škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımızın kapı kilidi donarsa, ne yapılır/maz?

d0sT · 21 · 16188

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Alıntı yapılan: lrfan;65629
Gerçi artık uzaktan kumanda sayesinde kilide anahtar sokma devri bitti. ...

Haklısınız hocam, mesela arabayı alalı yaklaşık 2 ay olcak ama bugün anahtarla açmam icab etti, anahtarı çevirince fark ettim, şoför tarafı anahtar deliği bozukmuş :D
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;65760
Ek bilgi verdik :hih: Ama tabi Opelde daha iyisi vardır :kiki:

Hiç merak edipte araştırmadım. :bnn:

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün binemedim broadway'e.

Hem kilit hemde kapı kolu donmuştu :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aman hocam ısıtma işi bizim A4 ve superB mk1 lerde sakat imbo ile metal dip dibe böyle boşluk yok aralarında :)

Bizim kilit açıldı kapı açılmadı bu gün ters taraftan binip omuzlayınca açıldı tık diye :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai accent varken kapı kilitleri çok donardı.Uzaktan kumanda ile açardım ama kapı yapışırdı.Skoda ailesine geçtikten sonra pek sıkıntım olmadı öyle.Belkide eşit hava şartları ile karşılaşmamışlardı..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı d0sT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eve şimdi geldim ve az önce tarafımdan AG De-Icer ürününü camda, AG VRC ürününün başarısını ise kapı fitillerinde denemiş oldum. Kardeşim otobüslerin rötarı yüzünden yolda kalmış, çevre yolundan almam gerekiyordu. Baktım araç 5-10 cm. kar tutmuş. Kuzey rüzgarını da çok alan bir noktada park ettiğimden camlar, kapılar yoğun buz tutmuştu. Hemen camlardaki karları temizledim. Buzlu camın ve sileceklerin üstüne güvenle De-Icer uyguladım. Aceleden, panikle şişenin yarısını bitirmişim.:hanz: 5 dk. içinde camlar temizlenmişti.:ok: Bu sefer kapı fitillerinin yapışıp sökülmesinden korktum. Uzaktan kumanda ile kilidi açtım, kapıyı yavaş yavaş hareketler ile çekmeye başladım. Bir baktım ki, kısa bir çatırt! sesinden sonra, bir hafta önce VRC uyguladığım fitiller pamuk gibi..:ok: Hemen araca bindim, kardeşimi aldım, döndüm.
[SIGPIC][/SIGPIC]