škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

22. hafta sonrası superb (Yalıtım)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;603857
Bu değişiklik üst versiyonlarda sanırım.Benim aracımda bunlar mevcut değil.Bugün dikkatimi çekti stepnede lastik mıcxhelın 205 55 16,aractaki Fulken 215 60 16.Saç jant.Sizlerde de mi, aynı durum söz konusu..Kaliteyi stepneye koymuşlar.215 60 16 olsaydı yanına eş alır kullanırdım

Benimkinde üzerindeki lastikler Michelin Primacy 3 215/60/16 geldi. Stepnede Conti 205/55/16. Satış temsilcisi stepneye küçük ölçüde lastik konulduğunu söylemişti. Dolayısıyla stepne uzun süre kullanıma uygun değil. Tamirciye gidene kadar. Ben ilk fırsatta stepnedeki lastiğide 215/60/16 ile değiştiricem. Tek merak ettiğim stepnenin ölçüsünü 215/60/16 yaptığımda bagaj altındaki yuvasına sığdıramama gibi bir sorun yaşarmıyım. Deneyen varsa bilgilendirebilirmi.

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;603857
Bu değişiklik üst versiyonlarda sanırım.Benim aracımda bunlar mevcut değil.Bugün dikkatimi çekti stepnede lastik mıcxhelın 205 55 16,aractaki Fulken 215 60 16.Saç jant.Sizlerde de mi, aynı durum söz konusu..Kaliteyi stepneye koymuşlar.215 60 16 olsaydı yanına eş alır kullanırdım

Falken kötü bir lastik değil, bizim piyasada pek bilinmiyor, Japon markası.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sevgili arkadaşlar kasa değişmeden yalıtımda değişme olmaz. Kendiniz ekstra yalıtımlar yaptırırsanız küçük de olsa mutlaka faydasını görürsünüz. VW grubu ödediği ve ödeyeceği tazminatlardan dolayı tasarruf planları yapıyor bu araçların üretildiği platformu 3 nesil daha kullanma kararı alındı. Dolayısı ile kasa değişmeden malzeme ve yalıtımın değişmesini beklememek lazım...

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beko86;603883
Sevgili arkadaşlar kasa değişmeden yalıtımda değişme olmaz. Kendiniz ekstra yalıtımlar yaptırırsanız küçük de olsa mutlaka faydasını görürsünüz. VW grubu ödediği ve ödeyeceği tazminatlardan dolayı tasarruf planları yapıyor bu araçların üretildiği platformu 3 nesil daha kullanma kararı alındı. Dolayısı ile kasa değişmeden malzeme ve yalıtımın değişmesini beklememek lazım...

Zaten yalıtım olarak bu araç sınıfında çok iyi yerlerde.Rüzgar sesi diğer d segment araçlara göre çok geç başlıyor hatta e segmente göz kırpıyor.Lastik konusunda takıntım yok 19 jant pirelli var rahatsız etmiyor araç rüzgar motor yol yalıtımı olarak bence çok çok yeterli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alman forumunda davlumbaz ve sütunlarda ekstra yalıtım olduğu yazıyordu. Hatta birisi
Fabrika dokümanına benzer belgeler koyup yerini göstermişti.

Yani bir fark olsa gerek

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
İnternetten lastik fiyatlarına göz atayım dedim.Falken marka 220 tl.Brıdgestone 475 tl.Arada % 115 fiyat farkı 4 lastikte 1000 tl tasarruf.Skoda neden 1000 tl fazla versin ki.Turkiyede 1 yılda 10 bin adet araç satıldığına göre hesabı siz yapın.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2017, 20:36:29 Gönderen: ringcep »

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;603899
İnternetten lastik fiyatlarına göz atayım dedim.Falken marka 220 tl.Brıdgestone 475 tl.Arada % 115 fiyat farkı var.4 lastikte 1000 tl fark var.Skoda neden 1000 tl fazla versin ki.Turkiyede 1 yılda 10 bin adet araç satıldığına göre hesabı siz yapın.

Arkadasim sansin varmis, stepne ile kurtulmusun. Benim arac 215 60 16 michelin primacy 3 ile geldi. Arkadaslarin aracinda hic adini duymadigim onlarca lastik kullandim. Hic birisi michelin kadar kotu degildi. 5 aylik aracima kislik lastik alirken cope atmaya niyetlenirken lastikcide tesaduf eseri bulunan orjinal 17 jant ile takasa girdik kurtuldum. Kumho kis lastiginide istemeyerek ayni lastikciden aldim fakat kuru zeminde vantuz gibi istesemde kaymiyor.
Michelin ile Hava sicakligi 30 derece uzerindeyken kirmizi isiktan kalkamiyordum. 20 altina dusunce biraz duzeldi yinede berbatti. 1.4 arac 2.viteste 6000devire kadar kesintisiz patinaj cekiyordu. Virajlarda gerilmekten bacaklarim agriyordu.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şikayetim var sitesinde ki lastik yorumları okudum,falken markada ki sorun hep aynı.Balans tutmadığı.Ben genelde bu aracı uzun yolda kullanacağım.Lastikte balanstan kayanaklı titretme ön takımlarıda bozar.Diğer aracımda takılı olan (Berlıngo) 215 55 16 mıchelınle bunları değiştirmeyi düşünüyorum.Bu aracı şehir içi kullandığım için balans çok sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı enmcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam 3 yıldır Octavia A7 1.6 TDI DSG kullanıyordum ve 2 Ocak itibariyle Superb III 1.6 TDI DSG ye geçtim. Eski arabama göre bu gerçekten çok sessiz geldi bana. Umarım ilerde de sorun yaşamam ki ben ses konusunda epey hassas bir adamım. Kimsenin duyamadığı trim sesleri bile beni deli eder.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim lastikler 215 55 17 continental. Gayet memnunum. Kışlık Kumho kullandım. Fiyatına göre çok iyi.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hipek;603991
Benim lastikler 215 55 17 continental. Gayet memnunum. Kışlık Kumho kullandım. Fiyatına göre çok iyi.

Hocam continin hangi modeli ben 205 55 16 ebatta premiumcontact 5 kullanmistim. Sert kalkista sessiz patinaja dusuyordu. Virajlarda kendini erken birakiyordu ama ses konfor iyi idi.
Aslina bakarsaniz simdi kullandigim kislik kumho'dan cok memnunum, kuru zeminde mukemmel araba devrilecek duruma geliyor, yinede kaymiyor. Gurultusu benim icin hic sorun degil yazinda kullanacaktim ama forumda yazin cok kayacagini soyledikleri icin yazlik lastik arayisina basladim.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence hiç arama. Ben önceki arabamda 4.5 sene yaz kış kullandım. hiç sorun yaşamadım. aşırı süratli araba kullanmıyorsan, lastik hava basıncını yazın biraz fazla bas sorun yaşamazsın.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Detaylı söktürüp yalıtım yaptırabileceğimiz ustalar var mı İstanbulda
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2018, 17:57:46 Gönderen: ecz.taha »

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sahibindende araç ilanlarına bakarken bir aracın stepne bölümünde saç üzerinde plastik yada başka bir malzeme olduğunu düşündüğüm bir malzeme gördüm. Aracımda stepne bölümünde direk olarak saç gözüküyor. Sacın üzerindeki parça gözükmüyor. Sizlerde durum nasıl?

https://i.hizliresim.com/Llog8G.jpg

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Tazmanic;644648
Sahibindende araç ilanlarına bakarken bir aracın stepne bölümünde saç üzerinde plastik yada başka bir malzeme olduğunu düşündüğüm bir malzeme gördüm. Aracımda stepne bölümünde direk olarak saç gözüküyor. Sacın üzerindeki parça gözükmüyor. Sizlerde durum nasıl?

https://i.hizliresim.com/Llog8G.jpg

Resimdekiyle aynı görüntü Araç 44.hafta üretimi