škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

bakım için yardım !!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodaşk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar...2009 da sıfır olarak alığım 1.2 htp roomster aracım bu yıl 5. yılını dolduracak ve 26.000 km de daha önce yağ ve hava filtresi değişimi gibi rutin bakımları yapıldı sadece. trigeri değiştirmem gerekirmi artık. 4 yılda değişmesi gereken diyenlerde var . birde zincirmi kayışmı onuda merak ediyorum. araba kullanmayı bu araçta öğrendiğim için ilk yıl debriyajı biraz ezmiş olabilirim :D baskı balatayıda değiştirmem gerekirmi sizce.(görünürde kullanışında bi problem yok ) frenler eskisi gibi kızaklamıo artık :D  disk balata gibi ayrıntıya girilmeden  bi ayar yapılabilirmi.  bujiler sadece bi kere tornadan geçti değişmesi gerekirmi. kısacası tüm bunlar 5 yıllık 26000 deki bir romi için gereklimidir zamanı geldimi ... son olarak izmirde kullanıyorum aracı kar kış çok yok en uygun lastik nedir :D şimdiden çok treşekkürler.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: skodaşk;437417
...trigeri değiştirmem gerekirmi artık. 4 yılda değişmesi gereken diyenlerde var . birde zincirmi kayışmı
Triger zincirlidir HTP' de. Gergileri, zincir bolluğu, ...vs. kontrol edilir gerekirse tabii ki değişmelidir; ancak zincirler kolay kolay deforme olmaz ama yine de kontrol ettirin.
Alıntı yapılan: skodaşk;437417
...bujiler sadece bi kere tornadan geçti değişmesi gerekirmi...
Bujilerin tornaddan geçmesi çok enteresan geldi bana.:hmm::blm:

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BEŞ YIL OLDU İSE FREN BALATALARINI MUTLAKA DEĞİŞTİR. şanzıman yağını değiştir. fren hidrolik yağını değiştir. bujileri değiştir. buji kablolarını kontrol ettir. aküyü kontrol ettir gerekirse değiştir. lastikleri değiştir veya kontrol ettir (km yapmamış ama süresi dolmaya yakın.).

Çevrimdışı skodaşk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle