škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VAG-COM Kodlamaları Hakkında Herşey

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ertewas;564887
Erturğlul bey, insanların kodlama ili ilgili paylaşımlar yerine ürün ile ilgili paylaşımların son bölümde ağırlık kazandığını belirterek sitem etmişsiniz ama ürün hakkında da bilgi paylaşmak gerekli. insanlar bırakın kodlamayı daha ürünü ve ürün sürümlerini yeni yeni tanıyorlar.

Skoda rapid hakkında kodlama örnekleri olmamaından yakınmışsınız, kısmen haklısınız ama bunda başlık sahibi ender beyin bir suçu yok, tepki gereksiz ve biraz kırıcı olmuş. Aracınıza kodlama yaptıracaksanız yapılabilecek işlemler ve kodlar hakkında buradan bilgi alabilirsiniz. Site Almanca ama ingilizceye çevirdiğiniz zaman açılabilecek özellikler ve kodları direkt veriliyor. inceleyebilirsiniz.

http://www.stemei.de/pages/coding/skoda-rapid-nh.php

Bu konunun 8. sayfasında ve hatta kendi model alt forumlarında kodlar mevcut Rapid için ve Octavia için ve de Superb için...
« Son Düzenleme: 12 Mart 2016, 22:41:37 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ertewas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erser;564833
ender dostum madem burasi bilgi paylasimi o zaman rapid ler hakkinda kodlamalari yapan arkadaslar burda paylasim yapsin mesela ben yarin kodlamalari yapan profesyonel bir arkadsima arabayi goturecem ve neler yapilabiliyor onu gorecegiz. bende bahsettigim gibi avrupa vag-com var o arkadasimda da hem servis modulu 5054 var hemde vag-com pro cihazi var (vag com da mumkun olmayan artilar iceriyormus) mesela chip tuning yapabiliyor motora chip takmadan programi degistirerek bakalim yarin gorecegiz cesaret edebildigim yerleri kodlatacagim sizlerlede paylasirim tesekkurler

Ertuğrul bey, elinizde avrupa güncellenen ürün varsa yapacak arkadaşa o ürünü verin ve özellikleri onunla aktive etsin. özellik açmak için vag can pro yada vas 5054 de odis yazılımları kullanmasın. Meğer ürün almışsınız ürünün kullanımını görün. siz kendiniz de zamanla yaparsınız. vag can pro, vag com dan farklı ve daha detaylı bir ürün. kodlama dışında araç beynine direkt müdahaleye imkan veriyor ama söylediğim gibi kodlama işlemini kendini cihazınızla yaptırın ve yapım aşamasını takip edin...

Çevrimdışı erser

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.telefonhastanesicayyolu.com
ergun bey verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim. ender kardesimden de yanlis anlamasindan dolayi ozur dilerim.benim burda kastettigim nokta baskaydi verilen emege herzaman saygim vardir ama kendimizin yapip uyguladigi kodlamalari paylassak daha iyi olur anlaminda bir konusma yapmaya calismistim. verdiginiz linke bakip kurcalama yaparim gelismeler hakkinda bilgi veririm.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
direksiyon sertliği ayarlamak için şifre soruyor ne olabilir bu şifre forumlara yazdım 5 tane kadar şifre yazıldı denedim olmuyor
« Son Düzenleme: 17 Mart 2016, 13:45:47 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;565749
direksiyon sertliği ayarlamak için şifre soruyor ne olabilir bu şifre forumlara yazdım 5 tane kadar şifre yazıldı denedim olmuyor

Ne yazık ki Rapid ile ilgili böyle bir sorun duymadım bu zamana kadar.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.
Konuyu baştan aşağı okudum fakat şuanda güncel kablo alacak, çalışsan bir link bulamadım.
Önerebileceğiniz bir link paylaşırsanız, kabloyu almak istiyorum.
Aracım Superb 3

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hyayla24;566976
Merhaba arkadaşlar.
Konuyu baştan aşağı okudum fakat şuanda güncel kablo alacak, çalışsan bir link bulamadım.
Önerebileceğiniz bir link paylaşırsanız, kabloyu almak istiyorum.
Aracım Superb 3

Öncelikle aşağıda linkini vereceğim konuyu okuyun mutlaka.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34207

Faruk arkadaşımızın da belirttiği üzere Superb 3 kodlama için en düşük 15.7.3 sürümü öneriliyor. aliexpress gibi yurtdışı sitelerde 25-30 dolar civarına satılan klon kablolarda son sürüm 15.7.1. Bu açıdan sizin işinizi görmeyecektir. Faruk son sürüm kabloyu buradan almıştı, tabii fiyatı çok daha fazla, özel mesajla ona bir sormanızı öneririm.

Çevrimdışı hyayla24

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;566987
Öncelikle aşağıda linkini vereceğim konuyu okuyun mutlaka.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34207

Faruk arkadaşımızın da belirttiği üzere Superb 3 kodlama için en düşük 15.7.3 sürümü öneriliyor. aliexpress gibi yurtdışı sitelerde 25-30 dolar civarına satılan klon kablolarda son sürüm 15.7.1. Bu açıdan sizin işinizi görmeyecektir. Faruk son sürüm kabloyu buradan almıştı, tabii fiyatı çok daha fazla, özel mesajla ona bir sormanızı öneririm.
Ender Hocam ilginiz için teşekkür ederim.
Linki inlecedim ve mesaj attım.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Skoda Yeti için bunu deneyen var mıdır ? Aracım 2012 1.2 TSI Dsg Elegance tek açmak istediğim özellik geri vitese takıldığında aynanın aşağı inmesi.

teşekkürler şimdiden

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;580477
Merhabalar,

Skoda Yeti için bunu deneyen var mıdır ? Aracım 2012 1.2 TSI Dsg Elegance tek açmak istediğim özellik geri vitese takıldığında aynanın aşağı inmesi.

teşekkürler şimdiden

Açılmaz hocam. O versiyonlarda sadece hafızalı koltuk varsa oluyor. 70-80 liraya modüllerini satıyorlar iyi bir elektrikçiye yaptırabilirsiniz

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce sinyalin 3 ten 5 e artırımı yapıldı ama tekrar 3 e dönmüş neden olabilir diğer kodlamalar duruyor

g3 ile gönderildi

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
konyada bu işle ilgilenen var mı acaba? epey bi araştırdım lakin bulamadım...

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;580480
Açılmaz hocam. O versiyonlarda sadece hafızalı koltuk varsa oluyor. 70-80 liraya modüllerini satıyorlar iyi bir elektrikçiye yaptırabilirsiniz

Merhabalar, izin dolaysıyla daha fazla vakit bulabildiğimden edindiğim Çin malı 15.7 VAG-COM kablosu ile 2011 Model Yeti 1.2 TSI DSG Active aracımda istediğim bazı özellikleri açabildim. Öncelikle geri viteste sağ aynanın aşağı inme durumunun bende çalıştığını belirtmek isterim. Fakat çok fazla eğilmiyor, henüz belli bir açı derece ayarını da bulamadım.

Ayrıca açtıklarım;
1. Hareket ettikten sonra 15 km/h hızlarda kapıları otomatik kilitliyor.
2. Kumadadan kapı açmaya tek basınca sadece şoför kapısı, ikinci basışta diğer kapılar da açılıyor. Bu durum özellikle hırsızlık olaylarında diğer kapıların da açık olduğu ve içerdeki eşyaların güvenliği için önemli! (denemedim ama muhtemelen anahtarla da aynı durum sözkonusudur)
3. Selektörde sis farları açıksa söndürüyor. (Sisler kapalıyken sislerle birlikte selektörü deneyeceğim)
4. Dönüşlerde ilgili sis farının yanması. Bu özellik, özellikle sokak aralarında arabanın döndüğü yönü daha fazla aydınlattığı için çok faydalı ve hoşuma gitti.
5. Maxidot (aslında bu modeldeki değil) ekranında dış ortam sıcaklığı yerine arabanın kalan yakıtla gidebileceği menzili yazdırdım. Yakıt tüketimi ve ortalama hız sanırım yok, ya da ben bulamadım.
6. Panik frende arka flaşörlerin yanmasını açtım fakat deneyemedim.
7. Konfor sinyal ya da otoban sinyalı denen sinyal koluna tek dokunmayla 3 kere yanmayı (3 az 5 fazla diye) 4 kere yaptım.

Bu konuda bir sürü forum ve konu okumayla ve arabadaki donanımın imkan verdiği kadarıyla bunları yapabildim. Bu arada bazı şeylere de takılmadım değil. Mesela kodlamalarda STG diye bir tabir-kısaltma var ne olduğunu anlamış değilim! Bir de ilgili kutucuğun üzerine gelince çıkması gereken Security Access Key denen kodun çıkmamasını anlayamadım. Ya da nereden bulabileceğimi bilemedim. Mevcut kodlarda yazılan 5-6 değişik kodu girip denememe rağmen program geçerli değil uyarısını verdi. Bu sebeple bu kod olmadan yapılabilen kodları girebildim.

Bu arada bu işi yapan ya da denemek isteyenlere konunun başında hatırlatıldığı gibi işlem yapmadan önce tüm ayarların saklanmasını tekrar hatırlatmak isterim!

Çevrimdışı abdullah_ulusoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Programı nerden nasıl indiricez peki

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kablonuz var mı? Kablo versiyonuna uygun yazılımı netten bulmanız mümkün.

Bugün fark ettim ki geri vitese alınca sağ ayna eğilirken farlar açıksa ön sisler de yanıyor. Arkalara dikkat etmedim. Kodlamalarda o tür bir seçenek de var, hatta arka sisler için de var fakat öyle bir kodlama yapmadım. Demek ki öncesinde kodun o kısmı işaretliymiş, diğer kısmı açınca o da çalıştı diye düşünüyorum.