škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb sesli komut türkçe oluyor mu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 2014 elegance superb kullanıyorum. Aldığımdan beri muzdarip olduğum ve bir türlü anlam veremediğim bence en önemli özellik olan sesli komut Türkçe değil malesef. 2015 lerde bu hatayı düzeltmişler ve artık Türkçe olmuş sesli komut. Servise sordum yazılımla bizimki de Türkçe oluyor mu diye olmaz dediler. Avam tabirle aracın beyni aynı, yazılım, yazılımın uzantısı vs aynı, bizim modellere neden atılamıyor bilen var mı?
Veya daha önemlisi Vag Com vs gibi uzaktan bağlanıp Türkçe yapabilecek birini biliyor musunuz?
Olursa arabamı daha çok seveceğim...

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konu mu ilgi çekmedi, başlık mı? :(
Kimse sesli komut kullanmıyor veya herkesin ingilizcesi iyi sanırsam...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sesli komut özelliği aslında aracın premium bluetooth modülüne yüklü geliyor. Bence kağıt üstünde aracın bluetooth modülünü dili destekleyen bir versiyonla değiştirilirse Türkçe'ye dönüşmemesi için bir neden yok. Ancak sırf Türkçe olsun diye çok en az 400€ masraf edilmiş olur. 2012 öncesi Superb II'lerde menüler bile Türkçe değildi zira.

Çevrimdışı mersayan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şunu öğrenmek istiyorum, 2015 lerde olan Türkçe versiyon, yazılım vs kopyala yapıştır gibi veya başka bir yöntemle kopyalanıp bizimkilerdeki yabancı dil destekli olanla değiştirilemiyor mu?
Teknolojiden pek anlamam ama nedense çok zor birşeymiş gibi gelmiyor...

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef öyle birşey olacağını zannetmiyorum. Bu modüllerin serviste zaman zaman güncellendiğini biliyorum ama hiçbir güncellemenin dil paketi eklediğini görmedim.