škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır araç hakkında (2016 skoda superb)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba değerli forum sakinleri uzun zamandır araştırıp takip ettiğim aracı dün Ankara Skoda Efe den aldım. Teslimatini ayın birinden sonra yapacaklar yani anlayacağınız yakın zaman da  bende Skoda ailesine katilacagim. Sıfır araç alımında tecrübeli arkadaşlara sormak istiyorum teslimat anında yapılması gereken bir şey var mıdır acaba ? İlk kez sıfır araba alıyorum ve teslimat anında bunun buyusune kapılmak istemiyorum her ne kadar çok heyecanlansamda tavsiyelerinizi bekliyorum. Korktuğum tek bir nokta var. Ayıplı (BOYALI, Çizikli vb.) mal satma ihtimalleri cevap verdiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı sera.2002

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, bagaj havuzu ve şaft tüneli için paspas isteyin.Normal paspası zaten veriyorlar.Ben bunları ekstradan istedim, aldım.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Flash bellek anahtalıkta ısteyın buz kurucusu varmı onuda mutlaka kontrol edınız :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzin kapağinda bulunan buz kaziyici demek istemis sanirim arkadas

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
anladım saolun aslında değinmek istediğim nokta sıfır araçta boya olup olmayacağı önceden kucukte olsa hasar alıp almadigi.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Öncelikle hayırlı olsun.Bende yılbaşından sonra teslim alacağım.MTV vergisinden dolayı.Hediye olayını pazarlık aşamasında yapsaydınız teslimde rahatlıkla alırdınız.Ben öyle yaptım.Sipariş formunada yazdırdım sonradan sakatlık olmasın diye.Boya koruma-Saç karter muhafaza-keçe ve kauçuk paspas-trafik seti.Bunların maddi karşılığı 1000 tl  miş öyle söylediler.Sadece muhafaza 550 tl
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2016, 08:24:54 Gönderen: ringcep »

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın.

1- Öncelikler aracınızın etrafını sakince bir tur atın (kaporta, camlar,aynalar,farlar)  görünen göçük çizik ezik varmı buna bakın yıkandığı için bir sorun var ise gözükecektir. Kontrolleri yapıp teslim ediyoruz diyorlar ama siz yine de bakın.
2-ön kaputu açıp soğutma sıvısı, cam suyu, şanzuman yağı gibi kontrol edin
3-silecekleri çalıştırın su atması normalmi kontrol edin.
4-Arka sileceğe özellikle bakın benimkinde sileceğin üst uç kısmından 5cm cama tam temas etmiyor gibi yani çalıştırınca uç kısmını temizlemiyor.
5-paspas altlarını kontrol edin genelde jelatinli yapışılı olan kısımları temizlemeyip üzerine direk paspas koyuyorlar.
6- Aracı alınca hemen eve gitmeyin biraz bayi yakınlarında tur atın.
7-lastiklerin üretim yıllarına bakın
8-lambalarınızı kontrol edin. (yanınızda bir kişi daha bulunsun)
9-koltuk döşemelerinizi vites direksiyon el freni bunları konrol edin herhangi bir deformasyon varmı bakın.
10-son olarak aracın altına eğilip göz ucuyla bakın (yükleme indirme esnasında altında sürtmeler olabiliyormuş).

Aklıma gelenler bunlar diğer arkadaşlardan da aklıllarına geldikçe yazarlarsa iyi olur ama çok pimpiriklenmeyin rahat olun.

Aracı teslim alırken bunlara bakmadan önce havuz paspas havuz bağaj paspası yastık spoyler bunları istemeyi unutmayın.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14734]semmihabi.msd[/MENTION] Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Flash bellek, anahtarlık, kauçuk paspas, trafik seti ve buz kazıyıcı standart geliyor. İstemeye gerek yok verecekler çünkü :) Size kauçuk paspası hediye gibi sunabilirler, yemeyin bu numaraları. Flash bellek ve anahtarlık kalitesiz. Ben evde bir kenara attım, kullanmaya gerek görmedim.

Boya koruma, kaput filmi, cam filmi vs. için uygun fiyat sunacaklar. Sakın yaptırmayın. Bu işleri dışarıda profesyonel olarak çok güzel yaptırabilirsiniz. Boya koruma vs. için DBY Detailing'ten Berkay'ı öneririm.

[MENTION=13462]skaymaz[/MENTION] konuyu güzel özetlemiş. Ek olarak söyleyebileceğim tek şey Efe aracı satınca bagaj kapağına kendi logosunu yapıştırıyor. Çok çirkin duruyor, onu çıkarmalarını isteyin. Güneşe maruz kaldıkça boyada renk farkı oluyor. Ankara'da ne zaman önüme Efe'den satılmış Skoda denk gelse bu duruma anlam veremiyorum. Gören de aracı kendileri üretti de ondan yapıştırıyorlar sanacak :D
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2016, 15:03:39 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;603093
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın.

çok saolun peki boya kontrolü yaptırmama gerek var mı ? çünkü bazı firmalar sıfır araçlar tırdan indirirken vs hasar aldığı için sonra boyayıp satıyorlarmış.

[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION]
çok saolun peki boya kontrolü yaptırmama gerek var mı ? çünkü bazı firmalar sıfır araçlar tırdan indirirken vs hasar aldığı için sonra boyayıp satıyorlarmış. Hatta bazıları usta ile gidin diyorlar.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semmihabi.msd;603112
çok saolun peki boya kontrolü yaptırmama gerek var mı ? çünkü bazı firmalar sıfır araçlar tırdan indirirken vs hasar aldığı için sonra boyayıp satıyorlarmış.

çok saolun peki boya kontrolü yaptırmama gerek var mı ? çünkü bazı firmalar sıfır araçlar tırdan indirirken vs hasar aldığı için sonra boyayıp satıyorlarmış. Hatta bazıları usta ile gidin diyorlar.

İçinin rahat etmesini istiyorsan yaptır sonuçta bu durum bir kaç arkadaşın başına gelmiş.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semmihabi.msd;603112

Ben aracı Doğuş Oto'dan aldığım için içim rahattı. Çünkü bir sıkıntı olsa müşteriyi bilgilendiriyorlar. Ancak bayiler aracı yüklerken, indirirken bazı kısımların zarar gördüğünü ve bunu müşteriye söylemeden değiştirdikleri olaylar var. Ancak aracı teslim alırken usta ile gitmeye gerek yok. Aracı teslim alırken boya kalınlığını ölçmek istediğinizi söyleyin. Bizde yok filan derlerse teslimattan sonra bir oto kaportacıda kalınlık ölçümü yaptırın. 30-40 TL bir şey alır, kafanız rahat olur ;)