škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yetkili serviste bakım için fiyat belirsizliği

ufy1905 · 33 · 10480

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,

bugun aracımın 3. yıl bakımını yaptırdım. arac su an 25.000 km de ve 30.000 bakımı ıcın yapılması gererkenler yapıldı aracıma.

tabı bu surecte bırcok servısı arayıp fıyat aldım. içlerinden en uygun olanıda tercıh edıp aracım ıcın randevu aldım. buraya kadar hersey cok guzell

bugun aracımı bakım ıcın teslım ettım aracıma bakım ıcın yapılackalr sunlardı;

yag degısımı 5*30 castrol
yag fıltre degısımı
hava fıltresı degısımı
polen fıltresı degısımı
benzın fıltresı degısımı.

bunlar ıcın 365 TL gıbı bır rakam cıktı  oyle boyle derken 335 e cektık en sonda 300 de fıyatı sabıtledık. hatta soz ucar yazı kalır dedıler kartlarının arkasınada not aldılar ve bana verdıler.

aracı sabah servıse teslım ettım ogleden sonra benı aradıler ve ıslemlerın bıttıgını arcı gelıp alabılecegımı soyledıler ve bu arada aracın bakımın 460 TL tuttugunu soyledıler. bende 300 TL ıcın anlastık gelınce konusalım dedım.
aracı teslım almaya gıttım ve arkadas sıze yanlıslıkla 10*40 yag ıcın teklıf vermıs ondan bu kadr fıyat farkı cıktı dedıler. bende 5*30 ıcın teklıf aldıgıma emınım ve ustune basa basa bu konu arkadasa sordugumu belırttım. neyse en son fıyatı 355 yapabılırz dedıler  bunun altına dusersem aradakı tutar buradakı arkadasların cebınden cıkacak dedıler. bende o sozun uzerıne 355 TL yı kabullendım .

sımdı burda sızlere sunu sormak ıstıyorum bu olay ne kadar mantıklı sızce bu kadar cok fıyat farkının cıkması mantıklı mı.

bu durumda sızler  benım yerımde olsanız ne yaparsınız.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kelek bir durum doğrusu..:cool:

5-30 ile 10-40 yağ fiyatlarının arasındaki farkı bilmeden bir şey söylemek zor. Yine de servisin yaptığı hiç hoş değil.. Böyle durumlarda "Bak kardeşim 5-30 diyorum" diye kafalarına kakmak lazım demek ki.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
3-30 yağ ile 10-40 yağ arasında fiyat farkı nerdeyse yok desekte zaten yağ inceldikce performans arabaları için üretilmiş demektir ki daha pahalı olması lazım. bence servis bir şekilde yalan söylemiş bence servisi internette ifşa etmeli

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet fiyat karşılaştırması geliyor:

Castrol Magnatec 10W-40 (4 L) 652001    79,06 TL

Castrol 5W-30 Magnatec (4 L)                 72,16

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:dede:
castrol magnatec 10W-40: 58 TL.

castrol magnatec 5W-30: 91 TL.

castrol edge 5W-30: 147 TL.

kaynak: hepsiburda.com

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis yağdan çok geçiriyor.Neredeyse iki kati fiyat yazıyor.Dışarda 80liraya satılan yağa 165 lira yazıyor..Bundan sonra eğer kabul ediyorlarsa yağınızı siz alıp götürün veya direk malzemeleri alıp özel serviste değiştirin.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı f.koca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende bugün mersin deki skoda servisine gittim bu ayın 18 de aracın ilk bakımını yaptırmak istiyorum fiyatını sordum kaça çıkar dedim 305 tl dedi itiraz ettim çok diyerek hatta , bir arkadaşın 260 a yaptırdıgını söyledim başka bir ilde yetkili servise. Servis elemanı O Zaman gelin bir şeyler daha yaparız dedi. inşallah yaparlar:)

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugun servıste fıyat konusunda konusup anlastıgım bayan aradı "kusura bakmayın ben sıze yanlıs fıyat vermısım yagı yanlıs secmısım onun ıcınde fıyat farkı cıkmıs. sız aracı getırdıgınızde ızınlıydım onun ıcın bugun arayabıldım. bu hatayı dıger gelısınızde telafı edelım ıns  bızı zor durumda bırakmadıgınzı ıcın tesekkur ederız" dedı.

yanı bazı seylere anlam veremıyorum, ya ben cok yufka yureklıyım yada ınsanlar cok fena. ben ısın para kısmında degılım 50 lıra 100 lıra çok sıkıntı olacaz o servısıde zengın yapmaz bu bır gercek ama sadece arada konusulan seyın yapılan pazarlıgın verılen sozun arkasının gelmemesı ınsanı uzen durum oluyor.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;443971
Yetkili servis yağdan çok geçiriyor.Neredeyse iki kati fiyat yazıyor.Dışarda 80liraya satılan yağa 165 lira yazıyor..Bundan sonra eğer kabul ediyorlarsa yağınızı siz alıp götürün veya direk malzemeleri alıp özel serviste değiştirin.

:ok: Uygun fiyata aldığın yağ ile servise gidip, "Bu yağı kullanın" diyosun. İyi güzel de, çoğu serviste bakım yapılırken arabana yaklaştırmıyorlar ki kardeşim! Ondan sonra başlıyosun düşünmeye "Acaba getirdiğim yağı hakikaten kullandılar mı, yoksa onun yerine dandik ve ucuz bir yağ mı kullandılar?"  :srk:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ufy1905;444018
bugun servıste fıyat konusunda konusup anlastıgım bayan aradı "kusura bakmayın ben sıze yanlıs fıyat vermısım yagı yanlıs secmısım onun ıcınde fıyat farkı cıkmıs. sız aracı getırdıgınızde ızınlıydım onun ıcın bugun arayabıldım. bu hatayı dıger gelısınızde telafı edelım ıns  bızı zor durumda bırakmadıgınzı ıcın tesekkur ederız" dedı.

yanı bazı seylere anlam veremıyorum, ya ben cok yufka yureklıyım yada ınsanlar cok fena. ben ısın para kısmında degılım 50 lıra 100 lıra çok sıkıntı olacaz o servısıde zengın yapmaz bu bır gercek ama sadece arada konusulan seyın yapılan pazarlıgın verılen sozun arkasının gelmemesı ınsanı uzen durum oluyor.

Eh hadi bakalım gözünaydın birader! Yine de bravo adamlara. Piyasada, "Biz sizi mutlaka arayacağız" deyip haftalarca çıt'ı çıkmayan firmalar varken buna da şükür vallahi!

Çevrimdışı yılmazalev

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sanırım en mantıklısı mail adrsine veya faxla tarafımıza yazılı fiyat teklifi almak. evrak göstrenice sanırım kıvıramazlar

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yılmazalev;444512
sanırım en mantıklısı mail adrsine veya faxla tarafımıza yazılı fiyat teklifi almak. evrak göstrenice sanırım kıvıramazlar

serviste bulunan danısman arkadas kartının arkasına 30 bın bakımı ıcın fıyatı yazdı bana verdı hatta soz ucar yazı kalır bunu sıze vereyım dedı ama sonuc farklı oldu :D

Çevrimdışı muharrem01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese saygılar...
mobil1 5/30 tam sentetik  4 lt. 80 tl
polen filtresi 15 tl
yağ filtresi 15 tl
hava filtresi 15 tl
bosc buji seti 25 tl
toplam malzeme masrafı 170 tl
işçilik 30 tl
tertemiz... misss
30000 bakımı tamam... :D

Çevrimdışı muharrem01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ayrıca balatalarımız sağlam.. yinede fiyat sormuştum 50 tl dediler..