škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III ilk çalıştığında yüksek devir çevirme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı huzeyfearici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba . 2017 model skoda fabia 1.2 tsi 110bg arac sahibiyim.  dikkatimi çeken bir konu var. Bazen (her zaman degil) aracı çalıştırdığımda ilk 30-40 saniye devir 1200de kalıp yakıt tuketimi 3.2lt/sa oluyor. 30-40 sn sonra devir 700e düşüp yakıt tüketimi 0.9lt/sa oluyor. Bu ozellikle yaz aylarında daha sık yaşıyorum. Kış aylarında cok nadir oluyor. Acaba bunun sebebi nedir?  Arabalar hakkında cok bilgi sahibi olmadığım icin burada sormak istedim. Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: huzeyfearici;656068
Merhaba . 2017 model skoda fabia 1.2 tsi 110bg arac sahibiyim.  dikkatimi çeken bir konu var. Bazen (her zaman degil) aracı çalıştırdığımda ilk 30-40 saniye devir 1200de kalıp yakıt tuketimi 3.2lt/sa oluyor. 30-40 sn sonra devir 700e düşüp yakıt tüketimi 0.9lt/sa oluyor. Bu ozellikle yaz aylarında daha sık yaşıyorum. Kış aylarında cok nadir oluyor. Acaba bunun sebebi nedir?  Arabalar hakkında cok bilgi sahibi olmadığım icin burada sormak istedim. Cevaplarınız icin şimdiden teşekkürler

Normal bir durum. Tsi araçlar ilk çalıştırdığın zaman biraz titreme ve gürültü ile yüksek devirde çalışır. Ortalama 1dk içerisinde birden devir düşer,motor sessizleşir. Neden olduğuna dair çok bir bilgim yok. Başlıngıçta soğuk motorun çabuk ısınması için falan sanırım. Ama bir sorun değil yani aracın çalışma prensibi öyle.

Çevrimdışı huzeyfearici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben daha çok neden sıcak yaz aylarında bu durumun daha çok yaşandığını kışın ise nadir olduğunu merak ediyorum. Motorun ısınması içinse soüuk havalarda daha çok yaşanması lazım halbuki tersi oluyor.