škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

19 inç jant önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımızda 17 inç zeus jantlar var, 19 inç phoneix antrasit jantlarla değiştirmek istiyoruz. Biraz araştırdım ama sizlerinde fikrini almak istiyorum konfor açısından çok kayıp yaşar mıyız, bir de jant için daha önce fiyat alan arkadaşlar varsa paylaşabilir mi.

Lastik içinde sanırım Michelin ps4 başarılı yaklaşık tane fiyatı da 1000 TL civarı, sizin önerebileceğiniz başka marka-model varsa paylaşabilir misiniz. Açıkçası benim aklım Nokian da, octavia aracımızda kış lastiğini kullanıyoruz ve çok memnunuz bu araçtada 4 mevsim almak istiyoruz bu markada hep aklımda.

Son olarak orjinal Skoda jantı dışında siz hangi markaların jantlarını önerirsiniz, yardımlarınızı bekliyor olacağım.

İyi akşamlar.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2018, 22:31:21 Gönderen: cenk_139 »

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
17 janta alışmış biri olarak size 19 jant oldukça konforsuz gelecektir başta bunu bilerek alın. Kendi aracım 18 konforundan memnunum fakat 17 sürdüğümde aradaki fark belli olurken 17-19 arasındaki geçiş çok daha fazla hissedilecektir. Eğer illa 19 olsun demiyorsanız hem görsel hem konfor açısından 18 jant da beklentilerinizi karşılayacaktır. İmkanınız varsa jantta orijinalden şaşmayın.

Lastik olarak da michelin, continental, nokian benim için 3 seçenek her zaman. Bunlardan birini seçerseniz sorun yaşamazsınız.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13988]cenk_139[/MENTION]

19 una bindik hep çok memnunuz 17 jantli Passattan fersah fersah daha konforlu 19 haliyle :))

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13525]fairfight[/MENTION] görüşleriniz için teşekkürler aracı 2.el olarak yenü aldık ve açıkçası zeus 17 inç jantlar biraz ufak kalıyor gibi geliyor araca bir alışmışlık henüz yok doğal olarak, marka önerileriniz içinde teşekkürler.
 [MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] fikirleriniz için teşekkürler benim de tercim 19 ancak konfor farkından çekincem var biraz ancak sizin gibi bir çok kullanıcı konfor açısından pek bir probşem olmadığını belirtmiş.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
19 ve 18 jantlarda lastikleri minumum basınç değerlerinde kullanırsanız (32 psi ve altında)  konfor olarak sorun yaşamayabilirsiniz. Ama 19 jantta balon yapma şikayetlerinin olduğunu bayinin kendi ağzından bizzat öğrenmiştim. Bir kullanıcınında şikayet amaçlı geldiğini yine bir başka bayide görmüştüm. Lastik markasından, kullanıcı hatasından yada kullanıldığı yolun bozukluğundan mıdır bilemem ama 19 jantta bu tür şikayet durumları da mevcut. Ben 18 jant pirelli kullanıyorum 32 psi nin üstüne çıktığım anda konforun azaldığını hissediyorum. Lastik markasından kaynaklı da olabilir. Kaliteli bir lastikle umarım sorun yaşamazsınız. Hayırlı günler dilerim.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2018, 16:19:53 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14922]Rifle44[/MENTION] henüz araştırma içerisindeyim zaten değerli fikirleriniz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13988]cenk_139[/MENTION]

Hocam arabanın görünümünü çok etkiliyor ben daha forumda balon yaptı taş gibi diyen bir kişi bile duymamisken asıl 19 jant ile yol tutuş konfor eğrisinin çok daha iyi olduğu düşüncesindeyim.Superbin süspansiyonları samimi olarak söylüyorum 19 jant ile çok rahat başa çıkıyor ve aracın verdiği güven artıyor.Millet C segment hb araçlara 18 jantla biniyor Kaski 3008 gibi Suv lar da 19 jant ve Superbe göre tek kelimeyle kütük gibiler hiçbir sorun yasanazsiniz alın binin yol tutuşu ve verdiği güven çok daha mutlu hissettirecek emin olabilirsiniz 17 jant bu aracın bu kasanın altında iyi durmuyor :) Konfor olarakta emin olun beni rahatsız etti diyecek bir konforsuzluk yaşama şansınız yok daha önce Mercedes E serisi felan surmediyseniz :)

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda 17 jant var konforundan çok memnunum. Arkadaşın 18 jantli aracına bindim, yolların bozuk olduğu bir şehirde yasıyor ve bildiğiniz kütük gibi geldi. Arkadas araci cok esirgemeden kullanir ve heryerinden ses geliyor daha 25bindeki aractan. Bana gore kullandiginiz guzergah çok onemli, yollar bozuksa 19 janttan uzak durun.
Benim araç michelin primacy 3 ile gelmişti ve çok kötü bir lastikti, sert kullanımda sürekli patinajdaydi. Garip gelir belki ama öneri üzerine kışlık kumho aldım çok memnun kaldım geçen yazda kullandım. Eski aracımda kullanıp memnun olduğum Continin yan ürünü Barum yazlik lastik aldım 300tl ye ve tam istediğim gibi ne patinaj nede virajda kayma yapmıyor.
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2018, 22:53:08 Gönderen: Forever »

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14601]Cagri33[/MENTION] kesinlikle ben de aynı şekilde 17 inç jantın superb e küçük kaldığını ve 19 inç in de tam tersi görün0m olarak m0thiş bir hava kattığını düşünüyorum. Henüz Mercedes E serisi kullanamadık :) ama inşallah bir gün nasip olur. Diğer görüşlerinizde tam aradığım detaylar tekrardan teşekkür ederim.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aşağıda verdiğim linkte daha önce sizinkine benzer bir konu açılmıştı. 19 ile 18 jant ebatları karşılaştırılmış, ebatların artıları eksileri ve lastik markalarının bu konudaki rolünden bahsedilmişti. Konuyu yorumlayan arkadaşların tecrübelerden de faydalanabilirsiniz.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=34061

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Superb gibi yumusacık bir araçta 17 jantla 32 den fazla hava vurduğumda takır tukur gidiyorum . Sağolsunlar heryer çukur , kasis , yama ... Yollarınız güzelse değerlendirin 19 aracı başka gösteriyor ...

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14922]Rifle44[/MENTION] link için teşekkürler orada da kullanıcılar aynı şeylerden bahsetmişler, lastik olarak o zamanlar için continental cs5 i çok övmüş acaba şu an için hangi marka-model  önerirsiniz

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda bizzat kullanıpta memnun kaldığını söyleyen arkadaşlara sormak daha doğru olacaktır. Benim tek söyleyebileceğim 18 jantta pirelli almayın. Ama 17 de yada 19 da nasıldır bilemem. Bazı markalar farklı lastik ebatlarında beklenen performansı veremeyebiliyor.

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle de 19 inç kullanan ve deneyimlerini paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa lastik önerilerini paylaşabilirlerse çok faydalı olacaktır

Çevrimdışı cenk_139

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada bugün fiyat sordum doğuştan, orjinal 19 inç Phoenix Antrasit için tekine 2.660 TL fiyat verdiler bu fiyattan %30 indirim varmış