škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

18' pirelli lastik sesi ve araç yalıtımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İyi günler.
Almış olduğum araçta pirelli marka lastikler var. İnanılmaz ses oluyor. Bakıma gittiğim servisteki arkadaş pirelli lastiklerin çok ses yaptığını söyledi.  Sadece lastikleri değişsem bu sesi büyük ölçüde kesmiş olur muyum yoksa arabaya ilave olarak yalıtım yapmak gerekir mi?

Bir de Hangi marka lastik almalıyım
« Son Düzenleme: 23 Eylül 2017, 16:49:35 Gönderen: ecz.taha »

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sıkıntı benim araçta da var. İnanılmaz bir yol sesi geliyor. Benim ustam da aynı şekilde lastiklerden dedi. Tam kesilmese bile azalacağına inanıyorum,

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kiralık olarak sürdüğüm octavia da Michelin lastikler vardı. İnanılmaz sessiz kalıyor bunun yanında. Çok moral bozucu. Yalıtım konusunda octavia dan çok daha iyi olacağını beklerdim superb in. İnşallah sadece lastik değişince düzelir

Hangi marka lastik almalıyım peki

Çevrimdışı Kazimt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
60 km/h hızla giderken bile ses dikkatimi çekiyor. Lastiklerden olabilir diye lastik özelliklerine baktım.  Mchelin ile ses yalıtım olarak aynı özelliğe sahip diye gördüm. Hatta araç üzerindeki lastik fiyatı mıchelinden daha fazla. Yakıt Ekonomisi olarak Michelin den üstün.
Peki neden bu ses fazla :)

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
prelli p7 c marka ve model olarak sert , ölçümler kaymak asfaltta yapılıyorsa ses seviyeleri yakın olabilir . prelliler bazı asfaltlarda coşuyor , içerde uğultu bile yapıyor . Yumuşak lastikler o tırtıklı asfatlarda daha az ses yapıyor . Yakıt tasarrufu performans ve lastik ömrü  açısından iyi olabilir ama değişirken kesinlikle yumuşak lastik tercih edicem ...

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Peki arabaya ekstra yalıtım yapılmalı mı. Ne kadara yapılıyor. Nereye yaptırmak lazım.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Lastik hava basıncınız kaçta kullaniyorsunuz acaba? Ben de can sıkıcı bir durum olmadı bazı bozuk kalitesiz sehirlerarası yollarda hissettiriyordu ama.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik sesi goreceli bir olay, dinlersen hepsinde var. ben kislik lastiklerle geziyorum, surekli teyp acik oldugu icin hic ses duymuyorum. Lastigin yol tutus ve konforundan memnunsan ses icin 3000₺ verilmez.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Haklısınız. Belki de biraz bekleyip alışmaya çalışmalıyım.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cam çok az dahi açık olsa inanılmaz seviyede ses geliyor bende zorunlu olmadıkca seyir halinde camı açmıyorum. Pürüzlü asfaltta ses çok daha fazla geliyor pirelliden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca lastik havası hakkında da şunu söylemek istiyorum diğerlerini bilmem ama 18 inç jant için 32 üstündeki basınçlarda kasis ve hız kesicilerde araç rahatsız ediyor hem ses hem salınım olarak. Lastik havası en fazla 33 ü bile geçmeneli diye düşünüyorum.(Her ne kadar  ekonomik sürüş için fabrika değerleri  2.5 bar yani 36 küsür olsada)

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
235 taban genişliği olan lastiklerin maliyeti yüksek ve çeşitlilik zor. onun yerine 225 mm lastik takabilir miyim.

lastik ölçülerim : 235/45/r18 94v

bazı sitelerde lastik ölçüsü hesaplama araçları vardı. sapmanın en ideal %3 olması gerektiği, az veya çok olursa problem olacağı yazıyor. çok anlamadım işin doğrusu

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımda 235/45/18 ölçülerinde yerli üretim (Petlas) Milestone Blaster marka (C/C/71 etiketli) lastikler mevcut. Kullanmadan önce bazı endişelerim vardı ama gerçekten çok kaliteli çıktı, fiyatı ise oldukça hesaplı.

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta 235/45/18 Kumho KU31 ECSTA SPT 98W lastik mevcut. Muadili diğer markalara göre daha hesaplı ve performans gürültü vs vs diğerlerinden farklı değil. bence düşünülebilir. Kaldıki geçen bayiye gittiğimde yeni araçlarda kumho olanlarda mevcuttu.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hem milestone hem de kumho nun etiketine göre db değerleri yüksek gibi gördüm