škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir vernik atması problemi daha

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mehaba Arkadaşlar,

5 gün önce( 03.02.2018) havalar hazır iyiken arabamı detaylı temizleyeyim dedim. Temizlik esnasında sağ farın üstünde kaputun üzerinde avuç içi kadar bir yerde vernik atması olduğunu gördüm. Hemen servise gittim Garanti Sorumlusu arkadaş bölgenin fotoğraflarını çekip Yüce Auto ya göndereceklerini söyledi. Forumda daha önce okuduğum kadarıyla başka arkadaşlarda aynı sorun karşısında kaputun komple boyanması gerektiği cevbını aldıklarını bildiğim için kesinlikle boyanmasını kabul etmeyeceğimi söyledim. Pazartesi (05.02.2018) günü arayıp Distribütörden beklendiği gibi boyanması konusunda cevap gelmiş, garanti sorumlusu da boyayı kabul etmeyeceğimi söylemiş ve başka bir çözüm bulunması için geri dönüş yapılmasını istemiş. Bugün (07.02.2018) tekrar servis tarafından arandım ve bana Distribütör ün 1 Periyodik bakım teklif ettiğini söyledi bende düşüneceğimi söyleyip görüşmeyi sonlandırdım. Aracım Mayıs 2016 trafiğe çıkışlı 1.4 TDI STYLE paket. Sizce ne yapmalıyım nasıl bir teklif vermeliyim? Araç engelli üzerine alındı.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir bakımın onlara maliyeti 200 belkide 250 tldir ..
Uzatma garanti isteyin

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vernik atmasından kastınız aşağıdaki linkte konusu oılan durum mudur acaba? İlk yorumda bir fotoğraf var bakabilirsiniz.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38719

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2018, 10:30:57 Gönderen: ugurcan_61 »

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Stigmata;633168
Vernik atmasından kastınız aşağıdaki linkte konusu oılan durum mudur acaba? İlk yorumda bir fotoğraf var bakabilirsiniz.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38719

Evet ta kendisi

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki bu atma durumu daha önce farketmediniz mi? Ya da vardı da büyüyor mu yavaş yavaş? Ben de de çok ufak bir soyulma gibi bişi vardı da üzerine rütuş yaptılar bakımda. Sizin gibi düşünmedim. Artıyor mu acaba? Aracınız kaç model? Benimki 2016 aralık ayı çıkışlı.

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Stigmata;633176
Peki bu atma durumu daha önce farketmediniz mi? Ya da vardı da büyüyor mu yavaş yavaş? Ben de de çok ufak bir soyulma gibi bişi vardı da üzerine rütuş yaptılar bakımda. Sizin gibi düşünmedim. Artıyor mu acaba? Aracınız kaç model? Benimki 2016 aralık ayı çıkışlı.

Dediğim gibi uzun süredir araçla ilgilenemiyordıum geçen hafta aracı detaylı temizlediğim zaman farkettim. Geçen haftadan bu güne herhangi bir büyüme olmadı. Mayıs 2016 Trafiğe çıkış
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2018, 11:57:35 Gönderen: ugurcan_61 »

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Süreç hakkında bilgi veriyorum;
En son 1 periyodik bakım hediye ettikleri ve kabul etmeyeceğimiz söylemiştim. Daha sonra biz garantinin 5 yıla uzatılmasını ve
artı 2 periyodik bakım istediğimizi söyledik. Cevap olarak sadee 2 periyodk bakım vereceklerini ve daha başka teklifleri olmayacaklarını söylediler tehdit eder vari bir şekilde. Biz mağduruyetin giderilmesini yoksa yasal yollara başvuracağımızı söyledik. En son 2 periyodk bakım ve 1000 TL teklif ettiler. Yine kabul eymedik. Yasal sürece giricez avukatl görüşmeye başladık.
 [MENTION=9438]karesi10[/MENTION] [MENTION=16283]Stigmata[/MENTION] [MENTION=14653]Reverse[/MENTION] [MENTION=13650]Fatih1[/MENTION]@mistery [MENTION=3053]OzaN[/MENTION]sarac sizin süreç nasıl gidiyor?

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araçta çok ufak bir durum. Aynı problem olmayabilir. Taş çarpması gibi durduğu için ufak bir rötuş yaptırdım. Şu an büyüme olmadığı için bir işlem yapmadım. Ama büyüme oluşur ise ben de bir işlem yapacağım muhakkak. Kontrol ediyorum şu anlık yani. Umarım istediğinizi elde edersiniz. Sonucu paylaşabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcan_61;634156
En son 1 periyodik bakım hediye ettikleri ve kabul etmeyeceğimiz söylemiştim. Daha sonra biz garantinin 5 yıla uzatılmasını ve
artı 2 periyodik bakım istediğimizi söyledik. Cevap olarak sadee 2 periyodk bakım vereceklerini ve daha başka teklifleri olmayacaklarını söylediler tehdit eder vari bir şekilde. Biz mağduruyetin giderilmesini yoksa yasal yollara başvuracağımızı söyledik. En son 2 periyodk bakım ve 1000 TL teklif ettiler. Yine kabul eymedik. Yasal sürece giricez avukatl görüşmeye başladık.
 [MENTION=9438]karesi10[/MENTION] [MENTION=16283]Stigmata[/MENTION] [MENTION=14653]Reverse[/MENTION] [MENTION=13650]Fatih1[/MENTION]@mistery [MENTION=3053]OzaN[/MENTION]sarac sizin süreç nasıl gidiyor?

Merhaba üstad bende servise Yüce Auto ile görüşmelerini söyledim oluşacak değer kaybının önlenmesi için. Hala yazı gelmediğini söylediler 1 hafta falan oldu bekliyorum. Düşüncem en az 5000 liralık bir kaybı karşılamaları gerekiyor araçlarımızda yanlış mıyım? Bu arada sizden çıkacak karar bize de emsal oluşturacağı için uğraşınız için şimdiden teşekkür ederim kendi adıma.

Çevrimdışı mokur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhabalar arkadaşlar.
Bende de 2015 model 1.6 TDI rapid spaceback var.
Aracın ikinci sahibiyim. Benzer sıkıntı benim aracımda da mevcut.
YOrumlarınızı okuduktan sonra dikkat ettim. Ön kaput üzerinde fotoğraflarda paylaşılan sıkıntının aynısını gördüm.
Dava sürecine girilecekse ve toplu bir dava olacaksa ben de destek olmak isterim.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben henüz iş yoğunluğumdan başvuru bile yapamadım. trabzon servise vasvuracagim. gelisme oldugunda kesin burda paylasirim. bence facebookta bir magdurlar grubu kurup sosyal ortamlarda calisma yapalim. marka algısı bozulur korkusuna kapilmalari gerekir. yoksa bizim zararlarikiz en az 5000 tl olarak bizde kalir.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcan_61;634156

Ben İlçe Hakem Heyetine başvurdum, 2018 yılı uyuşmazlık bedeli 4,570.-TL ile sınırlı olduğundan 4,500.-TL talep ettim. E-Devlette 8 Ocak da savunması istendi diyor, kanunen tebligat ellerine ulaştıktan en geç 15 gün sonra savunmalarını göndermek zorundalar. Bugün 2 ayı geçmiş bulunuyoruz ve bir gelişme yok.

Bir kaç hafta önce kaymakamlığa gidip sorduğumuzda savunma gelmiştir, komisyonda inceleme devam ediyordur denmişti. Kanunen heyet 6 ay içinde sonuçlandırmak zorunda, bakalım..

Bu arada Yüce Auto bana da ücretsiz boyama ve 1 bakım teklif etmişti.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mistery;634354
ben henüz iş yoğunluğumdan başvuru bile yapamadım. trabzon servise vasvuracagim. gelisme oldugunda kesin burda paylasirim. bence facebookta bir magdurlar grubu kurup sosyal ortamlarda calisma yapalim. marka algısı bozulur korkusuna kapilmalari gerekir. yoksa bizim zararlarikiz en az 5000 tl olarak bizde kalir.

Olabilir abi change.org da şikayet oluşturulmuştu ben imzaladım imzalamayan varsa linkini buraya bırakayım. Ama herhangi bir gelişme var mı emin değilim.   https://www.change.org/p/yüce-oto-skoda-nın-kronik-vernik-atması-olan-araçları-geri-çağırması-ve-değiştirmesi

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugun servise gittim vites topuzundaki soyulmayi gosterdim. pazartesi parca gelir degisirtiririz dediler.

vernik atmasinin da pazartesi resmini cekip yüce otoya gondereceklermis bakalim ne teklif edecekler bana.

ben istedigimde boyama hakki+3000-4000 arasi bir para isteyeceegim. eger 3000 alti teklif ederlerse tuketici heyetine basvurmayi dusunuyorum.

bites topuzunda kucuk bir soyulma vardı. hemen degsitirelim demeleri hosuma gitti ama acaba yan sanyi falan mi takacaklar diye se isgilliyim. servis orijinal parca takar degil mi sikinti olmaz yani insallah.