škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

160 Bin TL'ye İkinci el Super B alınır mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;652080
2017 yılı 29.07 tarihinde aracımı 2.el olarak 32.5km de aldım 125000 liraya sıfırı da o zaman 160 000 diye hatırlıyorum. Yaşım genç ancak her zaman sedan ve geniş araçlara karşı hevesim fazlasıyla vardı hatta o zaman ya neden 320, a4 almadın passat almadın gibi akıl verenler çoktu ama iyi ki SuperB prestige almışım cam tavanı da olsa tam olacaktı :)
Sizin için BMW den sonra SuperB geçişi performans açısından açıkçası üzebilir 1.6 tdi performans açısından süper süper bir araç değil ama kötü de anlamına gelmiyor tabi. Sizi donanım konusunda hiç üzmeyecektir
Elektrikli Bagaj, anahtarsız giriş-çıkış, ambians, şemsiye, hafızalı koltuk, ön ve arka koltuk ısıtma, f1 VS gibi bir çok kolaycı ve görsel güzelliklere sahip aklıma gelen.
Yakıt konusunda ise ben agresif kullanmayı sevmem 30m ileride ışık kırmızı yanıyorsa ona bile dikkat edip ayağımı gazdan çekerim yeşile denk gelebilmeyi denerim :D uzun süreli yakıt ortalamam 5,8. 15 gün önce tatile gittim uzun yolda 4,5 5 arası yakıt ortalamam vardı.
Aracın genişliği konusu ise muhteşem arkada oturanlar dairede gibi zaten. Bagaj desen konteyner. Konfor harika, motor sesi orta halli, yol sesi normal ölçülerde passat tan sessiz ayrıca.
Ben aldığım günden beri bir kez pişman olmadım çok beğenerek kullanıyorum param olsa 200bine de alırım 2.el. BMW, Mercedes, audi sınıflarının D segmentine geçiş yapmam diye düşünüyorum her türlü bakım, parça gibi durumlarda 2 kat daha fazla para yiyorlar.
Tamamen tercih ve zevk meselesi hakkınızda hayırlısı olsun.

Genç arkadaşımın yazısına sonuna kadar katılıyorum.

Bu konular göreceli olmakla beraber şahsen ben Mercedes S400/600-E350 4 matic E220 CDI  - GLC 220 4 matic  - ... BMW 520i - 320d xdrive - 525d xdrive a bindim kullandım. Mercedes benim için anladım ki S demek.  BMW 525 xdrive demek.

Ülkemizin vergi politikaları ve buna benzer (servis,yedek parça,2.el, yolarda ki radarlar, yolların konforu) konulara baktım. boyum 1.98 bunu da ekleyerek aniden superb karar verdim 2015 Aralık'ta özel sipariş geçtim (prestige) 2016 Şubat sonu aldım. İyi ki almışım.
1 sene sonra yine özel sipariş Kodiaq 4x4 prestige aldım.

Türkiye'de kişi başına düşen araç sayısı düşük olsa da, şehir konsantrasyonu yüksek olduğu için güniçi devamlı trafik oluyor ve hız yapma şansınız yok zaten iyi birşey de değil...

Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Ben çok memnunum. Yine alacak olsam Türkiye'de bunları alırım. Çok çok param varsa 2014/16 S350 4matic.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim tercihim her zaman yüksek model, az km olmuştur. Temiz bir prestij bulursanız tadından yenmez olur. 5-6 yaşındaki premium araçlar artık masraf zamanı yaklaşan araçlardır. Bütçeniz varsa onların yenisini alın, yoksa hiç gereği yok  süperb hem donanım hemde konfor olarak oldukça yeterli bir araç. Aynı fabrikanın üretimi passata ben olsam 30-40 k fazla ödemezdim.

Çevrimdışı sepulturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba.  

yaklaşık 10-15 farklı araç markası ile ilgilendim.
sonunda da yeni ekranlı 2017 passat impression aldım

cevaplarınız için teşekkür ederim.
sorunuz olursa yanıtlamaya çalışırım