škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

şanzıman kulağı bozulması.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
selam arkadaşlar yaklaşık bir haftadır aracımın altından tam debriyajdan ayağımı çekerken bir kütürtü gibi bir ses geliyor. ama ses araç ısınınca kesiliyor. bu konuda nette yaptığım araştırmada birçok kullanıcının şanzıman kulağının bozulduğunu okudum. bunun yanı sıra alt kısımdaki plastik takozların çok çabuk yıprandığı, değiştirildiği hakkında da paylaşımlar buldum.
1-özellikle 3-5 bindeki araçların bile şanzıman takozunun değiştiğini görünce skodanın bu konuda bir bülten yayınlayıp yayınlamadığını merak ettim. araç geri çağırma vs oldumu bu konuda. bu güne kadar kullandığım araçların hepsi japon araçlardı ve böyle birşey ne duydum ne de gördüm. aracımı titiz kullanan biriyim ve bende böyle birşeyin olması imkansız denecek kadar azdır. canı sıkılınca şanzıman takozu mu değiştiricez ki bayağı maliyetli bir konu bu.
2- alttaki lastik takozlar bu kadar basit bir şekilde mi imal edilmiş?

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis garanti kapsamın bir çözüm bulamadı ama o sorun 1 yıldır bizim araçta da var. Tümseklerden geçerken ön sol taraftan tıkı tıkı birşeyler vuruyor ve yaz aylarında en ufak ses konusu değil ama mevsim kışa girdiğinde o ses bayağı geliyor. O sorun yüzüne 3 kere servise bırakmamdan dolayı artık servisle bu konuda muhatap olmaktan sıkıldım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Lifte aldır, iyi bir usta bulur sesin kaynağını, mesela egzos borusunun takozudur 50 TL'ye halledebilirsin belki  ;)

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim fabia garanti kapsamındayken ilk sahibi bahsettiğiniz şikayetle sevise gitmiş, servis şanzıman kulağını değiştirmiş. Yetkili serviste expertiz yaptırdığımda kayıtlarda çıkmıştı. Garanti varsa yetkili servis gerekeni yapmalı.

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın ilk hareketinde yada çok yavaşlayıp tekrar ani kalkış yaptığımda küt diye bir vurma sesi benim arabadan da geliyordu şahkan a ve başka bir ustaya gösterdim ama net bişey yok aracın altında takoz vs de görünen bi sıkıntı yok seste zaten çok nadir gelmye başladı artık. Çalışıyorsa elleme mantığı ile bende çok kurcalamıyorum :)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dün motor kaputunu açtım belki bir şey görürmüyüm diye. aracın ön panjurun arkasındaki hava filtre borusunun ucu çıkmış, onu yerine taktım. biraz temizlik yaptım açmışken. araca bindim. şehir içi yaklaşık 100 km yol yaptım akşama kadar. tık ses gelmedi...:) beni mi deniyor nedir...:) bugün de sürdüm yine ses yok. anlamadım. hayırlısı bakalım takipteyim..

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
5 ay önce aynı problem bendede vardı ön düzenci  hiç bir şey olmadığını söyledi özel bir servise götürdüm akü ve havafilitresi kısmını komple söktü  ve şanzıman kulağının değişeceğini söyledi 150 lira parça 50 lira el emeği dedi acelesi yok sana bir zararı olmaz hatta ses kesile bilir dedi . yaptırmadım. şu anda ses gelmiyor. :))

Çevrimdışı emrecan01

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 1 yıl önce benim aracımda da şanzıman kulağı kırıldı. Yetkili servis garantiden değiştirmişti.