škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çift renkli Led ile Ön sinyalleri led gündüz farı yapmak.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar arkadaşlar. Bildiğiniz üzere Rapidlerdeki gündüz farı halojen ampül şeklinde yanıyor. Bunun yerine aşağıdaki ürünü kullanarak öndeki sinyallere çift renkli Led takarak hem led gündüz farı, hemde sinyal olarak kullanmak istiyorum.:wax2:
 Ancak bizdeki sinyallerin olduğu yer buna uymaz gibi geldi. Konu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum. Yapan varsa da tecrübelerini paylaşmasını rica ederim. :dede:
 https://tr.aliexpress.com/item/2x-PY21W-LED-Turn-Signal-Bulb-Dual-Color-White-Amber-1156-4014-60SMD-Canbus-Free-Error/32727168557.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.311.0R5Gq3

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Evet. Derdime çare olacak ürünü buldum sonunda. Kendi soruma kendim cevap verniş oldum.:) Bu da Forumdakilerin ayıbı, benim de sitemim olsun.:(
Neyse ürün aşağıdaki linkte. Sipariş vericem. Gelince uygulama sonucunu da paylaşırım sizler için.
https://tr.aliexpress.com/item/Hi-bir-Hiper-Fla-BAU15S-LED-Canbus-7507-PY21W-Switchback-Beyaz-Amber-LED-Ampuller-I-in/32858823449.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.279.ciOyWb

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Halil kardeşim, ampüller güzel de çok pahalı! Bir de ne kadar dayanır o da belli değil.:confused:

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;635730
Halil kardeşim, ampüller güzel de çok pahalı! Bir de ne kadar dayanır o da belli değil.:confused:

Linkteki satıcı kaliteli ürün satıyor. Yorumlardan müşteri şikayeti pek görmedim. Üstelik malına garanti de veriyor. Bilmiyorum ama bana kalite ve güvenli gibi geliyor. Gözümü kararttım.:) Alıp deniycem bakalım.:wax2:

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bunlarla hiç uğraşmayın hem zahmetli hem de fazla bir espirisi yok

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;635737
Bunlarla hiç uğraşmayın hem zahmetli hem de fazla bir espirisi yok

O maşallah Raci hocam. Angel far mı yaptınız?  Asıl zahmeti siz yapmışsınız.:) :gut:
Nasıl yaptınız? Maliyet ne oldu? Epey uğraşmışsınızdır bunun için.
Evet doğru diyorsunuz. Benimkinin pek bir espirisi yok. Fazla bir zahmeti de yok aslında. Alt tarafı alacağım yeni Ledleri yerine takıp üzerinde gelen kabloyu da gündüz farına bağlamak olacak.
Sizin gibi Angel far yapamıyoruz. En azından led gündüz farımız olsun bari.:)
Belki de farları komple orjinal yeni sistem ile değiştiririm. Bunun için aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum.
Adaptif biXenon far::ok:
https://www.ebay.com/itm/Skoda-rapid-Scheinwerfer-Links-Xenon-5jb941016c-5jb941015c-Valeo-led-5jb-941-015/183128753940?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D2%26asc%3D49917%26meid%3D05ac87f81e8246f7bb204f0dacb87641%26pid%3D100623%26rk%3D5%26rkt%3D5%26sd%3D262998134848%26itm%3D183128753940&_trksid=p2047675.c100623.m-1

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Onlar adaptif değil, adaptif olması için araçta denge sensörleri olması ve farda buna göre lens hareket sistemi olması lazım, oda normal sabit sistem, senin led konusuna gelince switchback led alman ve duy kısmında ve arabanin far soketi tesisatında biraz çalışmalar yapman lazim, öyle aldim taktım şekli olması zor , ben daha önce kullandım o sistemi ordan biliyorum, duy yaptım yeniden ve tesisatta aynama yaptım, angel fara gelince sende yaparsın niye yapamayasın, biraz beceri ve bilgi ile gayette iyi yaparsın

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;635805
Onlar adaptif değil, adaptif olması için araçta denge sensörleri olması ve farda buna göre lens hareket sistemi olması lazım, oda normal sabit sistem, senin led konusuna gelince alman ve duy kısmında ve arabanin far soketi tesisatında biraz çalışmalar yapman lazim, öyle aldim taktım şekli olması zor , ben daha önce kullandım o sistemi ordan biliyorum, duy yaptım yeniden ve tesisatta aynama yaptım, angel fara gelince sende yaparsın niye yapamayasın, biraz beceri ve bilgi ile gayette iyi yaparsın

Adaptif far derken gece yolda giderken karşıdan gelen aracın ışıklarını algılayarak kendi ışığını kısan farı kast etmiştim. Bu özellik için orjinal xenon far istiyorum aslında. Sizin Angel far çalışmanız güzel ancak çok zahmetli ve maliyetli bir işe benziyor. Yapılmasına yaparım aslında. Mesleğim elektronik zaten aşinayım bu tür işlere.  Ancak onun yerine yurt dışına gidince buraya göre daha ucuz ve orjinal olanları almak daha mantıklı geliyor.
Led gündüz farına gelince, yukarıda paylaştığım linkteki ürünü görmediniz galiba. Oradaki ürün zaten switchback led ve bizim araçlardaki duy ile tam uyumlu (soket tipi BAU15s). Hyper signal önleme özelliği de var. Yani hepsi bu ürün içinde var. Yapılması gereken Led üzerinden çıkan kabloyu far soketine gelen gündüz farı ile ilgili yere bağlamak.
Neyse, deneyip görücez bakalım nasıl olduğunu. Görüşmek üzere tekrar...
« Son Düzenleme: 05 Nisan 2018, 14:45:30 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Senin o dediğin AFL far adaptif değil, ve onun farın yapisiyla alakası yok xenon olsada olmasada fark etmez onun için aracına afl sensor ve kablolama yapilacak adaptif far yani afs de farın yapısı ve ilave sensor demek, benim yaptığım far bixenon ve gündüz ledilerinden ibaret senin istediğin şeylerin 1/20 sinden bile daha az maliyetli yurt dışından ucuza alsan bile dolar olmus 4 tl benim far sudan ucuz su an

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;635847
Senin o dediğin AFL far adaptif değil, ve onun farın yapisiyla alakası yok xenon olsada olmasada fark etmez onun için aracına afl sensor ve kablolama yapilacak adaptif far yani afs de farın yapısı ve ilave sensor demek, benim yaptığım far bixenon ve gündüz ledilerinden ibaret senin istediğin şeylerin 1/20 sinden bile daha az maliyetli yurt dışından ucuza alsan bile dolar olmus 4 tl benim far sudan ucuz su an

Bu değerli bilgiler için teşekkür ederim.  Son kararım olarak Önceliğim daha estetik göründüğü için orjinal AFL far almak olacak. Yurt dışına çıktığımda düşündüğüm fiyata bulamazsam ozaman sizin far örneğini yapmaya çalışacağım. Sizin kullandığınız malzemelere baktım aliexpress'ten. Onlar da pek ucuz değil.
Yani totalde led ampuller birlikte 1000 TL gibi bir rakamı buluyor hepsi. Sonuçta orada da dolar geçiyor.:)
Kullandığınız malzemeler bunlardan mıydı?
https://tr.aliexpress.com/item/Car-Styling-3-0-inch-HID-BI-XENON-Headlight-Projector-Lens-Retrofit-Kit-With-COB-LED/2032016064.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.269.dQxfQY
https://tr.aliexpress.com/item/2Pcs-60cm-Universial-Flowing-Daytime-Running-Light-Flexible-Soft-Tube-Guide-Car-LED-Strip-White-DRL/32818998470.html?spm=a2g10.10010108.1000014.42.40d8185ftOa8Gc&traffic_analysisId=recommend_3035_null_null_null&scm=1007.13338.98539.000000000000000&pvid=fc4e9090-4f46-4249-9cd2-735650415ce8&tpp=1
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2018, 16:27:42 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben hortum led kullanmıyorum, biraz çakma duruyor, pleksiglass drl yapıyorum orjinallerdeki şekil

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;635928
Ben hortum led kullanmıyorum, biraz çakma duruyor, pleksiglass drl yapıyorum orjinallerdeki şekil

Onun linki var mı peki? Aliexpresste göremedim.:confused:
Bunlar olur mu acaba?
https://www.modifiyemalzemecisi.com/drl-day-running-light/412-audi-tarz-gunduz-fari-85-cm.html?
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2018, 14:30:52 Gönderen: khalil »

Çevrimdışı Raci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;635929
Onun linki var mı peki? Aliexpresste göremedim.:confused:
Bunlar olur mu acaba?
https://www.modifiyemalzemecisi.com/drl-day-running-light/412-audi-tarz-gunduz-fari-85-cm.html?

Bu da hortum led zaten, ben birebir farın kalıbını alıp pleksiye form verip kasalı şekilde yapıyorum,  fabrika imalatına yakın bir görüntü oluyor.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Raci;636058
Bu da hortum led zaten, ben birebir farın kalıbını alıp pleksiye form verip kasalı şekilde yapıyorum,  fabrika imalatına yakın bir görüntü oluyor.

Anladım. Epey zahmetli bir işe benziyor sizinki.
Ama güzel görünüyor sonuçta. :ok:
Yalnız Orjinal 2018 farlardaki gibi led şerite Z harfi gibi bir form verebilseydiniz daha orjinal olacakmış. Ben yaparsam öyle yaparım şahsen.