škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2011 fabia yakıt oranı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2011 fabia 1.2 htp ambiance dinamic aracımı 15 gün önce aldım. lpg taktırıp taktırmamakta kararsızdım ancak şöyle bir karşılaştırma yaptım.

şehir içi 100 tl ile 250 km
karma   100 tl ile 300 km

yol yaptım karma    6.5 lt.
             şehir içi   8 lt.

eski arabam 1997 model 1.4 16v corsa'da sıralı lpg bulunuyordu,

20 lt ile 200 km gidiyor ancak ilk çalışmada benzin kullnadığından her 20 litre lpg ile 3 lt ye yakın benzin harcıyordu.

(50 tl lpg) + (15 tl benzin) = 65 tl ile 200 km (şehir içi)

corsa 100 tl ile 300 km
fabia  100 tl ile 250 km

buna dayanarak lpg den vaz geçtim . yorumlarınızı bekliyorum ...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yılda kaç km geçeceksin, buna göre kadar verilebilir

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yılda 10 binden fazla yapıyorsanız ve aracınızı kısa sürede degistirmeyi düsünmüyorsanız taktırılmalı, tabi aracın garantisi bitince,

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bundan önceki aracımla ortalamam yılda 15 bin km ve arabamı uzun bir süre 6 yada 7 yıl satmayı düşünmüyorum garantisi 2012 kasımda bitmiş.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15 bin km de tesisat montaj parası cıkıyor, sonrasında kara geciyorsunuz,
uzun vadede motora zararı vardır mutlaka, ama cok uzun vadede diye düsünüyorum,
tabi birde güvenlik olayı var, güvenilir ustaya, güvenilir malzeme ile montajının yapılması sart,

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
lavoto marka lpg sistemini uygun gördüler 1300 tl diyorlar ama içinde poroje için aldıkları ücret varmı bilmiyorum sormadım...

Çevrimdışı CerkeSeckin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
herşey dahil verilen fiyattır 1300tl.

projeyi de lovato taktırdığın yerde bulunan mühendis arkadaş hazırlar genelde. size sadece muayene ve daha sonra emniyet yolu görünmektedir kolay gelsin.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
fikirleriniz için çok teşekkür ederim , lpg taktırmaya karar verdim , bu ay içerisinde gidip taktıracağım... önceki aracım lpg li olduğundan mersin de tanınmış ve iyi ustaları olan güven oto gaz sistemlerine gideceğim.

Çevrimdışı rizamarangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 model 1.4 fabia arcıma brc taktırmıştım. 32lt oto gaz ile şehir içi 340-380 km yapıyodum. buda şimdiki otogaz litre fiyatına göre 82.88 tl yapıyo. 1.2 fabia benzinli aracımla 100 tl benzin ile uzun yolda 350-370 km yol yapıyorum tabi bu aracı 2000-2500 devir arasında kullanırsam. bu devirlerlede araç 90-110 km hız yapıyor.şehir içi araç ne kadar yakar daha hesaplayamadım ama oda km 33-38 kuruş olur tahminen. 350 km yol yapması için 4.84 ten benzin alırsak 122.5 tl yapar. lpg şehir içi 40 lira şehir dışı 20 lira daha karlı. aracınızı şehir içi kullanıyorsanız bu verilere göre lpg ye geçin derim. ama şehir dışı kullanıyorsanız gerek yok derim.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araçta 14. 85 bg. istanbul şehiriçinde 32 lt otogzla 320-330 km yol yapıyor. normalmidir acaba. bakırköy aksaray arası kullanıyorum aracı.