda cok buyuk sesler olmasa da bu yontemi uygulamayi dusunuyorum sol arka kapida soguk havalrda sesler geliyor ona care olur belki

Çevrimdışı Paganini58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 7000 km yaklaştım allaha şükür daha öyle büyük sinir bozacak düzeyde bir ses yok, ama semih bey paylaşsın bende uygulayacağım. Garanti olması açısından.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;589752

Semih hocam bu kapi fitilleri icin yapacagin uygulamadan bir haber cikmadi kis gelmeden uygulayabilirsen uygulama fotolarini ve nnasil uygulandigini paylasirsan memnun oluruz