škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

19 inç jant önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;636423
Özellikle de 19 inç kullanan ve deneyimlerini paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa lastik önerilerini paylaşabilirlerse çok faydalı olacaktır

Pirelli olmasın da :)
 michelin ps4 düşünüyordum, good yearın efficient grip serisinin daha sessiz olduğunu gördüm lastik değişim zamanı gelince goodyear alacağım. (ps4 72d good year 70db).
 yerli üretim 19 ebatta uygun lastik olmadığı için yerli marka alamıyoruz.

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb için en ideali 18 janttır. 19 alarak millet dışarıdan baktığında güzel görecek diye konfordan ödün vermeyin. Ayrıca 19 jant ve lastik fiyatları çok yüksek.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015te aracı alırken bayideki tüm araçlar 19 jantlı idi. Ben de korkarak aldım ama hiç konfor sorunu yaşatmadı bize. Aracın yayları gayet yumuşak. Hatta amortisörleri biraz daha sert olabilirmiş salınımları engellerdi. Arka koltukta oturunca arabanın tekne gibi sallandığını hissediyorsunuz.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;636451
Pirelli olmasın da :)
 michelin ps4 düşünüyordum, good yearın efficient grip serisinin daha sessiz olduğunu gördüm lastik değişim zamanı gelince goodyear alacağım. (ps4 72d good year 70db).
 yerli üretim 19 ebatta uygun lastik olmadığı için yerli marka alamıyoruz.

Bugün jant satan bir yere uğradım replika 19 jant takımına 2400 ve kumho ps71 serisi 4 lastiğe de adet fiyatı olarak 500 TL istedi, ancak hem replika jant hemde kumho buradan okuduğum kadarı ile sağlıklı değil. Sizin almaua karar verdiğiniz Goodyear da belirli bir seri var mıdır.

Son olarak sizin Kumho ps71 serisi lastiklerle ilgili bilginiz var mıdır.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/results.html?w=235&h=40&r=19&l=92&s=Y&type=size
 LASTİK bu. serisini yanlış hatırlamışım. 68db imiş gürültü düzeyi. p7ler 72 db. 3db yarı yarıya sesin azalması demek.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;636466
https://www.goodyear.eu/tr_tr/consumer/tires/results.html?w=235&h=40&r=19&l=92&s=Y&type=size
 LASTİK bu. serisini yanlış hatırlamışım. 68db imiş gürültü düzeyi. p7ler 72 db. 3db yarı yarıya sesin azalması demek.

Teşekkürler, kumho nun iki katından fazla kumho nun bu kadar uygun olması şüphe uyandırıyor zaten

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cenk_139;636475
Teşekkürler, kumho nun iki katından fazla kumho nun bu kadar uygun olması şüphe uyandırıyor zaten

Geçen ay koredeydim. Tüm araçların üzerinde Kumho, hankook ve nexen var. yabancı lastik görmedim. Bu markalarda çok kötü olmasa gerek. Kumhoda çok seçenek var, bizim ülke iklimine uygun olanını bulmak önemli galiba.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;636485
Geçen ay koredeydim. Tüm araçların üzerinde Kumho, hankook ve nexen var. yabancı lastik görmedim. Bu markalarda çok kötü olmasa gerek. Kumhoda çok seçenek var, bizim ülke iklimine uygun olanını bulmak önemli galiba.

Öyle görünüyor galiba, sanırum volkswagen ve mercedes bazı modellerinde kumho lastik koyuyormuş.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim lastikteki sıkıntım sesi idi. Yerli alternatif de yok şimdilik. Bu yüzden en sessiz lastik olan goodyear tercih ederim zamanı gelince. 3 yıl ve 35000 km yeni oluyor daha.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;636485

Benim araçta da Kumho Ecowing var. Yakıt tüketimi ve fren mesafesi iyi. Ses düzeyi de muadillere göre düşük idi.

Ben memnunum Kumho'dan. Hankook kullanan arkadaşlarım var, onlar da çok memnunlar hatta başka marka almayız diyorlar :)

Nexen için aynı şeyi söyleyemeceğim ama. Kimse sorduysam bin pişman :D

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;636520
Benim araçta da Kumho Ecowing var. Yakıt tüketimi ve fren mesafesi iyi. Ses düzeyi de muadillere göre düşük idi.

Ben memnunum Kumho'dan. Hankook kullanan arkadaşlarım var, onlar da çok memnunlar hatta başka marka almayız diyorlar :)

Nexen için aynı şeyi söyleyemeceğim ama. Kimse sorduysam bin pişman :D
Nexen uğultu yapar. 2 sene kullanmak zorunda kaldim eski aracimda. Tecrübeyle sabit.

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazlık lastiklerde hiç riske girmedim ama kışlıklarda nexen, kumho, aurora ve barum kullandım. Nexen ve barumdan çok çok memnun kaldım. Kumho wi31 kuru zeminde mükemmel ama ıslak performansı çok kötü.
Yazlık lastik için 215/55/17 Barum Baravuris 3HM aldım. Bu zamana kadar başka lastik kullandığıma pişmanım.
Kışlıklardan sonra araçta değişiklik olmadı yani çok konforlu değil ses seviyesi 71 dB, sürekli müzik dinlediğim için beni rahatsız etmiyor. Yakıt etiketi E olmasına rağmen tüketim düştü. Islakta kullanmadım fakat kuru yol tutuşu tam istediğim gibi, çok kararlı, stabil ve sert kullanımda patinaj yok. Virajlarda araç takla atacak diye korkuyorum, ön ve arkadan kesinlikle kopmuyor.
Bir lastiği en fazla 25bin km kullanan birisi olarak ses, tüketim, lastik ömrüne kesinlikle önem vermem, yere sağlam tutunsun yeter.
Günümüzde büyük lastik üreticileri çevre dostu lastiklere geçtiler, yakıt tüketimi genellikle B, tabiki bu lastikler yerle daha az temas edip sürtünmeleri az olduğu için tüketimde yol tutuşta düşük oluyor.

Çevrimdışı Wolowow

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 235/45/18 marshal kullanıyorum çok memnunum

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracımı 17 jant ile almıştım..sonra küçük geldiğini düşünerek 18 replika jant ile değiştirdim  2 yıl oldu çok memnunum..aldığım jantlar pegasus diye geçiyor orjinalinden bir fark göremedim..

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Falken marka lastiklerin balansı çabuk bozuluyor,lastikte patlama olmadığı halde balans bozuldu tekrar yaptırdım.Bu marka lastik kullananlar dikkat etsin,özellikle 120 den sonra titretme bariz şekilde belli oluyor.Aslında yerli üretim Çankırıda üretiliyormuş fakat bu probleme çözüm bulmaları gerekiyor,kullanıcı yorumlarını okudum hep aynı balans sorunu..