škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

koltuk ısıtması çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nuri şahbazlar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçen günlerde arka sağ koltuk ısıtması açık kalmış ne zamandır açık bilemiyorum. Şuanda tüm koltuk ısıtmaları alt minderleri ısıtmıyor sadece sırt minderini ısıtıyor. Herhangi bir ayarı falan mı var bunun yoksa bişeyler yandımı bi bilgisi olan varmı dır?

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta kutusunu kontrol ettiniz mi? Atmış sigorta olabilir.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;633085
Sigorta kutusunu kontrol ettiniz mi? Atmış sigorta olabilir.

Hocam hiç bakmadım eğer atmışsa nasıl anlıcaz.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yalnız kontak kapanıp açıldığında ısıtmalar kapanır çok uzun süreli açık kalmış olamaz

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nuri şahbazlar;633087
Hocam hiç bakmadım eğer atmışsa nasıl anlıcaz.

Aracınınızın kullanma kılavuzunda sigorta şeması var. Oradan koltuk ısıtmanın hangi sigorta olduğuna bakın. Atma fiziksel olarak yerinden çıkma şeklinde olabilir. Böyle bir durum yoksa sigortayı yerinden çıkartıp ışığa tutarak kontrol edin. Eğer yanmışsa zaten içinde ayrık bir tel görürsünüz. Tabi her zaman görülemeyebiliyor ama çoğu zaman görülür. Aşağıdaki resimde bir örnek var. Sağdaki sigorta yanmış.

Alıntı yapılan: fth106;633100
Yalnız kontak kapanıp açıldığında ısıtmalar kapanır çok uzun süreli açık kalmış olamaz

O da doğru hocam. Araç kapalıyken koltuk ısıtma kapanıyor. Yukarıda dediğim gibi benim aklıma gelen ilk sorun sigorta sıkıntısı. Eğer sigorta kadar basit değilse kablolarda veya rezistansta sıkıntı olabilir. O zaman bana kalırsa servise götürülüp kontrol ettirmek en iyisi.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fth106;633100

Onuda denedim hocam araç çalışırken açık bıraktım kontağı kapattım aracı kilitledim tekrardan aracı çalışırdığımda koltuk ısıtması devreye girdi. Kontağı kapattığımızda kapanmıyor koltuk ısıtması aklınızda bulunsun hocam.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O ÖYle değil. kontağı kapattığınızda hepsi devreden çıkıyor. Siz 10 dakika içinde kontağı tekrar açarsanız koltuk ısıtmalar son kaldığı pozisyonda tekrar devreye giriyor. kodlama ile açıp kapatabileceğiniz bir özellik. kısa duraklamalarda çok işe yarıyor. şoför için hafıza açık benim aracımda.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ckeskin;633108
Aracınınızın kullanma kılavuzunda sigorta şeması var. Oradan koltuk ısıtmanın hangi sigorta olduğuna bakın. Atma fiziksel olarak yerinden çıkma şeklinde olabilir. Böyle bir durum yoksa sigortayı yerinden çıkartıp ışığa tutarak kontrol edin. Eğer yanmışsa zaten içinde ayrık bir tel görürsünüz. Tabi her zaman görülemeyebiliyor ama çoğu zaman görülür. Aşağıdaki resimde bir örnek var. Sağdaki sigorta yanmış.

O da doğru hocam. Araç kapalıyken koltuk ısıtma kapanıyor. Yukarıda dediğim gibi benim aklıma gelen ilk sorun sigorta sıkıntısı. Eğer sigorta kadar basit değilse kablolarda veya rezistansta sıkıntı olabilir. O zaman bana kalırsa servise götürülüp kontrol ettirmek en iyisi.

Sigortalarada baktım bugün kitapçıkta olması gereken yer boş anlamadım pazartesi artık servis yolları gözüktü bize daha 2500 km'de ki aracın bu şekilde sıkıntı çıkarması can sıkıcı oldu doğrusu :(

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: nuri şahbazlar;633129
Sigortalarada baktım bugün kitapçıkta olması gereken yer boş anlamadım pazartesi artık servis yolları gözüktü bize daha 2500 km'de ki aracın bu şekilde sıkıntı çıkarması can sıkıcı oldu doğrusu :(

Yakında ustaya/servise götürdüyseniz gereksiz diye işgüzar bir usta söküp atmış bir sigortanın yerine takmış olabilir!

Çevrimdışı ckeskin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sigortanın yerinde olmaması çok şaşırtıcı. Bence de işgüzar bir usta sökmüş olabilir. Büyük olasılıkla sigorta takılınca ısıtma çalışacaktır.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yardımlarınız için çok teşekkürler bugün serviste çözdüler sigorta nasıl olmuş bilinmiyor ama yerinden çıkmış paspasın altında bulduk :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gözünüz aydın, hem sorun çözüldü hem muallakta kalmadı.:)

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracımda da koltuk ısıtma kafasına göre çalışıyor yani; bazen açıyorum gerçekten ısınıyor ve rahatsız ediyor, bazense ısındı mı anlamıyorum bile. 4 koltukla kıyas yaptığım zaman sadece şoför tarafı böyle yapıyor genelde ısınmıyor. Geçen kışta aynı sorun vardı servis herhangi bir problem olmadığını söyledi sizin başınıza böyle bir olay geldi mi? Neden dolayı böyle olmuş olabilir?