škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 dsg şanziman hata uyarisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ladiklims

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aracım 2016 Fabia. Bugün aracım ilk çalışma esnasında HATA:ŞANZIMAN şeklinde hata verdi. Aracın vites geçişlerinde vs bir problem yok. 45 bin bakımından 1000 km önce çıktı. Sizce neden olabilir? Ayrıca aracın garantisi bitti, herhangi bir arıza durumunda iyi niyet garantisi altında yaptırabilir miyim? Şimdiden Teşekkürler.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ladiklims;648110
Merhaba arkadaşlar aracım 2016 Fabia. Bugün aracım ilk çalışma esnasında HATA:ŞANZIMAN şeklinde hata verdi. Aracın vites geçişlerinde vs bir problem yok. 45 bin bakımından 1000 km önce çıktı. Sizce neden olabilir? Ayrıca aracın garantisi bitti, herhangi bir arıza durumunda iyi niyet garantisi altında yaptırabilir miyim? Şimdiden Teşekkürler.

Işıkların sönmesini beklemeden hemen marşa mı bastınız, akü durumunuz nasıl.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın bakım zamanı gelmiş zaten anladığım kadarıyla servise götürün bakım için hemde arızayı söyleyin hem iyiniyet devreye girmiş olur hemde bakımı yaptırmış olursunuz

Çevrimdışı Ladiklims

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araç bugün ikinci çalıştırmamda hata vermedi, şu an için hata kayboldu. Vites geçişlerinde vs herhangi bir problem yok. Dün ilk çalıştırmada anahtar biraz uzaktaydı önce algılamadı vs derken sonra çalıştırdım. o esnada elektronik bir hata göstermiş olabilir diye düşünüyorum. Tekrar hata verirse servise gitmeyi düşünüyorum. İlginize teşekkürler.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akıl vermek gibi olmasın; Bakım zamını geldiyse servise girin, hem bakımı yaptırın ve şansızman ile ilgili hatayı söyleyin, kayıtlara geçirin. Devam eden süreçte servise gitmeye devam ederseniz, dsg ile ilgili hata yaşamanız durumunda iyi niyet garantisi için bastırma şansınız olur. İyi niyet olayını servisler genelde telafuz etmemeye çalışır. Bilinçli kullanıcılar iyi niyet olarak baskı yapabiliyor.

Çevrimdışı salcek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
40.000 tl şanzıman fiyatı. Hata beyne düşmüştür hem bakıma gidin hemde söyleyin şakaya ve geciktirmeye gelmez  bence

Çevrimdışı sedatss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu hata bizim arkadaşın da başına gelmiş. (Arabası golf 7) . Farları auto'dan diğer ayarlara alıp tekrar auto'ya aldıgında düzelebiliyormuş. Yeni araçlarda elektronik sistemler fazla olduğu için böyle hatalar olabiliyor sanırım. 2 ay önce sol ön far hatası verip uzunları yakmadı benim fabia. Sonra kendi kendine düzeldi. Siz dediğim far olayını deneyip yine bir servise danışın..