škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kodiaq Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı redkodiaq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı kodiaq21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s.a
ben kodiaq 1.4 150 hp 250 tork 4x2 ambition almayı düşünüyorum
aklimdaki sorulara kullanan arkadaslardan cevap bekliyorum

1.) arazide sürüş nasıldır
2.) arazi de engebeli yollarda dik yokuş yolarda cıkar mı
(istop edermi*)

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
4x2 tüm araçların arazinin koşullarına(çamur vb.) göre yolda kalma riski var. bu yüzden alacaksanız 4x4 versiyonunu alın. Fakat ağır arazi koşulları yoksa, sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Çevrimdışı priceless

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Oglum (yaş 3) 2 hafta önce satin aldigim Kodiaq aracin sistemsel(mekanik) arizasinin sebebini kesfetti.

Gunlerdir klima ve radyo acik iken arka hoparlorlerden cikan su fokurdamasi gibi sesi nasil keserim diye endustri muhendisi akrabam ile ugrastim. Tatilde oldugum icin en yakin servise gitme imkanim da olmadi. Telefon ile servisinizden almaya calistigim destek ise yaramadi.

Bugun aracim otoparta iken yine calistirip anlamayacalisirken Oglum kucagima oturdu ve "davulcular gene caliyorlar baba" dedi benim su fokurdamasi gibi dedigim ses icin.

"Baba klimayi kapatirsak davullar susar belki" dedi ve surucuye ufleyen izgarayi minik eli ile kapatti ses bayagi bitti, bende koydum elimive ses sifirlandi, uflemeyi surucu yuzune degil de ortaya dogru cevirince ses bitti elimizle kapamamiza gerek kalmadi.

Ses ne zaman en yuksek?
- klima sonuna dek acik olacak
- radyo acik olacak
- hava sadece yolcularin yuzune uflenecek
- surucuye bakan izgara acik olacak ve tam surucunhn yuzune bakacak

Bu durumda on tarafta olusan sesi hoparlorler arkaya su fokurdamasi gibi tasiyor.

Acil yanit bekliyoruz, simdiden tesekkurler.

Çevrimdışı priceless

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arac ici iletisim ile alakali tabi ki. Keza sadece radyo acik iken oluyor. Ön taraftaki sesi arka tarafa iletme ayari sadece kısılıyor tamamen kapatilamiyor. Ön taraftaki mikrofon dikiz aynasinin sol altinda olabilir. Dedigin gibi, oglum buldu, surucuye klimayi ufleyen izgarayi sag orta bolmeye cevirince ses kesiliyor. Ancak yine de Skodanin bu buyuk sorunu acil cozmesi lazim. Araclari geri cagirtacak kadar ciddi buyuk bir sorun!

Çevrimdışı skodiaq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: redkodiaq;617609
Evet

HTC One M9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Guzel olmuş, takdir ettim.
Yalnız jant orta kapağı sırıtmış sanki, müdahele yapılsa daha hoş duracak gibi.
Bir de ayna kapağını söktürerek mi boyattınız? Zor mu sökülmesi

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı bakıma götürdüğümde Prestij paket(19") dsg Kodiaqla 10 kmlik bir parkurda test sürüşüne çıktık. Aracın yol tutuşu başarılı, ayrıca çukur ve engebeli yolların rahatsızlığını süspansiyon sönümlüyo. 140 km hıza kadar çıktım. 100 kmden itibaren kronik rüzgar sesi Kodiaqta da var, yani beni rahatsız etti. İç hacim, diz mesafesi muazzam, ayrıca dsg vites topuzunun dizaynı çok hoşuma gitti. Başlangıç donanım bile baya dolu aslında. C segment bi araca 90-100 bin verene kadar başlangıç seviyesi benzinli manuel (tabi vites tercihi herkesin farklı) 111 bine alınabilir. Naçizane şahsi gözlemlerim...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı gakman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar herkese merhaba. mayıs ayında kodiaq 1,4 tsi prestige şeker beyazı, koyu renk iç döşeme + sunroof lu olarak sipariş geçildi. araç temmuzun ilk haftasında gelecek dediler. temmuzun ilk haftası bitti ses seda yok. böyle gecikmeler normal midir?

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: priceless;618810
Arac ici iletisim ile alakali tabi ki. Keza sadece radyo acik iken oluyor. Ön taraftaki sesi arka tarafa iletme ayari sadece kısılıyor tamamen kapatilamiyor. Ön taraftaki mikrofon dikiz aynasinin sol altinda olabilir. Dedigin gibi, oglum buldu, surucuye klimayi ufleyen izgarayi sag orta bolmeye cevirince ses kesiliyor. Ancak yine de Skodanin bu buyuk sorunu acil cozmesi lazim. Araclari geri cagirtacak kadar ciddi buyuk bir sorun!

Bildiğim kadarıyla tamamen kapatılabiliyor ama...:hmm:
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı kodiaq21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ford fıcus 1.6 125 hp 160 torklu bir arabayla köy yolunda yokuşlarda birinci. Viteste rahat hidip geldim

Acaba 1.4 150 hp 250 torkla rahat gidebilir miyim

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: kodiaq21;619531
Ford fıcus 1.6 125 hp 160 torklu bir arabayla köy yolunda yokuşlarda birinci. Viteste rahat hidip geldim

Acaba 1.4 150 hp 250 torkla rahat gidebilir miyim

%20 ağırlık artışına karşı, %50 daha fazla tork ile, evet.. ayrıca, turbo nedeniyle, düşük devirde yüksek torka ulaşabilmek de, cabası olur.

Çevrimdışı kodiaq21

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;619532
%20 ağırlık artışına karşı, %50 daha fazla tork ile, evet.. ayrıca, turbo nedeniyle, düşük devirde yüksek torka ulaşabilmek de, cabası olur.

Diyorsun 4x2 rahat bir şekilde gidebilirsin bir yerde istop etmeden

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: kodiaq21;619550
Diyorsun 4x2 rahat bir şekilde gidebilirsin bir yerde istop etmeden

Evet.

Ve bu söylediğim, çekiş gücü ile ilgiliydi..

4x2 den kastedilen, yol tutuş ise, orası da farklı bir mecradır.

Fokus un en anadan üryan donanımında dahi, bağımsız arka süspansiyon var iken, kodyak ta bağımsız arka süspansiyon, 4 x 4 olanlarına mahsustur.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2017, 01:28:37 Gönderen: miyop »

Çevrimdışı delirecem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kesinlikle hayır :)  kodiaq her versiyonda bağımsız süspansiyona sahiptir.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi