škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Polo GTI vs. Corsa OPC

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir Volkswagen kullanıcısı olarak Polo GTI can sıkıntısından yapılmış bir araç gibi geliyor gözüme :D
OPC dizayn yönünden bariz daha fazal çalışılmış bir araç.Koltuk örneğinde olduğu gibi.

Perormans konusuna birşey diyemem ama...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gokcen59;202366
Yok bişey yazmıyıcam. Opel'ciler geldi. :)

Ne alakası var.:) Kullandığım araç Opel diye mi böyle diyorsunuz?:) Bu zamana kadar ailemizde 3 farklı octavia a4 kullanıldı. Onlardan birinin resmini avatar olarak kullansam yorumumu farklı değerlendirecektiniz galiba.:)

Alıntı yapılan: yasin90;202511
beygir gücü ve tork olarak opel güclü olmasına rağmen o beğenmediğiniz DSG sayesinde polonun 0-100 hızlanması daha iyidir :)

Ayrıca fiyatın yanlıs yazılma gibi bir durumu yok, dolu bir araba isterseniz bi-xenonlu otomatik klimalı falan fiyat 4-5 bin lira artacaktır

1.4tsi motorun Opelin 1.6t motorundan daha  verimli olduğunu biliyorum. Dsg teknolojisini de yakından tanırım. Sistemin çalışma hızından haberdarım ve bizzat 122hp lik ve 170hp lik  tsi motorlarda test etme imkanım oldu!..

122hp'lik tsi motorlarla şiir gibi çalışan bir şanzıman.
Fakat bu 7 ileri Dsg şanzımanın güçlü motorlarda sarsıntılı çalışma sorunları olabildiğini gözardı edilmesi anlamına gelmez. Bu 7 ileri dsg ler fazla gücü sevmiyor.

Bunu Opel fanatiği bir insanın yorumu olarak düşünüyorsanız ekliyim. Opel'de yeni Active Select şanzımanlarla ilgili değerlendirme yapacak kadar bilgim/tecrübem yok. Fakat Opel'de bir önceki kuşak easytronik şanzımanlar çok sorunludur.

Ha bu da yetmez derseniz şu anda ailemizin diğer aracı corolla d4-d. Multimode şanzıman evlere şenlik bir şanzımandır.

Bir markanın forumunda bir yorumda bulunurken ya kral-paşa, yada O'cu bu'cu olmak zorunda mıyız...:)

Çevrimdışı Gokhan43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yanlız bu araçlarda 7 ileri değil , 6 ileri DSG kullanılıyor diye biliyorum ben buna Golf R da dahil.

Bu arada Polo'nun neden 43'e satıldığına gelirsek , Ibıza Cupra'ya vs göre baya boş donanımla satılıyor olması diye tahmin ediyorum. Nitekim DW forumunda rastladım az önce manuel klimalı Gti'a :)

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gokhan43;202524
Yanlız bu araçlarda 7 ileri değil , 6 ileri DSG kullanılıyor diye biliyorum ben buna Golf R da dahil.

Bu arada Polo'nun neden 43'e satıldığına gelirsek , Ibıza Cupra'ya vs göre baya boş donanımla satılıyor olması diye tahmin ediyorum. Nitekim DW forumunda rastladım az önce manuel klimalı Gti'a :)

Kardeşlerinde 7 ileri dsg'ler kullanılmakta. Polo'da da aynı şanzıman olmalı. Vw grubu 6 ileri Dsg leri genellikle 2.0 litre motorlarında kullanıyor.

Sanırım dediğiniz gibi donanım farkından dolayı ucuz. VW Türkiyede donanım ve teknik özelliklerle ilgili bilgi bulamadım. Ama bir vw diğer kardeşlerinden yaklaşık 5.000TL kadar ucuzsa bayaa bir donanım farkı var galiba..:)

Çevrimdışı Gokhan43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yanlış biliyormuşum doğru 7 ileri DSG imiş :)

Gearbox

• Ziyaretçi
vw lerin 1.6 larında ki sorunların hiç biri opel de yok mu acaba? dayımda ve arkadaşımın babasında insignia var sıfır km araçların ikisininde şanzumanları değişti biri 2500 km de biri 9700 km de değişti bu çok mu normal ? vw i savunmak için konuşmuyorum ancak düz vites dsg vites ne fark eder asıl performansı yakalacayağız şanzuman otomatik(triptronik) şanzumandır . polo gtı 5000 tl ucuz satılması sadece satış açısından ayarlanmış fiyattır. cupra vs araçlara göre donanımlarında bi fark yoktur....
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 17:22:14 Gönderen: Gearbox »

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polo GTI isteyen varsa verebilirim :D ama fiyatı farklı onu söyleyim :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı tufan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dsg de iyi dğeil diyorlar  opelde de elektronik sorun çok 2005ten sonra.

Gearbox

• Ziyaretçi
Polo GTI 0-140
[YOUTUBE]AfMRUevUM7Q[/YOUTUBE]

Polo GTI 0-200

[YOUTUBE]elyIgxJZgYA[/YOUTUBE]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;202549
Polo GTI isteyen varsa verebilirim :D ama fiyatı farklı onu söyleyim :D

how much money is polo GTI?:D

Gearbox

• Ziyaretçi

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gearbox;202572
http://binekarac.vw.com.tr/#/binek/fiyat_listesi/polo

43.100 tl

Biliyoruz canım 43 lira olduğunu İnanç abi fiyatı farklı demiş ondan sordum:)

efe_38

• Ziyaretçi
son kasa polo zaten çok hoşuma gidiyor heleki gti'si mükemmel :ok: fiyatıda gayet uygun yani yemede yanında yat :D:D düz viteslisi çıkarsa veya özel istek gelirse ve seneye düz viteslisini 40 falan bulursam bir kıpırdanma olabilir :D
« Son Düzenleme: 02 Mart 2011, 20:38:14 Gönderen: efe_38 »

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;202568
how much money is polo GTI?:D

49-50 arası :D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...