škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

160 Bin TL'ye İkinci el Super B alınır mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sepulturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba.

Aracımı sattım ve yeni araç almam lazım.

Bugüne kadar hep passat bakıyordum ama araç fiyatında aşırı bir şişkinlik var.
2014 modele 180 bin isteyeni mi sorarsınız, pert araca dolu diye dünyaları isteyeni mi ...

İlanlara bakarken super B dikkatimi çekmeye başladı, özellikle gündüz ledi çok sade ve karizmatik duruyor.

Fakat burada okuduğum bazı teknik sorunlar da canımı sıkmadı değil. Ama anladığım kadarı ile kronik bir sorun yok araçta.

Sorum şudur: 160-165 civarı nakitiniz var. bu paraya cam tavanlı 1.6 dizel otomatik 2. el 50-80.000 km arası bir prestige paket super b alır mıydınız ? hayır ise hangi aracı önerirsiniz?
cevaplar için teşekkür ederim.
(eski aracım 2007 E60 BMW 520d )

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı diziseti

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence 70 bini falan görme ama süperb alınır 40 50 bin arası al pişman olmazsın

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim arkadaş bu sene  sıfır impression model dizel passatı 180 bin tlye aldı . iyi denk getirdi .
şayet engelli plakalı araç almamış olsaydım 160 bin tl gibi miktarı 2. el  süperb passat gibi üst sınıf sanılan ama orta sınıf olan arabalara bağlamazdım .
ülkemizde vergi rezaleti yüzünden çuval paralar istenen bu araçlar aslında kapının önüne getirdiğiniz anda bu muymuş bu kadar para eden araba diyorsunuz.

satıcıların soyguncu hilekar iğrenç tavırları yüzünden 2. ele karşı olan biriyim . ama gerçekten dürüst bir satıcının temiz km düşük arabasına denk gelseydim bu parayı mercedesten başkasına vermezdim.

diyelim böyle araç denk gelmedi giderdim  bayileri gezer hoşuma giden sedan kasa sıfır araç alır çıkardım . şu an skoda kampanya yapıyor belki uygun bir ödeme planıyla sıfır alırsınız. araçların her ay değer kazandığı ülkemizde 2. el alıp riske girmeye gerek yok
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2019, 20:06:27 Gönderen: devran23 »

Çevrimdışı sepulturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
HoşbulduK :)

arkadaşlarım piyasanın ve fiyatların ne rezillikte olduğunu hepimiz görüyoruz.

160 bin tl önceki algılarımıza göre yüksek bir para gibi görünse de şuan ne yazık ki orta segment alamayacağınız bir para haline geldi.

3 aracım oldu bugune kadar hepsi bmw idi. şimdi bu paralara yine bmw mercedes ilanlarına bakıyorum, 2015 ve üzeri için konuşursak: dizel araç zaten alamıyorum/bulamıyorum  bulduğum benzinli araç ilanlarının çoğu da pert veya değişen parça çok. (aklıma direk ciddi bir kazası vardır mutlak diyerek kapatıyorum ilanı)

bir yandan da çok km yapmış araç almak istemiyorum haliyle.
hepsini bir araya getirince super B mantıklı geliyor bana.
durum bundan ibarettir :)

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2. el dizel - benzin fiyat farkını bilmiyorum ancak benzine azıcık sıcak bakıyorsanız ve az km yapıyorsanız 1.4 150 hp act ile dizelden daha keyifli ve sessiz . 2, el daha az km yapmış benzin bulabilirsiniz .

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba, öncelikle ben de yakın zamanda 2016 bir süperb 1.6tdi dsg style paket araç sahibi olarak forumda yeniyim.2 ay önce aracımı aldım 50.000 kmde tamamen hatasız boyasız temiz kullanılmış bir araç. bu süre boyunca da bu durumun aksini gösteren bir şeyle şükür ki karşılaşmadım.
aracı 140bin tl ye aldım ve çok memnunum bu fiyatta ve temiz style veya 5-6 bin veya 10 bin fazla verip prestige paket bulursanız mevcut vergi uygulamalarını düşünürsek paranızın hakkı olan konforlu bir d segment araç sahibi olabiliirsiniz.aceleniz yoksa 2-3 ay bekleyip benim aldığım araç özelliklerinde anı fiyata prestige paket dahi bulabilirsiniz. şimdiden ne alırsanız hayırlı olmasını dileirm..

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bence yukarıda ilan bilgisi verilmiş araç baya dolu ve km de çok yüksek değil. düşünülebilir.

2010 önceci 520 d BMW kullandıktan sonra , 1,6 dizel süperb de sizi üzecek tek şey performansı olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı sepulturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mojaverock;652061
2. el dizel - benzin fiyat farkını bilmiyorum ancak benzine azıcık sıcak bakıyorsanız ve az km yapıyorsanız 1.4 150 hp act ile dizelden daha keyifli ve sessiz . 2, el daha az km yapmış benzin bulabilirsiniz .

düşündüm onu da fakat passat için konuşursak fiyat farkı çok yok aralarında.

Dolu bir 1.4 150bg de aynı donanım dizelden yüzde 5 civarı daha ucuz.
dizel 160 ise benzinli 152 civarı.

Çevrimdışı sepulturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metin_yesil;652062
merhaba, öncelikle ben de yakın zamanda 2016 bir süperb 1.6tdi dsg style paket araç sahibi olarak forumda yeniyim.2 ay önce aracımı aldım 50.000 kmde tamamen hatasız boyasız temiz kullanılmış bir araç. bu süre boyunca da bu durumun aksini gösteren bir şeyle şükür ki karşılaşmadım.
aracı 140bin tl ye aldım ve çok memnunum bu fiyatta ve temiz style veya 5-6 bin veya 10 bin fazla verip prestige paket bulursanız mevcut vergi uygulamalarını düşünürsek paranızın hakkı olan konforlu bir d segment araç sahibi olabiliirsiniz.aceleniz yoksa 2-3 ay bekleyip benim aldığım araç özelliklerinde anı fiyata prestige paket dahi bulabilirsiniz. şimdiden ne alırsanız hayırlı olmasını dileirm..

benim de niyetim temiz bir prestige paket düşürmek ama hala tam içime sinen bir şey olmadı.

style paket de güzel ama prestige paket varken onu alırsam aklım yine prestige de olcak muhtemelen :)
Alıntı yapılan: DOĞUSER;652067
bence yukarıda ilan bilgisi verilmiş araç baya dolu ve km de çok yüksek değil. düşünülebilir.

2010 önceci 520 d BMW kullandıktan sonra , 1,6 dizel süperb de sizi üzecek tek şey performansı olur diye düşünüyorum.

36 yaşına girmek üzereyim, artık ani 0-100 hızlanmaları yapmıyorum. oldum olası da yanlama vs gibi hareketleri sevmedim , sevene de saygım var (uygun yerlerde yapılırsa)
o yüzden BMW den sonra komforlu fakat perforsı düşük araca binmek sorun teşkil etmeyecektir. Yakıt tüketimi de cabası :)

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
2017 yılı 29.07 tarihinde aracımı 2.el olarak 32.5km de aldım 125000 liraya sıfırı da o zaman 160 000 diye hatırlıyorum. Yaşım genç ancak her zaman sedan ve geniş araçlara karşı hevesim fazlasıyla vardı hatta o zaman ya neden 320, a4 almadın passat almadın gibi akıl verenler çoktu ama iyi ki SuperB prestige almışım cam tavanı da olsa tam olacaktı :)
Sizin için BMW den sonra SuperB geçişi performans açısından açıkçası üzebilir 1.6 tdi performans açısından süper süper bir araç değil ama kötü de anlamına gelmiyor tabi. Sizi donanım konusunda hiç üzmeyecektir
Elektrikli Bagaj, anahtarsız giriş-çıkış, ambians, şemsiye, hafızalı koltuk, ön ve arka koltuk ısıtma, f1 VS gibi bir çok kolaycı ve görsel güzelliklere sahip aklıma gelen.
Yakıt konusunda ise ben agresif kullanmayı sevmem 30m ileride ışık kırmızı yanıyorsa ona bile dikkat edip ayağımı gazdan çekerim yeşile denk gelebilmeyi denerim :D uzun süreli yakıt ortalamam 5,8. 15 gün önce tatile gittim uzun yolda 4,5 5 arası yakıt ortalamam vardı.
Aracın genişliği konusu ise muhteşem arkada oturanlar dairede gibi zaten. Bagaj desen konteyner. Konfor harika, motor sesi orta halli, yol sesi normal ölçülerde passat tan sessiz ayrıca.
Ben aldığım günden beri bir kez pişman olmadım çok beğenerek kullanıyorum param olsa 200bine de alırım 2.el. BMW, Mercedes, audi sınıflarının D segmentine geçiş yapmam diye düşünüyorum her türlü bakım, parça gibi durumlarda 2 kat daha fazla para yiyorlar.
Tamamen tercih ve zevk meselesi hakkınızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2. el BMW veya Mercedese geçmek istiyorum ancak 2. elde satıcı ve ekspertiz firmalarının yaptığı çakallıkları görünce cesaret edemiyorum. Aracı satmak bir bela almak ayrı bir bela.
Bence şuan en mantıklı tercih sıfır km Style paket superb. Prestige pakette ek olarak deri koltuk, otomatik bagaj ve ambiyans aydınlatma var fakat aradaki fiyat farkı 57 bin tl. Yıllık km ve performans beklentinize göre benzinli veya dizel tercih edilebilir ikiside aynı fiyat. En azından sıfır araç 3-5 yıl sorunsuz kullanılır.

Çevrimdışı sepulturgay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;652080
2017 yılı 29.07 tarihinde aracımı 2.el olarak 32.5km de aldım 125000 liraya sıfırı da o zaman 160 000 diye hatırlıyorum. Yaşım genç ancak her zaman sedan ve geniş araçlara karşı hevesim fazlasıyla vardı hatta o zaman ya neden 320, a4 almadın passat almadın gibi akıl verenler çoktu ama iyi ki SuperB prestige almışım cam tavanı da olsa tam olacaktı :)
Sizin için BMW den sonra SuperB geçişi performans açısından açıkçası üzebilir 1.6 tdi performans açısından süper süper bir araç değil ama kötü de anlamına gelmiyor tabi. Sizi donanım konusunda hiç üzmeyecektir
Elektrikli Bagaj, anahtarsız giriş-çıkış, ambians, şemsiye, hafızalı koltuk, ön ve arka koltuk ısıtma, f1 VS gibi bir çok kolaycı ve görsel güzelliklere sahip aklıma gelen.
Yakıt konusunda ise ben agresif kullanmayı sevmem 30m ileride ışık kırmızı yanıyorsa ona bile dikkat edip ayağımı gazdan çekerim yeşile denk gelebilmeyi denerim :D uzun süreli yakıt ortalamam 5,8. 15 gün önce tatile gittim uzun yolda 4,5 5 arası yakıt ortalamam vardı.
Aracın genişliği konusu ise muhteşem arkada oturanlar dairede gibi zaten. Bagaj desen konteyner. Konfor harika, motor sesi orta halli, yol sesi normal ölçülerde passat tan sessiz ayrıca.
Ben aldığım günden beri bir kez pişman olmadım çok beğenerek kullanıyorum param olsa 200bine de alırım 2.el. BMW, Mercedes, audi sınıflarının D segmentine geçiş yapmam diye düşünüyorum her türlü bakım, parça gibi durumlarda 2 kat daha fazla para yiyorlar.
Tamamen tercih ve zevk meselesi hakkınızda hayırlısı olsun.
Ayrıntılı cevap icin teşekkür ederim.
Ben de sizin gibi düşünüyorum. Ayrıntılı özellikleri hoşuma gidiyor Prestige paketin.
Ama ara ara da aklım premium markalara kaymıyor degil.
Eylül Ekim Kasım ikinci el araçlar bollaşacak. Kısmetimizde ne varsa onu yaşayacağız artık

Alıntı yapılan: Wolowow;652083
Biraz bütçeyi yükseltip 14 model e180 alınır
Mercedes E kasa da hoşuma gidiyor ama ;
1 benzinli oluşu
2 156 bg nin kasaya göre küçük oluşu ( bu konuda çok yorum okudum)
3 yakıt sarfiyatı beni düşündürüyor

Ama bugün 180e alsam 2 yıl binip 200 gibi bir rakama satabilme ihtimali de
guzel gelmiyor değil.

Alıntı yapılan: Forever;652127
Bende 2. el BMW veya Mercedese geçmek istiyorum ancak 2. elde satıcı ve ekspertiz firmalarının yaptığı çakallıkları görünce cesaret edemiyorum. Aracı satmak bir bela almak ayrı bir bela.
Bence şuan en mantıklı tercih sıfır km Style paket superb. Prestige pakette ek olarak deri koltuk, otomatik bagaj ve ambiyans aydınlatma var fakat aradaki fiyat farkı 57 bin tl. Yıllık km ve performans beklentinize göre benzinli veya dizel tercih edilebilir ikiside aynı fiyat. En azından sıfır araç 3-5 yıl sorunsuz kullanılır.
Benim bildiğim kadarıyla style ile Prestige arasında başka farklar da var
Çok uygun fiyatlı bir style bulmazsam Prestige paket almayı düşünüyorum.
Bunun da en büyük sebebi son bindiğim e 60 o kadar boştu ki
İnanın araçta park sensörü bile yoktu, klima manuel idi.
Ekspertiz konusunda size sonuna kadar katılıyorum.
Hatta galericilerin de kabaca yüzde 95i ayni
Bütün kusurlar yumuşatarak giriliyor. İnsan artık kimseye güvenemiyor.